Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Секретен ключ за сваляне на теглича


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 MZ ES

MZ ES

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI

Публикувано 28 май 2018 - 11:57

Преди около месец си купих  Мерцедес ML W163, който е оборудван с теглич. Като четох в ръководството,за сваляне на теглича е необходим секретен ключ, какъвто липсва в моята кола. Бих искал да мога да свалям теглича,когато не ми е необходим. Някой сблъсквал ли се е с този въпрос? Възможно ли е да се извади дубликат на ключа при липсващ ключ и ако е възможно,то къде?


  • 0

#2 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 28 май 2018 - 21:16

Да, необходимо ти е едно малко ключе, което се вкарва в ключалката и позволява да завъртиш голямата пластмасова черна хватка, която освобождава едно зъбче и тегличът се изважда от леглото си. Когато прибереш теглича в дясното отделение на багажника (има си специално легло), въпросното зъбче отново щраква и тегличът се защипва неподвижно. Отново ще ти е нужно ключе, за да го извадиш и да го ползваш. Т. е. слагането на теглича не е проблем, защото зъбчето е на пружина, но за махане трябва да се завърти на половин оборот ръкохватката, а това може да стане само с ключе в ключалката. Самото ключе не е нищо особено - прилича на ключе от чекмедже на бюро или стъклена витрина на шкаф. Дълго около 1,5 см с няколко съвсем плитки нареза от двете страни (симетрични, т. е. може да вкараш ключето във всяка посока). Предполагам няма да има никакъв проблем за всеки ключар да направи дубликат по ключалката. Все пак, ако имаш някакви подобни ключета под ръка, пробвай с някои, защото имам чувството, че може и с кламер да се отключи :)
  • 0
Публикувано изображение

#3 MZ ES

MZ ES

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI

Публикувано 29 май 2018 - 08:08

Благодаря за отговора. А това секретното ключе има ли място за съхранение,примерно около кутията за прибиране на теглича в купето?


  • 0

#4 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 29 май 2018 - 19:44

Не, не мисля, че има място за съхранение където и да било в колата. Като гледам колко са му елементарни нарезите, мисля, че и от друг автомобил би могло да стане. Мен по принцип ключар ми е правил ключ по ключалка, въпросът е как да свалиш и да му занесеш теглича.
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни