Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за помощ от по-запознатите с марката.


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 юни 2018 - 22:23

Здравейте, днес продадох моето BMW 318и 2003г(най-вероятно ще съжалявам тъй като беше в топ състояние). Та решил съм да сменя марката и да подкарам нещо с по мека возия и приятно ускорение. Спрял съм се на W211 facelift моделите. Харесал съм ето тази на снимки: https://m.auto.bg/de...527945430654073
Има и клипче освен снимките. Колата е с доста екстри, това и търся а и цената е горе-долу добра. Километрите са малко и едва ли са толкова, а пише че има сервизна книжка и е от представителството н Мерцедес в Италия. Може ли да се вярва на тия книжки или и тях ги поправят джамбазите. Ще съм благодарен, ако споделите мнение дали си струва да я видя.?
  • 0

#2 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 13 юни 2018 - 07:02

Аз мисля че добре изглежда - фугата на левия фар с какпака е малко по голяма ! Трябва да се мине на диагностика - километрите ги смяташ сам - прочита се аирбега на колко часа е работил и умножаваш по 60 = километража трябва да е около тази цифра! Диагностика и на скоростаната кутия задължително ! Струва ми се доста евтина за внос от Германия- Ханс подаръци не прави

Този пост е редактиран от n_niki: 13 юни 2018 - 07:10

  • 0

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 13 юни 2018 - 07:08

Хубава изглежда колата за тази цена.Правиш и стандартните проверки при закупуване,за които е писано много и си ти.
Нищо не ти струва да я видиш.
  • 0

#4 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 13 юни 2018 - 07:10

И аз бих я погледнал!
  • 0

#5 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юни 2018 - 07:19

Аз мисля че добре изглежда - фугата на левия фар с какпака е малко по голяма ! Трябва да се мине на диагностика - километрите ги смяташ сам - прочита се аирбега на колко часа е работил и умножаваш по 60 = километража трябва да е около тази цифра! Диагностика и на скоростаната кутия задължително ! Струва ми се доста евтина за внос от Германия- Ханс подаръци не прави

 

Колата е от Италия, за съжаление. Относно разстоянието и аз го забелязах, но може и да е от слънцето тъй като бие от ляво на колата и капака хвърля лека сянка.

За прочитането съм горе долу наясно, но какво имаш предвид под диагностика на скоростна кутия, как става?


Този пост е редактиран от peykoff: 13 юни 2018 - 07:21

  • 0

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 13 юни 2018 - 07:22

Не видях че е от представителство в Германия..,значи и за ръжда трябва да се огледа,въпреки че е абсурд джанбазина да не я е замаскирал.
Принципно и задните две врати са пребоядисвани и броните,но това е нормално,още повече че този цвят е труден за оцелване.Ако се движи добре си струва.Но трябва каране...Аз лично коли които не могат да се карат не купувам ако ще да имат най-прекрасната сервизна история.
  • 0

#7 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юни 2018 - 07:28

Не видях че е от представителство в Германия..,значи и за ръжда трябва да се огледа,въпреки че е абсурд джанбазина да не я е замаскирал.
Принципно и задните две врати са пребоядисвани и броните,но това е нормално,още повече че този цвят е труден за оцелване.Ако се движи добре си струва.Но трябва каране...Аз лично коли които не могат да се карат не купувам ако ще да имат най-прекрасната сервизна история.

От Италия е. Тя ако не може да се кара и аз не бих я купил, все пак не е 1 300лв.


  • 0

#8 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юни 2018 - 07:37

Някой, ако може да ми помогне как най-правилно се тества този 7G tronic ще съм му благодарен. 

Тъй като до сега съм карал ръчка, а знам, че новата кутия е здрава, но ако не е поддържана както трябва е проблемна.

Има ли адекватен и правилен начин при тест драйв да се тества?


  • 0

#9 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 13 юни 2018 - 07:43

О Италия пише - извинявам се !
Така цената и отива но колометрите не

Този пост е редактиран от n_niki: 13 юни 2018 - 07:44

  • 0

#10 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 13 юни 2018 - 08:27

Колата изглежда ок, бих я погледнал! Тест драйв е задължителен! Уреди въпроса с шофирането, дори и да платиш за временни номера си заслужава да прежалиш парите.

Ако ти хареса ще имаш номера, ако не ти хареса и има проблем то поне ще знаеш че не си купил проблемна кола.

Аз лично предпочитам кола от частно лице, с регистрация, ГО, ГТП, каско и най-малкото ще е сменил туй онуй.

Тези коли от автокъщите...плащаш всичко като поп: закарване до КАТ, регистрация, ГО, ГТП, каско, обслужвания....2 бона заминават за добър ден.


  • 0

#11 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юни 2018 - 08:29

Колата изглежда ок, бих я погледнал! Тест драйв е задължителен! Уреди въпроса с шофирането, дори и да платиш за временни номера си заслужава да прежалиш парите.

Ако ти хареса ще имаш номера, ако не ти хареса и има проблем то поне ще знаеш че не си купил проблемна кола.

Аз лично предпочитам кола от частно лице, с регистрация, ГО, ГТП, каско и най-малкото ще е сменил туй онуй.

Тези коли от автокъщите...плащаш всичко като поп: закарване до КАТ, регистрация, ГО, ГТП, каско, обслужвания....2 бона заминават за добър ден.

Така е прав си. И аз предпочитам от частно лице с регистрация, но няма нещо което да ми хване окото за момента.


  • 0

#12 DaDiablo

DaDiablo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E320 Avantgarde 2007

Публикувано 13 юни 2018 - 09:11

Ще ти го кажа като човек, наскоро купил същата от Германия.

Първо, опитай се да си обясниш как е получена тази цена. Докарване до БГ - поне 500 лв, напудряне - поне 500 лв, печалба 1-2к, завишение за пазарлък - 500, т.е. реално тази кола струва около 10-11к. Погледни в mobile.de и autoscout да видиш колите за около 5к евро какви са. На по 400-500к поне. Имай предвид, че италианеца не пази въобще. Повечето от италианските коли, които съм гледал са били в плачевно състояние. Интериор и екстериор. Да не говорим за двигателя.

Имай предвид, че 13500 е абсолютния минимум за фейс 211-ка, особено в България.

Не казвам да не я гледаш, нито че няма да си намериш читава тук. Просто няма да е на тази цена.

Колкото до самата модификация - спрял си се на един от най-добрите варианти на двигател за това купе. Върви доволно, не харчи много. Самия двигател и кутия са здрави, изчистени са детските болежки. НО трябва да са гледани добре, не само да е доливано масло веднъж на година - две.

Имай предвид, че тези коли, в този си вид, се купуват да се карат извън града. В града си харчи доволно. Така че за 10 години ... 168к ... сам си направи сметката. Както е казал колегата по-горе, има как да се изчислят приблизителните километри с часовете работа на еърбега.

Успех при търсенето!


  • 1

#13 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 13 юни 2018 - 09:22

Огромната част от W211 са на пробег минимум 300 000км, да не казвам че и много повече, всички го знаем, няма съмнение.

Просто купуваш която най-много ти хареса, разбирай най-запазена, екстри и т.н. и купуваш. оттам нататък каквото стане.

Всеки купувач трябва да е на ясно че ремонти ще има, какви, колко и кога е въпрос с много отговори.

Посочената по-горе кола хваща око, има доста екстри. Да натисне цената и ако е изрядна да взима.


  • 0

#14 peykoff

peykoff

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 юни 2018 - 11:27

Тази е другата която "ми е хванала око"

https://www.auto.bg/...rchres=cyh71401

Цената е по-висока, но е регистрирана поне.

Притеснява ме едиствено 4Matic-a. Трън в гащите ли е, проблемни ли са?

Най-вероятно и разхода е поне 1л нагоре?


  • 0

#15 DaDiablo

DaDiablo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E320 Avantgarde 2007

Публикувано 13 юни 2018 - 12:03

Тази ми изглежда по-добре от първата. Но имай предвид, че при 211-то купе повечето (не съм сигурен дали не са и всичките) 4матици са с 5-г троник.

Това, което ме отказа мен от 4матика е 5г-троника и по-тежката предница. Има по-голям шанс да чупи окачване по нашите пътища. Ако не те притесняват тези неща, е плюс със сигурност.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни