Към съдържанието

•  

Снимка
- - - - -

Електронна винетка / тол систематаанкета за вашето мнение по въпроса

• Please log in to reply
19 мнения по тази тема

Анкета: Електронна винетка / тол системата

Ще бъде ли ефективна тол системата ?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Има ли нарушители които превишават с фалшиви номера ?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Как полицията ще хване тарикат с фалшив номер ?

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 Bogi

Bogi

Чирак

• Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Град:Дупница / Chicago
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    1999 CLK320 / 1998 CL500 / 1989 560SEC

Публикувано 17 декември 2018 - 03:12

Моля споделете вашето мнение по въпроса със снимането на регистрационните номера, с цел превишена скорост, и ел. винетка.

Благодаря

Този пост е редактиран от Bogi: 17 декември 2018 - 03:15

• 0

Нямам ламбо Мамо, но ръката ми през джамо

#2 kdl

kdl

Член на УС на МБКБ в оставка

• Членове на клуба
  • 7847 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2018 - 11:25

Много яка тема :)

Ще бъде ли ефективна тол системата?
1. Да ще плащат всички, ще се снима колата и номера.
     На теория е така, ще събират пари, в това няма спор. На практика, вероятно също. Не  знам дали ще са повече или по-малко. Ако са смятали добре, може да повишат приходите от това перо.
2. Не, ще има гратисчии с подправени рег номера.
     Силно ме съмнява, понеже спрат ли те с фалшиви номера, могат да ти втъкнат голяма квадратна талпа изодзадзе и ще боли доста. Твърде много драма за едни 100лв/година.
3. След една година ще я обявят за неефективна.
     Мда, това има вероятност да се случи, за да се налеят едни пари в транспондерната система (аз мислех, че ще е такава първоначално)
4. След една година ще правят нова тол система с транспондери.
     Виж т.3
5. Щв върнат винетките защото Българина е много тарикат.
     Ммм, едва ли, по-скоро ще добавят и стикер, за да се хвърлят едни пари по печатането, с някакъв безумен аргумент, че "подобрява отчетността" напр.

1. Да, слагат фалшиви табели в София и газ за Бургас, нека го снимат.
     И да има такива тарикати, са доста безрасъдни единични дебили според мен (или някакви служители на НСО/МВР и др. подобни, които принципно са "над закона" на моменти)
2. Не, никой не се е сетил за това, но Българина жив гявол.
    ... но следвайки логиката на т.1, току виж рязко почнат да се правят такива номера. Понеже е трудно да се направи хубаво менте на български номер, може да почнат да карат с разни европейски табели, които се поръчват по пощата (напр. английски)

1. Няма да хванат нищо, те само снимат.
     случайно, как... колкото и да има и читави хора в тази система, ръцете са им вързани от вътрешната им бюрокрация. Ако се наденат на "късметлия", отнася плувката за да е добра статистиката :)
2. Ще проверяват всички.
    ... което е пак т.1. -> случайно! Така и така само по този начин явно успяват да демонстрират ефективност.
3. На техническия преглед ще го хванат.
     Друг път, техническите прегледи в този им вид са тотално безполезни. Бих се радвал някоя организация или група да успее да пропука малоумният процес на ГТП. Ще се радвам следващия УС да прегърне идеята, да има енергията и желанието, и да пробва да направи нещо в тази посока.
4. Полицайте трябва да помнят много цифри, ще искат по-големи заплати.
     Доста на ебавка написано, но нека са добре заплатени, напълно в реда на нещата е. (няма да им се налага да помнят цифри). Но... да не е работа до живот: Ако си решил кариерата ти да е в тази сфера, получаваш заплата, работиш в държавния сектор, възползваш се от всички привилегии, но... демонстрираш ежедневно с действията си, че да носиш униформа е въпрос и на чест, и респектираш с присъствието и действията си. А не... тюфлек, който мисли само как да изкрънка 20лв и да ме е срам да го гледам, и да го наричам полицай! Аз нямам влияние над формирането на бюджета, различно от правото ми на глас на избори. 

• 3
Audi_A4_avatar.gif

#3 Bewolf

Bewolf

Чирак

• Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2018 - 13:02

Добра тема и много добър отговор на kdl В този дух ще се опитам да изразя и моето скромно мнение по въпроса.

Ще бъде ли ефективна тол системата?
1. Да ще плащат всички, ще се снима колата и номера.
     Ако всичко е автоматизирано се очаква да е така, но ако съществува на места човешкия фактор ще има и злоупотреби.
2. Не, ще има гратисчии с подправени рег номера.
     То и сега има такива гратисчии, но който го хванат си плаща за гяволъка.
3. След една година ще я обявят за неефективна.
    Типично по бългаски е вероятно, но по-скоро не вярвам да го направят. Все пак в повечето развити страни са преминали на подобен тип заплащане на това да ползваш определени пътища.
4. След една година ще правят нова тол система с транспондери.
     Току що се запознат с термина. Ако съм разбрал правилно е устройства персонални за конкретния автомобил и при засечка от датчик ти спират необходимата сума. Система подходяща за камиони, която не мисля че ще е добре приета за автомобили. Никой не иска да му се мотат едни кабеляци за ТОЛ системата.
5. Щв върнат винетките защото Българина е много тарикат.
     Едва ли ще инвестират едни милиони за да кажат, опа грешка. Нали заспалото ни обществто ще се събуди леко от зимен сън и едни 200-300 души ще идат да протестират.

1. Да, слагат фалшиви табели в София и газ за Бургас, нека го снимат.
    Такива са по-скоро рядкост. Но ги има.
2. Не, никой не се е сетил за това, но Българина жив гявол.
   Много хора са се сетили, въпрос на избор е дали да го направиш. Но средностатистическия човек едва ли ще си слага този таралеж в гащите за 100лв.

1. Няма да хванат нищо, те само снимат.
     Съмнява ме някой с ясното съзнание че е с чужди номера да спре за проверка. Но който го хванат си има санкции за това.
2. Ще проверяват всички.
    И как? Като излезе че номера е за друго МПС, как ще се разбере водача?
3. На техническия преглед ще го хванат.
     Едва ли... Това ще е по-скоро някакъв прецедент
4. Полицайте трябва да помнят много цифри, ще искат по-големи заплати.
     Бумащината е достатъчно и без това. Но по-скоро е излишен вариант. Какво общо има полицайте с ТОЛ системата? Ако нямаш винетка си те глобяват и толкова, както е и сега.

Този пост е редактиран от Bewolf: 17 декември 2018 - 13:10

• 3

#4 Владимир Борисов

Владимир Борисов

Прохождащ

• Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Град:Кърджали
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W210 E200 Kompressor 2000г.

Публикувано 17 декември 2018 - 13:37

Съгласен с предните коментари. Едва ли някой ще рискува с фалшиви или чужди табели понеже се води и престъпление, глобата е висока, гловоболията след това са много големи и т.н. Макар, че със сигурност ще има и такива ентусиасти.
  • 0

#5 mitkoo31

mitkoo31

Чирак

• Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    mercedes E250D W210
    automat

Публикувано 17 декември 2018 - 18:12

Трябва да си  кръгъл  олигофрен  да караш с фалшиви  номера и да те спрат, заради една   винетка.

• 0

#6 Д. Пеев

Д. Пеев

Напреднал

• Потребители на форума
  • 419 Мнения:
  • Град:Перник

Публикувано 17 декември 2018 - 18:51

На тази система и се "радвам" от доста време.
Като цяло тук поставят такива след построяването на нов път и след като бъде изплатен бумовете биват премахвани.
Леките автомобили плащат една цена за тежкотоварни друга.
Устройството си го поръчваш и идва по пощата.
Обикновенно го зареждам с 600лв. които според зависи може да ти стигнат както и за 10г. така и за 3 месеца.
В общината където се водиш по адр. рег. плащаш с 50% по-малко ако имаш устройството, иначе (без) идва фактура и сумата е в пълен размер.
Обаче винаги има алтернативен път който е безплатен но доста по-бавен и дълъг евентуално.
Много общини ги слагат на всички връзки водещи в самият град, тогава няма алтернатива да бъдат избегнати.
В този ред на мисли, ако поставят на влизане в София такива с каква тарифа ще ги облагат?!
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

Иван Вазов.

#7 Bewolf

Bewolf

Чирак

• Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2018 - 21:59

От това което четох в статия че са щяли да сложат около 12 000 четеца по цяла БГ на I II II класни пътища, което е безумие според мен. Нека има на магистралите, нека има на първокласните, но защо навсякъде. Нали има винетка. Получава се малко дублаж ми се струва.

• 0

#8 Bogi

Bogi

Чирак

• Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Автомобил:

Публикувано 18 декември 2018 - 19:50

Току що гледах новините на БТВ и казаха че голф-а с който беше блъснат полицай, при опит да го спре, е бил с номера от друга кола.

Ако не беше станал този инцидент, той щеше да си кара така още дълго.

Този пост е редактиран от Bogi: 18 декември 2018 - 19:53

• 0

#9 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

Член на МБКБ

• Модератори
  • 3116 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 декември 2018 - 20:18

Току що гледах новините на БТВ и казаха че голф-а с който беше блъснат полицай, при опит да го спре, е бил с номера от друга кола.

Ако не беше станал този инцидент, той щеше да си кара така още дълго.

той затова и ще се наиграе, щото това е по НК, член 345а (ако не се лъжа), до 10 години ефективна и десет хиляди лева глоба...съчетай го с тежка телесна повреда на служебно лице, управлявайки МПС (член 325 по НК), което в тоя състав е до 6 години, така че, каквото и да измисли и какъвто и съд да е, ще лежи ефективно, ще плаща и повече книжка няма да види...

• 5
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#10 Bogi

Bogi

Чирак

• Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Автомобил:

Публикувано 18 декември 2018 - 23:33

Трябва ли за всеки хванат, по един полицай да хвъля фира ?

Те и без друго не са много !!!

Дано се оправи човека де.

• 0

#11 Bogi

Bogi

Чирак

• Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Автомобил:

Публикувано 18 декември 2018 - 23:43

Силно ме съмнява, понеже спрат ли те с фалшиви номера, могат да ти втъкнат голяма квадратна талпа изодзадзе и ще боли доста.

Ами незнам, не съм запознат, но преди месец беше, показаха по новините нелегален завод за цигари, и главния прокурор по телевизията каза че трябват законодателни промени за да се осъди човека със завода.

Въпроса ми е няма ли един съдия в тая държава "с топки" да удари с чукчето и да го вкара този човек в затвора ?

В краен случай онези девет на брой конституционни хартутници да седнат да се наредят един до друг и да го осъдят те в купом.

Това е срамота.

Бойко газов хъб ще прави, те днес го лющят с 80 Милиона евро глоба за монопол в газовия сектор.

Циркаджия

Благодаря

• 0

#12 bronc

bronc

Напреднал

• Членове на клуба
  • 659 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 19 декември 2018 - 09:27

Ами незнам, не съм запознат, но преди месец беше, показаха по новините нелегален завод за цигари, и главния прокурор по телевизията каза че трябват законодателни промени за да се осъди човека със завода.

Въпроса ми е няма ли един съдия в тая държава "с топки" да удари с чукчето и да го вкара този човек в затвора ?

В краен случай онези девет на брой конституционни хартутници да седнат да се наредят един до друг и да го осъдят те в купом.

Това е срамота.

Не е проблемът в съдиите, а в прокуратурата, която или нарочно, или поради липса на компетентност не може да изготви годен обвинителен акт. 

Този пост е редактиран от bronc: 19 декември 2018 - 09:27

• 0

#13 Bewolf

Bewolf

Чирак

• Потребители на форума
  • 231 Мнения:
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 декември 2018 - 14:57

Сещам се за един евентуален проблем, за който не зная дали са го отчели като възможност от АПИ. Фирмата Х има N броя превозни средства. И като седни някой да прави винетките и ако се повтори случайно МПС с активна вече винетка какво става? Лапват ти парите и ти казват да си внимавал? Или както е редно системата да си каже, че въпросния ХаФтомобил вече има винетка.

• 0

#14 M.Traykov

M.Traykov

Прохождащ

• Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Град:с.Драгичево
  • Автомобил:
    C220 W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 24 декември 2018 - 15:33

Тол система ще има а пътищата кога ще ги правят? След като сложат системата или никога?

Тол система извън магистралите виждали ли сте някъде в Европа? Тия абсолютно са полудели ако си мислят,че ще си купя винетка за да карам по дупки.

И също при плащане на км трябва да има алтернативен маршрут.

• 0

#15 Bogi

Bogi

Чирак

• Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Автомобил:

Публикувано 24 декември 2018 - 20:56

щяли да сложат около 12 000 четеца по цяла БГ на I II II класни пътища,

Ще има ли $ значение през колко от тези "четци" минаваш или не ?

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни