Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

заслужава ли си


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#16 firstduo93

firstduo93

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:kubrat
  • Автомобил:
    w211

Публикувано 19 май 2018 - 19:44

https://www.mobile.b...&slink=731t65  Tози ми се видя добър ама не знам.


  • 0

#17 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 19 май 2018 - 20:20

Не изглежда зле. Остава само да го огледаш добре да не е изкривен от удар / удари или 

обръщан по таван, тези неща нямат реставриране, никога и за никакви пари. 

Гледай да няма и Ръжда, от нея също няма оттърване. 

Задължително му удари и една Star Diagnosis и да я направи човек който и разбира, много. 

Не прави диагностика със заместители и / или пишман майстори. 

Ако си намериш и Автоматик ще се чувстваш по добре.


Този пост е редактиран от vencislav: 19 май 2018 - 20:23

  • 0

#18 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 19 май 2018 - 21:24

Всеки сам си решава кое си заслужава и кое не. За мен фордове (въпреки че търкалям един чисто нов), кии, хуйдай и т.н. са пълни пумии. Същото важи и за 15 годишен дизелов мерц на 2-3 милиона км за 7к лева... Сори ама всичките искат да карат премиум ама да е тънкаж... е нема такова животно. За тея пари можеш да си купиш една w210-ка в добро състояние, но w211 само ако е 7к ама в евро. И това а ремонтирането за 2-3 хил. го забрави.
  • 0

#19 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 19 май 2018 - 21:53

Всеки сам си решава кое си заслужава и кое не. За мен фордове (въпреки че търкалям един чисто нов), кии, хуйдай и т.н. са пълни пумии. Същото важи и за 15 годишен дизелов мерц на 2-3 милиона км за 7к лева... Сори ама всичките искат да карат премиум ама да е тънкаж... е нема такова животно. За тея пари можеш да си купиш една w210-ка в добро състояние, но w211 само ако е 7к ама в евро. И това а ремонтирането за 2-3 хил. го забрави.

Личното ми мнение, че е малко крайно мнението ти, на фона на хилядите автомобили, които виждам всеки ден.

По твоите думи, всички карат помии, или милионници, но фактите са, че хората си карат старите коли, тук таме си оправят по нещо, но в никакъв случай няма трагедии...

В личното ми обкръжение, няколко колеги карат подобни Е-класи и ремонтите и поддръжките са им нормални, а цените за които вървят са около 8-9-10 хиляди. 

Също така, в личното ми обкръжение има хора с нови Кии, Хюндай и т.н., хората си карат колите, ходят си и по чужбина с тях и си намират щастие...

Да-като нова тая кола е струвала найсе хиляди лева, но не е някаква атомна физика да се поддържа. Не знам какви са тия ремонти над 2-3 К пари, освен ако не са основни агрегати по колата, а те на всички коли са цифра.

Не го казвам, защото поддържам такава, а защото на ден разминавам десетки подобни мерцедеси и не виждам да има проблем с тях.

п.п.

Конкретния екземпляр не бих го взел, заради ръчните скорости.


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#20 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 20 май 2018 - 00:40

Аз говоря от личната ми камбанария. Знам какво е да караш неподдържан и поддържен Бенц. Какво е да наливаш пари и никога да не е това, което трябва да бъде. Само ще спомена, че за 124-ката ми дадох х 1.5 цената и за ремонти за две години, като сериозен проблем беше само прокапала гарнитура. Разбира се всеки разбира понятието "поддържана кола" различно. За някой щом пали и върви, значи е ок. За мен, а и за теб вярвам, всичко по нея трябва да е топ. Просто уморена w211 ще има много да се прави по нея и,както казах, за мен е неприемливо. По-добре нещо гледано, на малко км. Този филм с "Купувам нещо много под пазарната му цена и после си я стягам за ххх лв" никога не свършва добре.... лично мнение.

Казах за корейските така, защото лично за мене не ме вълнуват по никакъв начин. Те са си за хора, които не се интересуват от коли. За мен са си едни уреди, колкото ми е интересна пералнята вкъщи, толкова ще ми е интересен и един хюндай. Просто уред.
  • 1

#21 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 20 май 2018 - 07:17

Колата от обявата е прекалено евтина, постна и сто процента ще има проблеми. Не мисля, че ще се намери добра 211ка под 12к. Ако автора на темата иска да му изпратя екселска таблица, където е описани детайлно колко при съм давал по цлс-а, който е равносилен на 211ка 320 дизел фейслифт. Моята кола я взех изключително подържана и запазена обаче, имаше само един дребен ремонт и другото консумативи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от vonko1988: 20 май 2018 - 07:20

  • 0

#22 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 20 май 2018 - 07:37

Като стана приказката,хайде и аз да се изцепя :)!
В случая подкрепям мнението на Цецо.
Тази кола според мен е била служебна и е "милионник".
Също така смятам че за тези пари се карат само "кенефи"и "варели",тъй като всички знаем че Мерцедес е много здрава и добре конструирана кола и може дълго време да се движи.Но просто да се движи.Също така знаем обаче,че има страшно много неща по нея които могат да се развалят и тя пак да се движи.
Почти не съм се качвал в Мерцедес,който да ми хареса от тая гледна точка.Или нещо ще му хлопа или ще му скърца,вие,или половината му табло ще свети като коледна елха и няма да му работят голяма част от функциите.
Но той ще се движи,вие ще го срещате по улиците и най-вероятно иначе пък ще бъде излъскан и с хубав външен вид.
Да,а другите пък са в сервиза.
Който чете във форума,сам трябва да си даде отговор.На всички им се струват скъпи Мерцедесите,всички смятат че могат да си намерят евтин нов мерцедед,защото шурея,комшията,....са си купили....или познатия на познатия...
На всички им се свидят частите,защото и те са неоправдано скъпи....
Последно четох тук за човек който си купи десет бушона за лев,за да може да си мести седалката,вместо да я поправи,защото цената е отново НЕОПРАВДАНО скъпа!!!
За какво да говорим!?
Пак стигаме до фразата"отвори "мобиле де" и виж какви са цените".
А и там има кенефи и то много,а и наредени коли и всичко което е по света и у нас...
  • 2

#23 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 20 май 2018 - 07:45

Мерцедес е скъп за подръжка със скъпи части, защото получаваш комфорта и усещането на премиум автомобил. Същото е положението с БМВ и Ауди, те дори в общия случай може да са още по-скъпи за подръжка.
За мен това усещане няма цена. Карал съм достатъчно други автомобили. Приятелката ми си взе санта фе шест години по-ново от моя мерц и с повече екстри. И двамата се кефим повече да караме мерцедеса.

Това различава премиум марките от разните хюндай, форд, кия, пежо - почучаваш повече, но трябва и да дадеш повече. И като първоначална цена и като подръжка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#24 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2018 - 09:30

Много Яко Ви се кефа как по цената определяте състоянието на колата.Не бутайте филми на човека, а да отиде и да си я огледа с майстор и диагностика.Малко били 8 бона...трябвало поне 12 да е за да е хубава......аре стегнете се малко.....трябва да струва 12 и след обслужване да стане 15.Кой нормален човек ще даде 15 бона за дизелова 211-ка преди фейса.......

 

П.С Преди няколко месеца купих една 203-ка 2.7 цди автомат за 3700 лв.Да разбирам че съм си купил пълен боклук нали ?


Този пост е редактиран от Gangsta Man: 20 май 2018 - 09:42

  • 1
Публикувано изображение

By Batev

#25 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 20 май 2018 - 10:48

Генгста, по цената можеш да се ориентираш, не е определящ фактор. Нищо не пречи да се види на живо, но в 99% от случаите са клозети подобни екземпляри. И да, в момента се оглеждам за Е500, като хубвите от 2003-2005 почват от 9-10к евро. Наречи ме луд, но това е пазара тука и с w210-ката разбирам защо е така. Просто 2 години и много км и си върви и върви... но я вземах на 183к км. Както Даймлер каза, и тука има много наредени, напудрени и т.н., но ако знаеш какво да гледаш и какво да търсиш, може да се намери страхотен автомобил.
  • 0

#26 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 20 май 2018 - 14:17

Мерцедес е скъп за поддръжка със скъпи части, защото ...

 

vonko1988, разбирам те че зимният сезон леко приключи и нямаш ангажимент да се пързаляш с някакви дъски, 

намери си по добре и някакви летни занимания, не е нужно да взимаш участие повече от неподготвен по всяка тема. 

 

 

...Малко били 8 бона...трябвало поне 12 да е за да е хубава......аре стегнете се малко.....

 

Прав си, много си прав, само че : 

никой не си продава хубавата кола, още по малко за малко пари. 

 

 

... Кой нормален човек ще даде 15 бона за дизелова 211-ка преди фейса.......

 

 

Няма такъв човек, не и нормален. Отново си прав. 

Аз точно за това на въпроса дали си заслужава отговорих с Не. 

 

Все пак само автора на темата знае какво му е когато знае какво му е. 

Парите и решенията са негови и за собствена сметка. 

При всички положения винаги е по добре Мерцедес на 15 години какъвто такъв 

отколкото 10-15 годишно Audi или BMW, за други марки дума да не става. 

 

Късмет да има.

Успех.


  • 2

#27 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 20 май 2018 - 14:18

vonko1988, разбирам те че зимният сезон леко приключи и нямаш ангажимент да се пързаляш с някакви дъски,
намери си по добре и някакви летни занимания, не е нужно да взимаш участие повече от неподготвен по всяка тема.



Прав си, много си прав, само че :
никой не си продава хубавата кола, още по малко за малко пари.




Няма такъв човек, не и нормален. Отново си прав.
Аз точно за това на въпроса дали си заслужава отговорих с Не.

Все пак само автора на темата знае какво му е когато знае какво му е.
Парите и решенията са негови и за собствена сметка.
При всички положения винаги е по добре Мерцедес на 15 години какъвто такъв
отколкото 10-15 годишно Audi или BMW, за други марки дума да не става.

Късмет да има.
Успех.


Напълно съм подготвен за темата и ще взема участие. Не ми пука, дали това се харесва на теб или някой друг. Забелязвам, че всеки път се заяждаш с мен, но да ти кажа мнението ти не ме бърка изобщо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 2

#28 firstduo93

firstduo93

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:kubrat
  • Автомобил:
    w211

Публикувано 20 май 2018 - 15:26

venci  С последното изречение си прав  . Аз бях се насочил към  е60  но само като чух за ремонтите му се отказах . Мерцедеса и той на 15 години ама поне знаеш че е по-добре от другите марки на тези години. Дори приятели ме бъзикат за какво ми е пенсионерската Е класа пред  бмв или ауди ама аз си знам работата :) . Иначе   какво мислите  за двигателя    5 цилиндров  270 ,  четох няколко теми ама мненията са различни , някои казват че е най-здравият двигател а някой че е бил боклук .     В крайна сметка  може и да се откажа от колата и да си запазя  парите , щом ще е кенеф за 7-8 бона .   Иначе   12-15 бона няма да дам за  кола на 15 години ,няма шанс :)

 

Само да добавя и това не е  най-евтината Е класа  ,  в мобилето  ги гледам  дори за 6-7  бона , така че предполагам за 8 може да е поне на средно ниво и като отделя  2 бона да го стегна да съм  ок. 

 

Vonko защо каза че е постна  колата на обявата , не е ли логично да е фулл екстри защото пише че е авангард? Също така доколкото знам  Цлс-а и  фейсовата  Е класа имат   по-висока поддръжка от   нефейсова такава .   


Този пост е редактиран от firstduo93: 20 май 2018 - 15:33

  • 0

#29 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 20 май 2018 - 15:34

Аз говоря от личната ми камбанария. Знам какво е да караш неподдържан и поддържен Бенц. Какво е да наливаш пари и никога да не е това, което трябва да бъде. Само ще спомена, че за 124-ката ми дадох х 1.5 цената и за ремонти за две години, като сериозен проблем беше само прокапала гарнитура. Разбира се всеки разбира понятието "поддържана кола" различно. За някой щом пали и върви, значи е ок. За мен, а и за теб вярвам, всичко по нея трябва да е топ. Просто уморена w211 ще има много да се прави по нея и,както казах, за мен е неприемливо. По-добре нещо гледано, на малко км. Този филм с "Купувам нещо много под пазарната му цена и после си я стягам за ххх лв" никога не свършва добре.... лично мнение.

Казах за корейските така, защото лично за мене не ме вълнуват по никакъв начин. Те са си за хора, които не се интересуват от коли. За мен са си едни уреди, колкото ми е интересна пералнята вкъщи, толкова ще ми е интересен и един хюндай. Просто уред.

Цецо, 

в този смисъл си прав, а и сме тук за да можем свободно да изкажем мнение, така че уважавам твоето.

И все пак, има и добри Кии ;) Аз лично, нямам нищо против да подкарам един такъв Стингър,,,

18Stinger_AMCI1680.jpg

 

:beer

Напълно съм подготвен за темата и ще взема участие. Не ми пука, дали това се харесва на теб или някой друг. Забелязвам, че всеки път се заяждаш с мен, но да ти кажа мнението ти не ме бърка изобщо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вонко, 

не го приемай лично, начина на изразяване на Венцислав е такъв, иначе с годините забелязах, че няма злоба в тоя човек и е много добър поддръжник на клуба и идеите зад него, та не че му адвокатствам, но просто не го приемай лично-така си се изразява, а в резюме, мнението си му е валидно :)

Иначе, адмирации за спокойния тон.

:beer


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#30 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 20 май 2018 - 15:44

Дайте един Стингър за 15 бона, веднага го взимам
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни