Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Изваждане на AUX от Аудио 10Модификация на BEKER 3100

AUX beker audio 10

  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 frxbg

frxbg

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E-klasse T-mod. (S210) E 270 CDI

Публикувано 20 юли 2018 - 22:41

Здравейте на всички, е днес най-накрая се захванах да изкарам един AUX от касетофон често (по натам и блутут). Та започнах първо с идеята да изведа AUX-а от Dolby чипа за касетофона уж има такава опция като по този начин щях да оставя и дека да работи с опция за избор между двете но нещо не сработи (още се чудя защо :). И за това предприех крупни мерки и директно прекъснах аудио сигнала от този чип и на това място добавих AUX-a. Ето и как стана:
Прикачен файл  IMG_20180720_233055.jpg   302,78K   52 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_20180720_233241.jpg   265,77K   41 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_20180720_233500.jpg   146,56K   38 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_20180720_233633.jpg   200,36K   41 Брой сваляния


Като цяло работи добре (трябва да превключим на касетофон) но си има и кусури като например, че механиката трябва да работи през цялото време, но имам идея с блутут и Ардино и може би ще стане да се сменят песните от волана. Но за сега толкова :)
  • 1

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юли 2018 - 12:38

Тя механиката не може ли да се спре като се разпоят някои елементи. Просто за да не грее излишно. Иначе похвала за ентусиазма. Трябва ти и CAN shield за ардуиното за да четеш командите от мултиволана. И аз си мислех за такова което да контролира iPod ама накрая ми изпадна един Dension D2B дигитален чейнджър и сега си свиркам с USB.


  • 0

#3 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 23 юли 2018 - 11:45

Това същото съм го правил на Becker Audio 30.

Дори успях да си намеря писанията по темата, което е озадачаващо ;)

Имаше някакъв проблем със спирането на електродвигателя на механиката но вече не помня какъв - беше преди доста време.

 

... И аз си мислех за такова което да контролира iPod ама накрая ми изпадна един Dension D2B дигитален чейнджър и сега си свиркам с USB.

 

Загледах се преди време в тези устройства но едно че са скъпи, друго, че вече много трудно се намират такива за Comand 2.0.

За съжаление не съм се "спъвал" в такова иначе колкото и сезонно да ползвам колата бих се навел да го взема :)

Най-малкото, че чейнджъра ми не работи много добре.


  • 0

879897.png


#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юли 2018 - 13:22

Това същото съм го правил на Becker Audio 30.

Дори успях да си намеря писанията по темата, което е озадачаващо ;)

Имаше някакъв проблем със спирането на електродвигателя на механиката но вече не помня какъв - беше преди доста време.

 

 

Загледах се преди време в тези устройства но едно че са скъпи, друго, че вече много трудно се намират такива за Comand 2.0.

За съжаление не съм се "спъвал" в такова иначе колкото и сезонно да ползвам колата бих се навел да го взема :)

Най-малкото, че чейнджъра ми не работи много добре.

Ами аз точно на Comand 2.0 го ползвам. Качеството на звука си е идеално като от mp3. При мен случайно изпадна при търсене в olx.

 

Не е като да няма драми. Случи ми се 2 пъти като мине на следващата песен и аз в същия момент се опитам да върната старата песен да забие. Единствения начин за "отбиване" е да му се спре тока. А то се захранва от същия бушон като Comand-a и бушона е в предния SAM. Трябва да му измисля по-хитър начин за "отбиване".


  • 0

#5 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 23 юли 2018 - 13:37

Ами то така работи, или по-скоро не работи и чейнджъра ми.

Вадя магазина, слагам го и тръгва :happy

Да не спамим темата на колегата - поздравления за ентусиазма и материала.

 

И се сетих защо не спрях механиката - за да може да се запази ползването на касетка.

Ако ме удари носталгията винаги ще се намери "медиа" в този формат :)


  • 0

879897.png


#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юли 2018 - 13:45

Значи проблема може да не е на DENSION-a. Иначе касетките са най-ужасната медия която съм ползвал. Гадно качество. Лентата зе заплиташе понякога. Къса се. Разстяга се. Започва да влачи. Добре, че сегашното поколение не знаят с какво сме се мъчили. Още помня как навивахме наобратно касетки с химикалка за да не хабим батериите на walkman-a.


  • 0

#7 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 23 юли 2018 - 14:23

Ами аз нямам такъв гейт.

Понеже чейнджъра прави проблеми та си мислех, че ако намеря D2B модел на DENSION да заменя стоковият чейнжър с него.

Но така гледам твоят експириънс явно и той има своите проблеми.

 

Каква беше идеята с Ардуино и Ipod?

Ябълката плейва през аналог а от волана само контрол на медията?

Има ли някакъв готов проект някъде по тази тема или ще трябва ривърс инжиниъринг?

 

Както и да е, аз нямам време за подобно нещо.

Не бих имал търпението да повторя, това, което колегата е правил сега и това и което аз съм правил навремето.

 

Хубавото на Comand (ако го има) е, че AUX интерфейса е предвиден фабрично, евтин е и се поставя лесно.

При мен дори някой предварително е поставил такъв с 3.5мм жак та съвсем наготово ще го ползвам.

Даже и Bluetooth адаптор за Comand е жълти стотинки благодарение на чайниците.


  • 0

879897.png


#8 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 юли 2018 - 14:48

Да. Идеята е да прихванеш сигнала за натиснато копче от на волана през кан шината. И да дадеш съответния сигнал на айпода. Ще има ривърс инжинеринг за кан шината. Снифене и прихващане на правилния пакет.


  • 0

#9 frxbg

frxbg

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E-klasse T-mod. (S210) E 270 CDI

Публикувано 28 юли 2018 - 08:57

Точно първия вариант и аз го мислех с прихващане по шината но след това така или иначе мисля да премахна механиката така че ще трябва да симулирам сигнала все едно касетата е вътре. Така, че ми дойде идея да прихвана и другите сигнали директно от куплунга за дека (които най-вероятно са дигитални входове). Нещо от сорта:
Прикачен файл  IMG_20180728_095042.jpg   95,7K   23 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_20180720_213658_1.jpg   140,68K   21 Брой сваляния

Забравих в първия пост да добавя и сервизното описание, за хората на които също им се заиграва с радиото.

Прикачен файл  Becker_BE3100.pdf   2,85MB   29 Брой сваляния
  • 0

#10 naka4y

naka4y

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сопот
  • Автомобил:
    MERCEDES E 200 KOMPRESSOR 2000 facelift

Публикувано 27 април 2019 - 16:54

Нещо не ми се получи, работят ми говорителите само от едната страна. А и не знам третият кабел от aux-a къде да го свържа. Пробвах на маса, но не става. На снимките е показано да се пусне кабел за левият канал, а за десния - не. Дали е пропуск или така трябва да е?
  • 0

#11 frxbg

frxbg

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E-klasse T-mod. (S210) E 270 CDI

Публикувано 28 април 2019 - 08:41

Нещо не ми се получи, работят ми говорителите само от едната страна. А и не знам третият кабел от aux-a къде да го свържа. Пробвах на маса, но не става. На снимките е показано да се пусне кабел за левият канал, а за десния - не. Дали е пропуск или така трябва да е?

Здравей и Христос Воскресе! А кои колони свирят ляв канал или десен канал? Третия кабел трябва да е на маса по схемата за 3.5мм аудио жак.

Пускаме нова жица само за левия канал защото той е разклонен под самия чип от горната страна и няма как да стане прекъсването само към чипа а това към усилвателя да остане както е при десния.

Прикачени файлове


  • 1

#12 naka4y

naka4y

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сопот
  • Автомобил:
    MERCEDES E 200 KOMPRESSOR 2000 facelift

Публикувано 28 април 2019 - 15:14

Здравей, Воистина Воскресе!
Явно съм объркал кабелите при свързването към буксата. Сега вече всичко е наред и си свири без забележка. Благодаря за разяснението и за темата като цяло! Много се радвам, че се получи. Сега остава само да намеря от къде да си изкарам изход за усилвател и да си пусна и оригиналният буфер и друго не ми трябва. Ще съм благодарен ако може и за там да ми помогнеш. Ако ли не - здраве да е...
Весели празници!
  • 0

#13 frxbg

frxbg

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E-klasse T-mod. (S210) E 270 CDI

Публикувано 28 април 2019 - 20:27

Дай малко повече информация оригиналния буфер той е през D2B оптиката и ако всичко е наред с нея или захранването трябва да си работи. Изход за усилвател може да се измисли нещо между аудио контролера и крайния усилвател там излизат четирите канала за предните и задните колони (може да видиш от снимката)

Прикачени файлове


  • 0

#14 naka4y

naka4y

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сопот
  • Автомобил:
    MERCEDES E 200 KOMPRESSOR 2000 facelift

Публикувано 29 април 2019 - 00:42

Оригиналният буфер си го купих и монтирах аз, нямах го фабрично заложен, съответно нямам окабеляване за него. Имам едно слабичко усилвателче, но за буфера е идеален, свиреше си доволно преди да разкарам модерното CD. Мисля че ще се оправя по схемата, но едно не ми е ясно. Нали на чинчовете за усилвателя имам по 2 жички на чинч, а от този чип ще взема само една от даден изход, другата каква е маса или нещо друго?
  • 0

#15 frxbg

frxbg

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 229 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E-klasse T-mod. (S210) E 270 CDI

Публикувано 29 април 2019 - 11:43

Точно така сигнал и маса (както е на схемата). Само, че не виждам точки за мерене на сигналите което значи че ще трябва да се запоят жичките направо на чипа ще поогледам схемата отново да проверя.

Прикачени файлове


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: AUX beker, audio 10

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни