Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Оригинално ли е маслото?


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#1 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 27 ноември 2018 - 12:16

Здравейте колеги,
Наскоро закупих комплект за смяна на масло плюс филтър от Масло1. Искам да знам дали търговеца е редовен откъм произхода на маслата. Тази сутрин проверих нивото, точеше се мазно и бавно от щеката, за разлика от ЦЛК, което е със 5в40 и е далеч по рядко. При загрят двигател всичко изглежда точно.

Прикачени файлове


  • 0

#2 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 27 ноември 2018 - 21:31

Не виждам какъв е вискозитета,но на 99% не е оригинално масло.Цената му в сайта говори красноречиво за това.Давам ти пример с оригинално масло с което аз карам моята кола.Говорим за VAG масло 5W30.Преди да го сменя и аз гледах тези сайтове с примамливи цени,четох и много за тях.Накрая реших да проверя цените в официалното представителство,в друг оторизиран сервиз на марката и в магазини Елиткар,където ползвам отстъпка.В интернет маслото ми беше 80лв.,а в официалното представителство е към 200лв.В другия сервиз на марката беше 160лв.,както и в ЕлитКар,като се има предвид,че е цена с отстъпка,а иначе същата като в представителството.Бързо стигнах до извода,че няма как истинско ОЕМ масло да струва 80лв.За тези пари се купува Castrol Еdge,но не и оригинал.


Този пост е редактиран от DEOdriver: 27 ноември 2018 - 21:32

  • 0

#3 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 27 ноември 2018 - 21:49

5w30 е маслото, сравнявах и в други сайтове, цените са сходни. 55лв за туба от 5 литра, по спецификация 229.52.

В Силвър Стар, за смяна на масло и филтри ми искаха 900лв. ОМ 642
  • 0

#4 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 28 ноември 2018 - 10:32

Не виждам какъв е вискозитета,но на 99% не е оригинално масло.Цената му в сайта говори красноречиво за това.Давам ти пример с оригинално масло с което аз карам моята кола.Говорим за VAG масло 5W30.Преди да го сменя и аз гледах тези сайтове с примамливи цени,четох и много за тях.Накрая реших да проверя цените в официалното представителство,в друг оторизиран сервиз на марката и в магазини Елиткар,където ползвам отстъпка.В интернет маслото ми беше 80лв.,а в официалното представителство е към 200лв.В другия сервиз на марката беше 160лв.,както и в ЕлитКар,като се има предвид,че е цена с отстъпка,а иначе същата като в представителството.Бързо стигнах до извода,че няма как истинско ОЕМ масло да струва 80лв.За тези пари се купува Castrol Еdge,но не и оригинал.

 

Това, че цените на маслото в България са абсурдно високи не значи, че маслото не е оригинално, защото е евтино. Разгледай в eBay.de на какви цени се продава маслото от реномирани търговци и на какви се продава тук.


  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2018 - 10:44

Напълно възможно е да е оригинално, просто няма как да се провери :)

Дори и да купиш сходна оригинална туба от дилъра, пак ще има малки разлики в баркодове, надписи и стикери, и пак няма да си сигурен. 


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 ноември 2018 - 15:48

Това как е?:)

Прикачени файлове


  • 0

#7 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 28 ноември 2018 - 16:04

Че от Англия идва на 2.5 паунда маслото(~6лв) от официален магазин, тук го продават на 23лв пак от официален и при това не от Силвър Стар. Не мисля, че цената е определяща в случая.


  • 0

#8 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2018 - 16:17

Преди време съм купувал масло от Англия и не съм имал проблем. Обаче, че се е навъдило оригинално масло по интернет сайтове си е притеснително. Може и да си е оригинално, може да е най-вероятно турско производство не знам.
  • 0

#9 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 28 ноември 2018 - 20:17

Имаше един колега от една фейсбук група,където мотора му беше станал йовка от оригинално масло на цена,ама не мога да намеря публикацията.Мен много ме съмнява маслото,ама знае ли се вече.Ако има една туба да речем от немско поръчана и тази за сравнение,ще е интересно.Не просто като вид на тубите,а и като консистенция.


  • 0

#10 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 28 ноември 2018 - 22:05

Преди време съм купувал масло от Англия и не съм имал проблем. Обаче, че се е навъдило оригинално масло по интернет сайтове си е притеснително. Може и да си е оригинално, може да е най-вероятно турско производство не знам.


Може би аз не съм се изразил добре, маслото не се е втвърдило. Просто беше по гъсто спрямо 5В40, което е сложено в ЦЛК-то, а то вече е на 10000км. Докато в Е класата е на едва 1500км. Съмнението възникна, защото Е класата държи по високи обороти на място сега като захладня, около 900 и ги смъква на 70гр. работна температура до 600. Помислих си, че маслото не изпълнява добре функцията си именно заради това че е по гъсто особено при по ниски външни Т и от там ЕКУ-то решава да повиши оборотите. Бабешка логика, но Х5 цата и Пежото което карах нямаха подобно поведение при такива условия.

Този пост е редактиран от az_be: 28 ноември 2018 - 22:06

  • 0

#11 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 28 ноември 2018 - 22:35

Оборотите на празен ход на студен мотор нямат общо с вискозитета на маслото. Моторът няма датчик, който да измери вискозитета и да повиши оборотите ако е по-гъсто.

 

Обороите на празен ход при дадена температура се определят от конкретната карта и нямат общо с вискозитета на маслото. В много крайни случаи, когато регулаторът на празния ход не може да компенсира разликата, е възможно оборотите да са по-ниски или по-високи от зададеното, но логиката на работа е обратна. При по-рядко масло, моторът ще се върти по-лесно, респективно по-бързо, а при по-гъсто - по-трудно, респективно по-бавно.

 

Маслото на 10000 км е нормално да е по-рядко от маслото на 1500 км дори и да са сипвани от една и съща туба. Не случайно, след смяна на масло моторът утихва, а после постепено шумовете се усилват.

 

Това не го пиша за да играя адвокат на когото и да било.

 

Оригиналното масло е ясно откъде може да се купи. Възможно е и другото да е оригинално, възможно е и да не е. Колкото по-скъпо е едно масло, толкова по-висок е стимулът да се произвеждат ментета.


  • 0

#12 frizera

frizera

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 132 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Abu Dhabi
  • Автомобил:
    B 170 Sport Tourer
    Honda CRV 1

Публикувано 29 ноември 2018 - 06:50

На етикета на тубата или шишето би трябвало да е указан произхода на маслото. Иначе казано коя бъркалница за масла го е създала според изискванията на Даймлер. Обикновено това е Фукс, но може и в Румъния да е забъркано..... Но ако е реплика вече е друг въпрос.

Що се отнася до повишените обороти на мотора ще предложа да си направиш един експеримент: запали студения автомобил и отбележи оборотите колко са. След минута, две изключи климатика напълно и оборотите ще спаднат до нормалните за двигателя. След това включи отново климатика и те пак ще скочат на споменатите 900/об.мин. Това е "логика" за по-бързо достигане на зададената температура в салона. По принцип CDI моторите оставени да работят на празен ход през зимата изстиват.


  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 ноември 2018 - 14:45

Няма никъде официална информация какво е оригиналното масло.

Както може да е Фукс, така може да е Приста, Тексако и т.н.

 

В момента се знае, че оригинаните БМВ масла са Шел, но толкова.

VAG групата също е голяма въпросителна какво имат в тубите.

 

Та... така.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 ДаниелЕ320

ДаниелЕ320

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 elegans 2.5d 113k
    W211 Avangard EVO 320 cdi 7gtronic

Публикувано 01 януари 2019 - 19:37

В ивайджет за смена на масла и филтри 732лв

масло 1л. 5w30- 229.51 е 39лв


  • 0

#15 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 12 ноември 2019 - 16:46

Мдаа, моето оригинално масло от maslo1.com се оказа пълно менте, пробег 5000км предимно извънградско. Двигателя взе да работи по шумно от нормалното, мирише на изгоряло по щеката. Засега не виждам щети, дано да няма такива. Смених го със Кастрол от Евро07.

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing

 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни