Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Тропане в предницата на w219Превъртам играта


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 kosko_901

kosko_901

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Асеновград

Публикувано 03 септември 2018 - 18:18

Здравейте ,

 

Моля за някакво мнение включващ моя изнервящ проблем.

 

Излезна ми това тропане предно-дясно , ставащо след пропадане на гумата в неравност. Закарах е на майстор №1 , и той провери какво ми е състоянието на цялата предница. Смени носачите (ляв и десен) , смени 3 бр. шарнири , смени от ляво горе шарнир и ми върна количката със същото тропане. Като ми каза че за са за смяна амортисьорите ( след като карал колата на някаква си друсалка  по 300лв бройката. ) ,не ги смених при него, след като му платих 700лв за материалите и работата. След седмица каране реших да закарам количката на майстор №2 (за 2ро мнение) , той ми потвърди че амортисьорите са за смяна . Офертата беше по 150лв бройката на Монро + ми смени и горен ляв носач. Платих още 600лв за работата с материалите и проблема си остана. Питах го за тоя тампон на Макферсона , ако е зле да го сменим и него беше убеден че няма как да е от него.  МОЖЕ ЛИ ДА Е ОТ СКАПАНИЯ ТАМПОН КЪДЕТО СТРУВА 60ЛВ НОВ ?


  • 0

#2 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 03 септември 2018 - 19:27

Здравейте ,

 

Моля за някакво мнение включващ моя изнервящ проблем.

 

Излезна ми това тропане предно-дясно , ставащо след пропадане на гумата в неравност. Закарах е на майстор №1 , и той провери какво ми е състоянието на цялата предница. Смени носачите (ляв и десен) , смени 3 бр. шарнири , смени от ляво горе шарнир и ми върна количката със същото тропане. Като ми каза че за са за смяна амортисьорите ( след като карал колата на някаква си друсалка  по 300лв бройката. ) ,не ги смених при него, след като му платих 700лв за материалите и работата. След седмица каране реших да закарам количката на майстор №2 (за 2ро мнение) , той ми потвърди че амортисьорите са за смяна . Офертата беше по 150лв бройката на Монро + ми смени и горен ляв носач. Платих още 600лв за работата с материалите и проблема си остана. Питах го за тоя тампон на Макферсона , ако е зле да го сменим и него беше убеден че няма как да е от него.  МОЖЕ ЛИ ДА Е ОТ СКАПАНИЯ ТАМПОН КЪДЕТО СТРУВА 60ЛВ НОВ ?

Честно казано, нямам конкретен отговор на питането ти, но имам мнение, щото виждам, че си почнал да се ядосваш.

Ако е от тампона, ще е обица на ухото, при проблем винаги да почваш от просто към сложно(разбирай, евтино към скъпо), което си е генерално правило (поне за мен). 

Даже се надявам да е от него, за да си решиш проблема, но по-важното е, че си сменил важни части, които явно са били за смяна, така че не се ядосвай-имаш сменено окачване, незаисимо че проблема ти все още не е решен.

Това си е мое мнение разбира се :)


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 септември 2018 - 20:44

Разбира се че може да е от тампона,може и от друго,защото дистанционно трудно се оцелва такъв проблем.Трябва на място да се друса,гледа и слуша.
Надявам се пазиш старите части.
Това Монро дето са го сложили...може да става за Рено,но не и за Мерцедес.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни