Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на кола!Покупка на кола


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Simeon Milkovski

Simeon Milkovski

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кнежа

Публикувано 02 януари 2019 - 07:01

Здравейте колеги. Извинявам се,ако има такава тема,пиша през телефона и ми е малко филм.. Става въпрос за покупка на кола намирам се в Англия и моя най-добър приятел е решил да сменя сегашната си кола Поло 1.4 с Мерцедес. Колкото и да го уговарям хаха не иска Е-класа много му била голяма спрял се е на Ц-класа,но аз не се предавам. Става въпрос за не много големи двигатели както бензинови така и дизелови. 2.5 макс от към дизел и иска 1.8 от бензиновите,но смятам,че е малък за купетата. Колата ще е между 2007-2009 година. 1.8 мотора дали е добър или има проблеми като цяло. 2.1 дизела който също май се води 2.2 в интернет пише,че са икономични здрави. Колата ще се кара предимно градско което също не ме кефи дизел да се кара само градско,но човека си иска това. Сигурвен съм,че в форума има хора който са по запознати относно тези автомобили и може да дадат разяснение относно добрите двигатели не много големи и какво е хубаво да се види при огледа като се има предвид,че се гледат коли който имат пълна сервизна история. Благодаря много на всички които ще помогнат в избора.
  • 0

#2 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 02 януари 2019 - 17:56

Здравей и Ч.Н.Г.!
Не се бъркай много в избора на кола на най-добрия ти приятел,че да не станете само добри познати!:)
Всички мотори които си изброил са хубави,стига да са на малко километри,а мисля че той в Англия може да си намери такъв с пълна история.
Прав си че за основно градско му трябва бензинов мотор с 1.8 или 2.0.
Дизел 2.1 също е супер.Аз лично бих предпочел усиления 170 к.с.,защото с едни и същи разходи ще има по-добра динамика.
Така или иначе спрямо Полото ще му се струва друга вселена такава кола.
Да купува най-запазената с най-добрата реална история и мисля че ще е доволен.
  • 1

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 02 януари 2019 - 22:03

Не се бъркай много в избора на кола на най-добрия ти приятел,че да не станете само добри познати! :)
Всички мотори които си изброил са хубави,стига да са на малко километри,а мисля че той в Англия може да си намери такъв с пълна история.
Прав си че за основно градско му трябва бензинов мотор с 1.8 или 2.0.

+1 Съгласен съм, не се меси прекалено в избор на нещо, което приятел ще плаща и поддържа. Вероятно е при първите проблеми (а такива ще има) да се обърне с не много приятна оценка към съветите ти.

+1 Малък бензинов двигател ще му е достатъчен за градко каране. Този 1.8 го има първоначално с компресор, а после и с турбо. Няма никакви драми и с двете модификации. Недостатък е, че компресорните идват само с 5-скоростния автомат.

За сведение - карам Е-класа с такъв двигател и й е достатъчен, ако ще спазваш ограниченията :)


  • 0

#4 Simeon Milkovski

Simeon Milkovski

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кнежа

Публикувано 06 януари 2019 - 23:56

Избора е направен Мерцедес C180 2006г. Автомат. Авангард оборудване,пълна сервизна история на 160 хил реални км. Официално откри марката хахаха
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни