Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странен проблем с лампата на акумулатораML 270 CDI


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 MZ ES

MZ ES

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI

Публикувано 21 ноември 2018 - 09:49

Днес сутринта като тръгнах за работа Мерецедесът ме изненада със странен проблем.Нямаше затруднения при запалването.Стартера си завъртя нормално и колата запали. След изминавана на около 500 м. светна лампата на акумулатора или зареждането,при което воланът силно се втвърди и стана почти невъзможно да го управлявам. Успях да спра, изгасих двигателя и след като го запалих отново проблемът беше преодолян. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и на какво може да се дължи?


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 ноември 2018 - 10:23

Някоя от ролките на аксесоарния ремък е задържала ,затова и волана ти е блокирал. Трябва да свалиш ремъка и да ги провериш , съответно смениш проблемната ролка или агрегат ,защото щом го е направила веднъж може да блокира всеки момент и да ти скъса аксеосоарния ремък. След проверката / ремонта пиши в кой детайл е бил проблема ,че ми стана интересно.


  • 1
NO PAIN - NO GAIN!

#3 MZ ES

MZ ES

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI

Публикувано 21 ноември 2018 - 13:10

Благодаря за напътствието,почвам да го търся!


  • 0

#4 MZ ES

MZ ES

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI

Публикувано 24 ноември 2018 - 16:50

Закарах Мерцедеса в сервиз. Там единственото,което направили ,е да замерят алтернатора и ми казаха,че работи идеално. Лично мен този отговор не ме удовлетворява. Днес отворих предния капак докато двигателя работи и всички ролки се въртяха нормално,без неестествени звуци. В неведение съм какво да правя. Откъде мога да намеря как се сваля ремъка? Необходими ли са специализирани инструменти? Омръзна ми от сервизи,след които колата не е оправена и трябва да поемам нещата в свои ръце.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни