Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Екстри на w218


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 02 септември 2018 - 16:24

карам това нещо вече 150 хил км и все се питам как действат следните екстри ,имам ги, работят си ,и все се питам как действат точно....
- предупреждение за умора на водача, или както и да се нарича, една чашка за кафе на таблото
как ме разбира, че съм уморен, сигнализирала ми е 3 -4 пъти и все съм бил скапан от умора, как разбира не можах да разбера, пробвах да имитирам полуотворени очи,клюмнала глава,неподвижност и какво ли още не, ама не можах да я активирам и това е, само като съм наистина скапан...
- разпознаване на знаците за ограничаване на скоростта, в Гърция още на ГКПП се активира, в България и Турция я няма никаква....

И най интересното - автоматично паркиране, постоянно ми казва къде има или няма място, даже веднъж ме пита дали да паркира сама назад, но бързах и я отхвърлих и така и не съм я ползвал
чисто любопитство....
  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 02 септември 2018 - 22:30

Колега, мога да се включа за първата и третата.

1. Регистрирането на умора ставало по няколко дузини показатели (27 по спомен), които се следят от колата. Със сигурност не си следи колко са ти отворени очите. Според мен гледа основно микро движенията на ръката. Не е нещо, на което бих се доверил:

- Реагирала ми е коректно два пъти. Веднъж, когато бях уморен след 5 часа шофиране и бях тръгнал на път в 4 сутринта. И когато веднъж след полунощ след 2 часа шофиране заспивах зад волана на три пъти и имаше две индикации в произволни моменти.

- Вчера направих 900 километра и 12 часа (!) зад волана и нямаше индикация.

- Не си спомням да е имало грешно включване.

 

3. Това работи учудващо добре, но за достатъчно големи свободни места (където и сам би акостирал с парахода). По подразбиране следи дясната страна за пролука, освен ако не си пуснал ляв мигач. Тествай го някой път - забавно е, макар и бавно.

 

2. Върти ми се в главата, че за разпознаването на знаците системата взима информация и от навигационната карта (не разчита само на оптично разпознаване). С други думи - ако информация за местоположението на знаците за ограничение я няма коректно записана в картите- ядец.


Този пост е редактиран от Praetorian: 02 септември 2018 - 22:38

  • 0

#3 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 02 септември 2018 - 23:11

За разчитането на ограничителни знаци си мислех, че има значение и от инсталираните карти в навигацията, щото Гърция си е отдавна в Европа, а България и Турция скоро няма да ги видим там...., ама миналата седмица в Гърция ми даваше и временни знаци по ремонтите на пътищата и отбиване на движението, та тогава се светнах, че ги вижда някак си....
  • 0

#4 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 05 септември 2018 - 12:55

Казвали са ми, че знаците ги "чете" през камери в областта на вътрешното огледало. Сигурен съм, че не е само навигацията, защото на нелогични места ми е показвало ограничение примерно 120 след като съм изпреварил камион с такъв знак на задния капак.

Та - не се доверявай напълно на знаците ако не си видял знака лично.

 

Самостоятелното паркиране е функция, която се включва, когато караш с под определена скорост (20-30км/ч) - тогава само ти показва със стрелка вляво или вдясно дали има място за паркиране. Ако пуснеш и мигач - започва да предлага и да паркира сама.


  • 0

#5 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2018 - 12:58

Абе то че има камера там и чете знаците да ама май взима бонус обади се на приятел през навигационната карта. И други хора са ми казвали, че в Гърция изведнуж тая екстра заработва а в България е тука има тука няма.


  • 0

#6 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2018 - 13:28

Работят заедно така е. Без актуална информация от навигацията функцията не работи. Тоест, ако Даймлер не поддържа такава за България, няма да работи.
При разни софтуери за телефон например показва информация само от навигацията. Тук при наличие на камера се отразяват и временни ограничения при ремонти и други.

Този пост е редактиран от drjivago: 05 септември 2018 - 13:30

  • 0

#7 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2018 - 13:39

То това не зависи от Даймлер а от компанията разработваща и предоставяща картите. Дали е TomTom (бившето TeleAtlas) дали е Here Technologies (бившето NavTeq) или някоя друга компания.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни