Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обобщено за W204 - въпроси и съвети


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#1 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 28 август 2018 - 08:08

Здравейте,

 

въпросите ми ще бъдат абсолютно обичайни, познати, често коментирани в отделни теми, но ми се искаше да имаме една обобщена тема, в която да има достатъчно информация за всичко, което може да се попита преди покупка на такъв модел МБ.

 

Скоро се направи първата крачка с една симпатична Б класа. Впечатленията са повече от добри. Желанието ми за една 204-ка се засилиха и оттам въпросите. Много бих се радвал на всеки, който сподели мнение и препоръка. Виждам, че има достатъчно обективни и приятни съфорумци.

 

По темата:

1. Спрял съм се на W204, 2008-2009-2010г. Предпочитам бензин. Просто винаги съм имал това. Оптималният вариант (поне дотук изграден) с оглед на поддръжка, разход, такси и прочие е Ц200. Виждам, че Ц180 е доста масов по Германия и най-вече Швейцария. Също допускам такъв вариант, но съм несигурен, защото сегашната ми кола е японска с 166к.с. и се опасявам, че Ц180 може да е по-тромава, особено ако е автоматик, защо не и комби. Какво мислите за вариант Ц230 или Ц280? Разликата в поддръжката по ходова част и другите консумативи толкова голяма ли е, колкото се споменава тук-там? За данъци и такси е ясно, че ще има. Има ли някакви проблеми при по-големите двигатели в определени години, както тук чета за други модели, кои мотори са доказано по-безпроблемни при правилна поддръжка във времето?

 

2. Вторият ми въпрос е свързан с АМГ пакета. Има ли разлика в понятията AMG line и pack? Масово виждам, че в чужбина се предлагат коли, които са с такива брони, прагове, волан, стелки и още 2-3 детайла, но дотам. Има ли разлика в окачването, поддръжката или тук основната разлика е в оптичните корекции?

 

3. Вариант, в който изчакам и се огледам за фейслифт Ц180? Четох от два източника, че двигателите са по-пъргави вече и се доближават до Ц200, 230 от преди фейслифта. Вярно ли е това или статията е била подвеждаща?

 

4. Вариант Ц220 как ви се вижда? Много позитиви чета за него. Просто не мога да се пречупя към дизела и това е.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2018 - 09:09

2. При АМГ пакета на мерцедес основната разлика е визуално. Брони, прагове, джанти и огледала. Вътре колите с АМГ пакет са с по-дълбоките седалки и трилъчевия волан. Като цяло колите с АМГ пакет са на базата на Avantgard изпълнението и са с по-ниско и по-твърдо окачване. При по-големите двигатели тези с АМГ пакет имат и перфорирани дискове за по-добра визия. Като цяло от тук може да дойде малко по-скъпа поддръжка в сравнение с кола, която няма АМГ пакет.


  • 0

#3 kaligilo

kaligilo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W204 C180K

Публикувано 28 август 2018 - 13:18

Моята е С180 с компресор и AMG пакет. Предните дискове са перфорирани. Малко е мудна, но пък и разхода е много нисък. Градско дава 10-11, извън около 7. С тоя мотор можеш да береш ядове с верига най-вече, но в крайна сметка всеки модел си има болежки. Според мен с АМГ пакет визията се променя коренно и си заслужава. Окачването е малко по-твърдо, но не некомфортно в никакъв случай. Частите са на приемливи цени. Като почти всяка w204-ka си страда от изгорели крушки, бутона на мултимедията ама това са бели кахъри като цяло. А и още нещо АМГ пакета е с различен размер гуми отпред и отзад.
  • 0

#4 Nikolay Ilkov

Nikolay Ilkov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pirdop
  • Автомобил:
    Mercedes S204 AMG Style C200 Kompressor

Публикувано 28 август 2018 - 13:36

2. При АМГ пакета на мерцедес основната разлика е визуално. Брони, прагове, джанти и огледала. Вътре колите с АМГ пакет са с по-дълбоките седалки и трилъчевия волан. Като цяло колите с АМГ пакет са на базата на Avantgard изпълнението и са с по-ниско и по-твърдо окачване. При по-големите двигатели тези с АМГ пакет имат и перфорирани дискове за по-добра визия. Като цяло от тук може да дойде малко по-скъпа поддръжка в сравнение с кола, която няма АМГ пакет.

В допълнение на колегата sami, бих могъл да добавя още няколко неща отличаващи AMG пакета от стандартните версии на S/W204:

- имат черен таван 

- джантите са AMG със различна ширина: отпред гуми 225/45/17 и отзад 245/40/17

- както спомена, дисковете са перфорирани, но и спирачния апарат е различен от стандартния


  • 0

#5 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 28 август 2018 - 13:43

AMG-пакета понякога може да се състои само от брони и прагове. 

VIN номер ще покаже какво точно от AMG-то е поръчал първият собственик.


  • 1

#6 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 30 август 2018 - 11:26

Здравейте,

 

благодаря за отговорите на всички колеги!

При допълнителни такива ще се включа отново.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#7 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 14 октомври 2018 - 18:12

Здравейте,

 

 бих желал да попитам колегите тук дали могат да хвърлят светлина върху няколко въпроса, които е напълно възможно да не са достатъчно коректни и точни.

 

1. По каталог (например комби 180, автоматик) я дават 0-100 за 9.9с. Означава ли това, че при спортен режим това се променя или данните са именно на тази база, тоест това е най-доброто? На какъв режим карате колите?

 

2. Какви са препоръките ви смяна на режимите от лоста - при престой, при паркиране и тнт? Бях чел, че определени промени трябва по определен начин да се правят с лоста.

 

3. При моделите от 2009 как седят нещата с аудио системата? При система 20 има ли наистина проблем със свъзването с Айфон? Може ли да се говори през колоните, когато някой ти се обажда или ти му звъниш? Виждам, че в жабката има отстрани аудио изход, жак. Така ли си плейвате музика? ?


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#8 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 октомври 2018 - 18:49

 

2. Какви са препоръките ви смяна на режимите от лоста - при престой, при паркиране и тнт? Бях чел, че определени промени трябва по определен начин да се правят с лоста.

 

3. При моделите от 2009 как седят нещата с аудио системата? При система 20 има ли наистина проблем със свъзването с Айфон? Може ли да се говори през колоните, когато някой ти се обажда или ти му звъниш? Виждам, че в жабката има отстрани аудио изход, жак. Така ли си плейвате музика? ?

2.Аз не сменям режимите по принцип .И на престой не сменям нищо.Най много да натисна задържане на спирачката. От време на време когато съм на обикновен път предимно нощем изключвам всички блокировки и карам на sport.

3.Когато свържеш афона ще говориш и чуваш през аудио системата на колата. Аудио жак не ползвам.За проба съм го връзвал към телефон аудио жака,но избирам и пускам песните през телефона(не през системата на колата).Музиката ми е на USB.Тези дни слушам музика директно през блутута youtube.

 

Тествано на w204 2009,2011 и 2012

 

Това може да ти е интересно:

http://forums.mbclub...op-esp/?hl=w204


Този пост е редактиран от IIVVOO: 14 октомври 2018 - 18:55

  • 1

#9 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 15 октомври 2018 - 09:39

Привет,

 

благодаря за информацията и за линковете. Разгледах ги, ще ги пробвам тази седмица. Ако някой колега има какво да допълни по въпроса, ще бъде добре - дано да нямам проблеми с марката телефон, както чета, че имало.

 

Имам още един въпрос: При подаване на повече газ и на изкачване се чува леко "съскане" откъм таблото зад километража, по-скоро идва от двигателната част. Възможно ли е това да е Компресорът, който да спомага или причините са другаде?


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#10 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 октомври 2018 - 10:09

Привет,
 
благодаря за информацията и за линковете. Разгледах ги, ще ги пробвам тази седмица. Ако някой колега има какво да допълни по въпроса, ще бъде добре - дано да нямам проблеми с марката телефон, както чета, че имало.
 
Имам още един въпрос: При подаване на повече газ и на изкачване се чува леко "съскане" откъм таблото зад километража, по-скоро идва от двигателната част. Възможно ли е това да е Компресорът, който да спомага или причините са другаде?

Възможно е да е и от някоя шайба
  • 0

#11 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 16 октомври 2018 - 17:16

Привет,

 

може ли малко съпорт?

Успях да свържа телефона с аудиото. Но нищо повече. Нито успявам да импортирам телефонния указател, нито да възпроизведа музика от него - зареждам You Tube и през самия телефон.

Пробвах и с входа в жабката - сложих "мъжко" там и "мъжко" в Айпод - отново не става. Може би трябва някак да се активира от централната конзола? Иначе не виждам да имам вход за USB някъде по колата.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#12 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 октомври 2018 - 19:01

Привет,

може ли малко съпорт?
Успях да свържа телефона с аудиото. Но нищо повече. Нито успявам да импортирам телефонния указател, нито да възпроизведа музика от него - зареждам You Tube и през самия телефон.
Пробвах и с входа в жабката - сложих "мъжко" там и "мъжко" в Айпод - отново не става. Може би трябва някак да се активира от централната конзола? Иначе не виждам да имам вход за USB някъде по колата.

Като включиш жака в жабката и в айпода натискаш бутона disc на аудиото на колата докато стигнеш до желаната Медия.
;)

Музиката от блутута пак е там.

Този пост е редактиран от IIVVOO: 16 октомври 2018 - 19:02

  • 1

#13 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 16 октомври 2018 - 19:18

Привет,

 

тъкмо щях да напиша, че пробвах преди малко и сега точно се прибирам. Успях да се справя с това, просто малко повече напъване се искаше от моя страна или търсене тук-там в интернет, заложих на второто. Като се натисне бутонът "Disk" и след това се натиска CD, и накрая излиза Aux. Ще потърся и за пускането през Bluetooth.

 

Благодаря много за бързата помощ :droid_wink


Този пост е редактиран от Antoni_: 16 октомври 2018 - 19:21

  • 1

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#14 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 октомври 2018 - 19:28

Първо свържи телефона към колата посредством Bluetooth.
Когато се свърже телефона с колата там ще ти излезне и Bluetooth Медия.Ако имаш хард дискове и те там ще ти излезнат.
:)
  • 0

#15 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 17 октомври 2018 - 15:21

Привет,

 

ще пробвам, дано да стане. Основния проблем остава обаче невъзможността за "наливане" на телефонните номера. Възможно ли е, защото са на кирилица?

Ще се поразровя и по този въпрос, като ми остане време.

 

Поздрави :)


Този пост е редактиран от Antoni_: 17 октомври 2018 - 15:21

  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни