Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Зазимяване на W211 за няколко месеца - въпроси?


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 laleksiev

laleksiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E320 CDI W211

Публикувано 02 ноември 2018 - 00:35

Колеги, налага ми се да отсъствам зимния период и няма да карам колата. Може ли малко съвети как да процедирам с акумулаторите за да няма проблеми след като я съживя след 4-5месеца? 

Имам смарт зарядно, което може да поддържа заряд за дълго време, т.е. след като зареди акумулатора влиза в режим на до-заряд с много малко ток, като следи динамично промяната на напрежението и като тригер на шмит се включва само когато се наложи.

Проблема е, че няма къде да го вържа в гараж с електричество. Та кой вариант е по-добър:

- да оставя колата така и след няколко месеца да прекарам ток за 1вечер и на място да дозаредя акумулаторите?

- да сваля двата акумулатора и да ги вържа да си седят захранени вкъщи на топло? Има ли тънкости в процедурата? Например да оставям врати/капаци отворени (колата е в гараж, но без ток) и в каква последователност се откачат и после закачат акумулаторите? Първо малкия или първо големия?

- евентуално мога да накарам човек да прекарва ток на 2 месеца веднъж и да поддържа акумулаторите да не умрат, но не ми се струва удачно решение?

 

Кое е по-добре за електрониката на самата кола? Чувам от хора, че W211 не обича да й махаш много много акумулаторите. Но от друга страна не е много добра идеята да седи с ниско напрежение акумулатора вързан за колата...

Ще се радвам на всякакви съвети, от по запознатите, дето са практикували такъв тип зазимяване.


  • 0

#2 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 03 ноември 2018 - 01:15

Аз бих откачил минуса и от двете батерий.

Не виждам смисъл да ги мъкнеш вкъщи.


  • 1

сесшисе ?


#3 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 03 ноември 2018 - 09:34

Мога да споделя опит с W210.
Свалям батерията и я прибирам в къщи за зимният период на топло.
Лятото я поставям и чакам 15мин. преди да запаля.
Всичко по колата е заключено, ползвам мех. ключ да я отключва- веднъж седмично да променя положението но гумите.
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни