Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нови данъци МПС-от 2019?За стари коли, по-големи


  • Please log in to reply
249 мнения по тази тема

#16 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 09 октомври 2018 - 16:21

...пълен абсурд с Румен Бахов.

Този пост е редактиран от Д. Пеев: 09 октомври 2018 - 16:21

  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#17 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 09 октомври 2018 - 17:18

Off
А ми Фил,аз в това намирам истинското фенство към марката.Да имаш желание и разбира се възможност да си пренасочиш преоритетите към любимата марка.
.........

Тоше,

аз само мога да пожелая на всички истински фенове да я докарат така :) Сърдечно го пожелавам :)

Аз бих си сменил колата, само за по-голяма екзотика, като чочоне, някой хубав СЕК, или нещо с около 500 коня и звезда в емблемата, но иначе СЛ-а си носи определена радост, а и да ти кажа, днешната младеж не е виждала такива коли хехе :) като отида на някоя нова автомивка и ония момчета като влязат вътре очите им стават на палачинки...егаси кефа :) :beer  :hailandkill


  • 2
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#18 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2018 - 18:48

Тоше,

аз само мога да пожелая на всички истински фенове да я докарат така :) Сърдечно го пожелавам :)

Аз бих си сменил колата, само за по-голяма екзотика, като чочоне, някой хубав СЕК, или нещо с около 500 коня и звезда в емблемата, но иначе СЛ-а си носи определена радост, а и да ти кажа, днешната младеж не е виждала такива коли хехе :) като отида на някоя нова автомивка и ония момчета като влязат вътре очите им стават на палачинки...егаси кефа :) :beer  :hailandkill

 

Фил как така твоят данък е 500 лева на година, а аз миналата седмица платих 158 за 6 месеца.Знам, че в различните общини е различно, ама чак такава разлика да има?

И ти давам приятелски съвет.....ако върна времето 5 месеца назад, бих хвърлил моята 140 ка за желязо, отколкото да се занимавам с нея да я правя.Нямаш си и на идея колко от важните компоненти са спрени от производство...колко от частите са 4 пъти по скъпи, защото се води Янг Таймер и филма се превръща в сериал....ама в сериал като дързост и красота ако ме разбираш правилно.


Този пост е редактиран от Gangsta Man: 09 октомври 2018 - 18:52

  • 2
Публикувано изображение

By Batev

#19 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 09 октомври 2018 - 20:02

Не е зле обаче рязко да поевтинеят данъците за новите автомобили, което няма да се случи. Иначе само дерат кожи, без да стимулират нищо. И това се прави като контрола на скоростта от кат и тестовете за наркотици с единствена цел - да се събират пари в бюджета за крадене. За всичко останало ги голи фара тия, които го мислят

 

Tова е главната причина за тази промяна в законодателството и отговаря на въпроса "Защо".Екологията им е предтекст за това,както и войната по пътищата за нови глоби и камери.Жалка картина.


  • 0

#20 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 10 октомври 2018 - 09:54

Откакто започнаха да стрижат глоби на ред, до кокал, да се крият в храстите като мишки, не само катастрофите не са намалели, а са се увеличили(офиц статистика).

 

Иначе ето тази статия ми оправи деня:

 

https://dizzyriders....eshtu-1700-evro

 

Минутка мълчание за колите, които няма да можем да си позволим :D


  • 0

#21 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 октомври 2018 - 09:58

Да се вклоюча и аз малко : Трябва да се уточни според мен данъка на база мощност ли ще се изчислява или на база замърсяване. За мен има логика да се погледне и себестойността на имуществото за определяне на данък- поне при недвижимото имущество колкото е по-скъпо , топлкова повече плащаш. При колите не е така. Втория по-важен момент за мен е ако кажат- гледаме замърсявания, еврота и т.н. които са пряко обвързани с годините на мпс-та. съответно. Кой замърсява повече и черпи ресурси-  20 годишна кола с 3000км годишно или чисто нова с 40к годишно ? Да си правят една таблица и да следят километрите и толкова. Тол такси и подобни нали са на принципа -колкото повече ползваш, повече плащаш. Да го правят и тука така и толкова - ама да е малко по реално- замърсяването си в няква мерна единица- милиграм на 100км. Грамовете ги имат по заводски данни ако искат на ГТП да си ги измерят, записват и километрите и готово. Ама ние пак ще му намерим " чалъма" ....


  • 0

#22 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 октомври 2018 - 10:00

Фил как така твоят данък е 500 лева на година, а аз миналата седмица платих 158 за 6 месеца.Знам, че в различните общини е различно, ама чак такава разлика да има?

И ти давам приятелски съвет.....ако върна времето 5 месеца назад, бих хвърлил моята 140 ка за желязо, отколкото да се занимавам с нея да я правя.Нямаш си и на идея колко от важните компоненти са спрени от производство...колко от частите са 4 пъти по скъпи, защото се води Янг Таймер и филма се превръща в сериал....ама в сериал като дързост и красота ако ме разбираш правилно.

Бро,

ето това излиза за 5 литров мотор на В 140ка в  Благоевград, за година : размер на данъка: 348.23 лева

При мен е : 435.29 лева, но в реалност ми взеха 489 май, не съм питал защо. 

Надявам се да не влизам във филми със сериозни ремонти, все пак колата е на истински 320 хиляди, та дано има ресурс машината :)

Ще си я карам, а като не мога вече, ще го мисля тогава :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#23 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 октомври 2018 - 10:02

Да се вклоюча и аз малко : Трябва да се уточни според мен данъка на база мощност ли ще се изчислява или на база замърсяване. За мен има логика да се погледне и себестойността на имуществото за определяне на данък- поне при недвижимото имущество колкото е по-скъпо , топлкова повече плащаш. При колите не е така. Втория по-важен момент за мен е ако кажат- гледаме замърсявания, еврота и т.н. които са пряко обвързани с годините на мпс-та. съответно. Кой замърсява повече и черпи ресурси-  20 годишна кола с 3000км годишно или чисто нова с 40к годишно ? Да си правят една таблица и да следят километрите и толкова. Тол такси и подобни нали са на принципа -колкото повече ползваш, повече плащаш. Да го правят и тука така и толкова - ама да е малко по реално- замърсяването си в няква мерна единица- милиграм на 100км. Грамовете ги имат по заводски данни ако искат на ГТП да си ги измерят, записват и километрите и готово. Ама ние пак ще му намерим " чалъма" ....

То затова е едни бели държави, колите които са някакъв вид ретро, янг или од таймери, са освободени от почти всякакви такси, защото е ясно, че с тях се навъртат минимален брой километри на година :)

В САЩ, за да регистрираш ретро кола, трябва да и работят двигателя, спирачките и...фаровете :)


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#24 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 октомври 2018 - 10:19

Не съвсем. Имаш ограничения кога можеш да ги караш, имаш ограничения на застрахователното покритие при тях.
Данъците не са им съвсем никакви ;), даже ми е интересно къде са освободени. САЩ са друга тема.
В Европа е доста стегнато около по-старите автомобили.

Само си представи ситуация как си карам възстановения Москвич в центъра на Мюнхен, освободен от данъци и такси :)
(с изкл. на ретро-парад или уикенд прозореца)
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#25 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 октомври 2018 - 11:20

А да не говорим за колите с ГУ и ГИ... Ако колата ми е на +20 години, но имам газова уредба дали количеството замърсяване е същото като при същия автомобил, но без ГУ?... Да не говорим, че такива коли с ГИ са освободени частично от някои данъци и такси. Например влизаш в идеалния център без такса или с намалена такава, спираш в зелени, сини зони и прочие на други цени, а някъде дори и безплатно...


Този пост е редактиран от Klimfilt: 10 октомври 2018 - 11:20

  • 1

#26 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 октомври 2018 - 12:08

Не съвсем. Имаш ограничения кога можеш да ги караш, имаш ограничения на застрахователното покритие при тях.
Данъците не са им съвсем никакви ;), даже ми е интересно къде са освободени. САЩ са друга тема.
В Европа е доста стегнато около по-старите автомобили.

Само си представи ситуация как си карам възстановения Москвич в центъра на Мюнхен, освободен от данъци и такси :)
(с изкл. на ретро-парад или уикенд прозореца)

Коц,

май си прав, принципно визирах САЩ и Англия, но и там има промени от миналата година...

В реалност, нашите данъци на МПС са едни от най-ниските в Европата, аз затова и си мълча...дали ще дам 300 или 380 евро е почти все тая, в случая...

Лошото е, че ограниченията за движение може да станат толкова строги (за ретро колите), че да трябва да се движат само с репатрак до мястото на изложението...егаси


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#27 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 10 октомври 2018 - 13:07

Е сега като почнем с ниските данъци, да вметнем и доходите на средния българин, щото в Европа и Америка едва ли много хора работят за 600лв...


  • 0

#28 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 октомври 2018 - 13:16

А ти колко българи познаваш които работят за 600лв?


  • 1
NO PAIN - NO GAIN!

#29 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 10 октомври 2018 - 13:24

Ми познавам, разходи се малко из Враца, Петрич, даже и в по-големи градове има


  • 0

#30 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 10 октомври 2018 - 13:34

Данъците могат само да се вдигат, не могат да падат, това е старо правило още от римско време. 

Друг е въпроса какво получават данъкоплатците срещу това което плащат и ще получат ли 

нещо в повече срещу новите по високи данъци и не на последно място данъкоплатците ще 

потърсят ли сметка и отговорност на овластените от тях хора къде и за какво се харчат парите им.

А дано ама на дали. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни