Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

МЕРЦЕДЕС БЕНЦ Уикенд 2018Равносметката


  • Please log in to reply
39 мнения по тази тема

#1 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 08 септември 2018 - 22:04

Здравейте приятели, съфорумци и колеги по увлечение :)

Ще си позволя да започна тази тема, защото днес е точно една седмица след събитието, което се случи на 1ви и 2ри Септември, на писта Дракон, край Колояново (Пловдивско).

Другите хора от организационната група ще се включат също, аз давам началото само :)

Почти всички членове на УС, (Андрей, Сами и Еди) са на път и в чужбина, поради което ще пишат другата седмица.

Всичко което пиша е лично мое мнение, не е част от някаква групова формулировка и просто искам да споделя това, което аз мисля за събитието.

Ще започна с честното изявление, че бях доста скептичен към самото събитие. 

После ще мина и през това, че аз самото събитие не успях да го видя, като единственото ми влизане беше за 5 минути в Събота, за да взема малко храна, а в Неделя и за това нямаше време.

Въпреки всичко, смятам че мога да си позволя да имам мнение и го правя :)

Както казах, бях истински скептично настроен и към организацията на евента и към самото му съдържание, защото за мен Мерцедес винаги е било удоволствието от карането в абсолютен лукс, с абсолютна увереност, че ще стигна, закъдето съм тръгнал и ще бъда запазен в случай на инцидент, както и самата философия, че това е едно от най-добрите инженерни и маркетингови постижения на днешния свят. 

Горното продължава да е вярно, но кефа да видя толкова много млади, стари и най-вече ентусиазирани хора, които са се събрали да видят, помиришат, усетят и чуят чудото наречено Мерцедес, ми напълни душата.

Ако състезанията, миризмата на изгорели гуми и емоциите да видят как машините се носят по пистата е това, което събира всички тези хора, аз казвам БРАВО-Нека го направм ПАК!

Запознах се на живо със страхотни ентусиасти, които са вложили неимоверни усилия и средства, всичко правено ръчно, защото за мерцедес няма никакви готови тунингови части, абсолютни профита и най-вече готини хора :) Юли, Пепи това касае и Вас и Вашите екипи-Страхотни сте!

Запознах се и с някои от членовете на живо, видях стари другари и изобщо-кеф голям :)

 

Организацията на такова нещо направо си изисква смелост и шапка свалям на тия момчета и момичета, които отделиха много време, усилия и средства да направят организацията. Аз се включих буквално вечерта преди събитието и просто помогнах, където мога, но тия хора са прекарали месеци в подготовка и наистина ги уважавам заради това.

Честният извод е, че може да се подобрят нещата, но горчивата истина е, че това може да стане само със силен и сплотен екип, респективно клуб, който вместо да се дели, все още неизвестно защо, можеше да е двойно по-голям на тоя евент и много от нещата да станат по-добре...

Надявам се, че догодина ще сме повече клуб и хора, които искат да другаруват и да си помагат, отколкото това, което се получава напоследък.

Това събитие е нещо хубаво за този клуб и за популяризирането на марката, това вече съм убеден.

Също така съм убеден, че традициите в клуба с Национален събор всяка година са нещо много хубаво и трябва да спазваме и тях, така че лично аз се ангажирам да апелирам, организирам и съдействам за Националните събори, но ще се надявам и други от Вас да ми помагат :)

Цифорвата равносметка, материалното и стойностно оценяване на мероприятието ще оставя на членовете на УС, но се надявам, че е ОК за тях да споделя, че тазгодишният евент може да се счита за успешен, откъм този аспект.

За тези, които дойдоха-БЛАГОДАРЯ ВИ!

Тези, които не успяха-Спокойно, ще има пак ;)

А за тези, които се чудят-аз бях дружелюбния брадат човечец на входа, които Ви взимаше парите ;)  :beer

Надявам се, хората които са на тази снимка, няма да ми се разсърдят, защото всички заслужават да видят някои от основните действащи лица по организацията и провеждането на това събитие :) (сигурен съм, че има и други, поздравявам и тях)

Прикачен файл  МБКБ.jpg   123,46K   18 Брой сваляния


  • 7
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#2 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 09 септември 2018 - 12:29

Браво. Страхотни сте.

Поклон и слава за момчетата и момичетата организирали и участвали на Мерцедес-Бенц Уикенд 2018. 


Този пост е редактиран от vencislav: 09 септември 2018 - 12:30

  • 2

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 септември 2018 - 12:37

Браво,страхотни сте!
  • 1

#4 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 09 септември 2018 - 12:51

Супер е, браво момчета и момичета! С най-голямо удоволствие бих присъствал. Надявам се другият път.
  • 1

#5 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 09 септември 2018 - 16:33

Първо да поздравя организаторите и да пожелая още много събирания на марката. Искам тук да изложа впечатлението си и да споделя виждане като надявам се никой да не се обиди защото целта ми не е да хейтвам а да се получи по голяма сплотеност в тези събития. Наистина на мен ми хареса и присъствах и двата дни и наистина разбрах че момчетата от клуба които бяха в организацията и мероприятието са свършили огромна работа впредвид продължителността и 2та дни и топлото време. Аз лично се запознах с някои от тях и съжалявам че не можах с повечето да поприказвам, но на другото мероприятие. Много ми хареса отношението на Пепи Радичев с който се запознах и ме попита дали всичко с колата ми е наред понеже разбрал че съм се прибирал на 2 цилиндъра, Юли Гипса с който се познаваме но впредвид съсредоточеността си за това че се състезаваше успя да ми обърне достатъчно внимание това за мен са земни хора приятели и професионалисти. Запознах се със Subsonic с който си поприказвахме и дори споделих с Анди какви са ми вижданията за събитието а то е че е много разтегнато заради това че е в 2 дни и хората идват и си отиват и не се получава впечатление за нещо мащабно а хората искат това. Другото е че се създава впечатление за разделение в клуба което не е хубаво и не обвинявам някой че го прави нарочно а че просто трябва малко да работим за обединение ако може един клуб само и всички под една шапка на един събор заедно пък след това кой по-голям майстор или състезател все тая. Не видях доста от хората които бяха миналата година и не срещнах други които са били но са си тръгнали, значи наистина е било продължително. Хареса ми че пак показахте нещо ново Mercedes GT-R и имаше доста мероприятия на които аз дори се опитах да участвам но излезе че съм неподготвен и оставих това за другия път. Нека се обединим малко повече и ако нещо зависи от мен аз нямам фенове и подръжници но уговарях доста познати да се срещнем там някои се оплакаха от цените но аз тук няма да изкажа мнение. Успех занапред и ако мога да помогна съм насреща.


Sent from my iPhone using Tapatalk


  • 4

#6 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 септември 2018 - 11:47

Браво за изключителната работа на всички организатори!

Аз ще си позволя да изкажа само едно мнение/препоръка и тя е събитието да е само един ден (събота) за да може всички да присъстват на този ден ,а не да е разделено в два дни и едните да са идвали събота ,а другите неделя. Някои журналисти бяха дошли в Неделя (което според мен беше по-слабият ден) и не успяха да заснемат GT-R-а което за мен беше най-впечатляващият автомобил. Та това е само от мен , по другите теми няма да изказвам мнение за да не разводняваме темата.


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#7 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 септември 2018 - 14:09

Браво за изключителната работа на всички организатори!

Аз ще си позволя да изкажа само едно мнение/препоръка и тя е събитието да е само един ден (събота) за да може всички да присъстват на този ден ,а не да е разделено в два дни и едните да са идвали събота ,а другите неделя. Някои журналисти бяха дошли в Неделя (което според мен беше по-слабият ден) и не успяха да заснемат GT-R-а което за мен беше най-впечатляващият автомобил. Та това е само от мен , по другите теми няма да изказвам мнение за да не разводняваме темата.

Хари,

аз бях/съм на същото мнение, но според някои от по-професионалните организатори (хората които организират състезания редовно), обикновенно вторият ден е по-силен, защото тогава всеки почти е свободен, докато съботите, всеки си има някаква работа...

Иначе и според мен вторият ден беше по-слаб като посещаемост, при всички положения това си заслужава да се дискутира колко дни да е...може да е един ден, но в неделя :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#8 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 септември 2018 - 17:29

И аз съм за един ден. Просто втория ден хем беше по-слабо хем под това слънце бяха ми свършили батериите.


  • 0

#9 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 септември 2018 - 18:03

Има си статистиска.....миналата година за един ден имаше 1000 посетители......тази година за два дни пак 1000 посетители....следователно.......


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#10 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4526 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 11 септември 2018 - 08:48

За мен първият ден беше по-натоварен, а вторият беше по-организиран и реално имаше повече възможност за каране на писта ако човек е дошъл за това.

 

Вероятно можем да се вместим и в един ден, като предложението ми е да го правим малко по-късно есента - примерно към средата на септември. Така и автомобилите и пилотите, и организаторите ще прегряват по-малко :).

 

За мен събота е по-добрият ден за такова мероприятие, като в неделя  можем да разпускаме задружно покрай басейна ;)


  • 2

#11 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 11 септември 2018 - 09:31

Гледах Бричка клипа - Евала

Страхотна организация като за човек който не разбира това ми е мнението

Попаднах и на коментари във фейса - отрицателни , еми нормално винаги ще има такива не може да се угоди на всички 

С две думи - неам думи

 

 

Следователно има някакво разделение ?

Има си статистиска.....миналата година за един ден имаше 1000 посетители......тази година за два дни пак 1000 посетители....следователно.......

 

Този пост е редактиран от Наско: 11 септември 2018 - 09:33

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#12 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 септември 2018 - 11:07

Аз пък сколасах да дойда чак Неделя след обяд за закриването.  :yeah

 

Но пък съм доволен дори само от факта че се видях със стари приятели, дори и за малко. Относно организацията нямам коментари предвид факта за късното ми пристигане и пропускането на 90% от мероприятията.

 

Поздрави, на целият екип, съдейки по снимките всички са се справири добре и най-вече дружелюбният бадат човечец на входа (догодина пак да ме пусне гратис  :joint )

 

 

Някой ще пусне ли резултати от замерването на времената - силно ме интересува представянето на ГТ-Р-а


Този пост е редактиран от KPAHK: 11 септември 2018 - 11:09

  • 1

#13 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 септември 2018 - 09:21

Привет и от мен,

 

бях в заслужен отпуск известно време и сега се връщам в играта. До края на седмицата ще изготвя отчета за финансовата част на събитието, и ще споделя както критиката от страна на УС, така и моята лична гледна точка за събитието и неговото бъдеще в няколко поста.

 

Започвам с картко резюме.

 

Мога да потвърдя думите на Фил, по груби сметки ивента е на финансов плюс.

Застанах зад идеята от двудневен евент, защото смятам, че човек трябва да опитва нови неща за да се развива.

Аз лично имах батерии за двата дни, но не и кожа :)

 

 

Относно GTR, в разговорите ми с Ивайло, собственика на автомобила, стана ясно, че ще дойде за ден 1. С медиите които бяха на терен, съм поддържал постоянен контакт инициарн от мен и са били информирани за това.

 

Балгодаря на всички които участваха в организацията, радвам се че предвид претовареността на всеки и горещината никой не се изнерви или разколеба. И за вбъдеще бих искал да работя в такъв екип.

Благодаря и на тези, които открито заявиха, че ще пречат на провеждането на събитието, за това че ни мотивираха допълнително да дадем максимума от себе си за да направим един празник за феновете на марката.


  • 2

#14 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 септември 2018 - 10:36

Мерцедес Уикенд 2018 беше успешен и надградихме над миналата година. Въпреки, че имахме по-малко хора в организацията и не ни достигна ресурс за игри, фен артикули и някои други неща. Но имахме два пълноценни дни, с фенове на марката и състезания! От Дракон ни похвалиха. Аз съм за два дни, така е по-спокойно и е по-малко стрес за организацията. Като финанси, се представихме добре, скоро ще има отчет. 

Дали да има подобен ивент през 2019 и кога, трябва да започнем дискусия от сега, защото графика на пистата ще се запълни до края на януари.  


  • 1

#15 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 13 септември 2018 - 23:15


Членовете бяха допускани безплатно, но с някои се получи объркване, като с колегата Боги, например, на които сме му взели вход,

Аз не съм член на клуба все-още, така че си бях таксуван както си трябва.

Проблема ми беше друг, някой "хейтър" ми драсна на калника, като за добре дошъл удома.

 

Искам да благодаря на всички за организацията. Аз като гост съм доволен каквото и да ми предложите.

Беше жарко слънце и много от доброволците и организаторите направиха голяма жертва за да го има това събитие, така че едно голямо БЛАГОДАРЯ :)


Този пост е редактиран от Bogi: 13 септември 2018 - 23:19

  • 4

сесшисе ?





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни