Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ОМ 611наистина ли работи по-твърдо


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 190D

190D

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    C 220 cdi W203 2001
    ML 420 cdi W164 2007

Публикувано 14 октомври 2018 - 23:05

До скоро си мислех, че колата ми нещо не е в ред. Даже в един сервиз ми казаха, че Мерцедес не можело да работи така. Сменях тампони на скоростите един път и двигателя 2 пъти  имаше подобрение, но не това което очаквах. Когато спра на място пак се усещат вибрации. Като отворя капака вибрациите в двигателния отсек са си съвсем видими. Два пъти съм ходил на пълна диагностика в Силвър Стар за други неща и в 20-те страници, които ми дадоха не изглеждаше да има някакви проблеми. Днес приказвах с един познат със същия модел кола и същия двигател и той ми сподели и, че има идентичен проблем. Днес отварям youtube и какво да видя  При мен това е абсолютно невъзможно. Аз дори чаша с вода не мога да сложа. Някъде из форума преди време бях прочел, че този двигател работил по-твърдо обаче като гледам клипа по-горе не изглежда да е така. Колата иначе си се движи нормално, филтри и масла сменям редовно. Разхода ми градско в зависимост от условията варира 10 - 12.5. Единственото  което не ме радва е, че пуши може би една идея повече от колкото трябва когато я настъпя, но в никакъв случай не е като старите Икаруси, а и все пак е 17 годишен дизел вече. Преди години поради въпросните вибрации маркучите за дизела ми се бяха протрили и ги смених в Силвър Стар където след това правили и някаква настройка на количеството на подаваното гориво. Разлика нямаше. Интересен факт е, че когато колата се стопли добре вибрациите намаляват без да изчезват, но това го отдавам на маслените тампони на двигателя. Какви са вашите предположения колеги? Възможно ли е aftermarket тампоните да са по-кофти или наистина въпросния модел с този двигател просто си работи така? Ще се радвам хора с въпросния мотор  да споделят впечатления от работата му. 

 

P.S. Забравих да спомена - вибрациите са само когато стоя на място като на D (автомат) са най-големи. На N P осезаемо по-малки в купето, но  двигателя пак вибрира. Когато съм в движение изчезват.


Този пост е редактиран от 190D: 14 октомври 2018 - 23:20

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни