Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Информация за W203


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 13 май 2018 - 21:09

Здравейте закупих мерцедес ц класа 2.2 143 к.с. автомат 2001г. Може ли да дадете малко инфо колко масло събира двигателя и скоростите. Проблеми имат ли тези автомати, на колко хил. Км се обслужват скоростите а бе общо взето всякаква ингормация е добре дошла.
Благодаря!

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 май 2018 - 22:41

Колега поразрови се малко във форума и ще намериш доста информация. Двигателя ти събира 6.5 литра масло. Скоростите около 8 и то само ако се сменя с машина.

Скоростната кутия се води 5G-Tronic. Много е здрава ако се обслужва редовно.


  • 0

#3 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 14 май 2018 - 14:12

Може ли да дадете инфо как се нулират км с копчетията по волана че ми пише да натисна ресет бутона ама не го вдявам къде е...

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#4 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 май 2018 - 14:19

Ресет бутона си е стандартно на километража долу вляво. 


  • 0

#5 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 14 май 2018 - 17:07

Маслото на скоростите има ли как да го проверя колко е в момента? Какво да сменям по скоростите като начало само маслото или?

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 май 2018 - 17:23

Масло, филтър гарнитура картер и букса.

Купил си 17г. дизелова кола, 100% ѝ е време за масло на кутията.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 14 май 2018 - 19:08

Като цена може ли да ме насочите колко да отделя орентировачно за скоростите да обслужа?

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#8 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 май 2018 - 08:46

Много зависи дали сам или на сервиз- как и колко масло ще смениш и на какви цени ще напазариш материалите. Ориентировъчни цени за 1л масло Fuchs 18-21лв, грубо по 20 за букса и 20 за филтър с гарнитура = 120-130лв за 4 литра масло без труд. 200 лв трябва да ти стигнат. 


  • 0

#9 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 15 май 2018 - 11:27

... за 4 литра масло без труд.

 

Защо 4 литра масло? Подвеждаш колегата. Като прави някакво обслужване да го направи като хората, от опресняване на маслото файда няма.
8 литра масло за скоростите + 3-4 литра ако се прави промивка, отговарящо на спецификация MB 236.14
Има теми в които е описано как се подменя цялостно ATF маслото, ... или на машина.


  • 0

#10 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 май 2018 - 15:18

"Много зависи дали сам или на сервиз- как и колко масло ще смениш" - дал съм конкретен пример. Човека ако иска и 20 литра масло да смени може да си сметне.

Аз като взимах колата беше сменяно уж скоро и го смених само колкото е в картера-3,5-4 литра изглеждаше добре и не правих промивка. След 4000км поради други неща смених отново този път около 5,5литра и прецених , че няма нужда и от промивка.Какво разбираш под промивка да бутнеш 4 литра да ги  завърти докато тръгне да излиза чисто масло и да изтекат след 2 минути?  Хубава промивка според мен е слагаш 8 литра нови караш 2-3 хиляди км хубаво да разбута отвсякъде и пак сменяш с 8 литра. Дори 8,5 май беше. Моята промивка бяха 4000км и нова смяна- така де опресняване. Всеки сам си решава как да процедира. Аз просто нямам машина и не обичам да ходя на майстори иначе при желание има 2-3 начина  за цялостна подмяна.Не е лоша промивката- идеата ми е че машината и 10 литра промивка да направи ще завърти едно масло дето влиза чисто и долу горе чисто ще си излезне след 1-2 мин. Кутията няма да работи  в различни режими продължително време , няма да си стигне 80 градуса, няма да мине всичкото десетки пъти по маслените пътища и филтъра и да разбута всичките буклуци.


Този пост е редактиран от Chavalinov: 15 май 2018 - 15:27

  • 0

#11 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 15 май 2018 - 15:49

Колеги взех я вчера колата както казах 203 2.2 143 к.с. при проверка на нивото на масло от компютъра ми показва да долея 1 литър, човека от който я взех ми е близак представи документ за обслужване смяна на масло е направена на 241000 км аз я взех на 252к. По книжка дават да се смени на 256 000 сега за 11 000 км нормално ли е да има няква такава загуба че ме шашна малко... маслото е castrol 5w40 edge.

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 май 2018 - 17:34

Твоята има ли нормална щека за проверка?

А иначе може да са много неща... може от самото начало да не е било на макс, ами примерно да е било на среда, което редовно е половин литър.

Отделно според мен, вече си за смяна на масло. В интерес на истината, за 11х.км. литър не означава абсолютно нищо.

 

Затова, смени си маслото и масления филтър поне, няма да ѝ навреди на мотора :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 15 май 2018 - 20:07

Да ще го сменям задължително просто ме притесняваше липсата на 1л. Масло. Другото което ме притеснява е че сутрин като е студена на ниски предавки има лека вибрация и бучене лекичко и като минавам през легнал полицай го прави като слиза от него демек като поема предницата, струва ми ср тампон ли да е или нещо по гърнетата ще карам да я видят ама ще видиме дали е сериозно, попринцип както казах колата е от познат и не я беше карал няколко месеца и ме съмнява маслени тампони да не са умасляват хубаво като е студена за да го прави ли де да знам и аз не разбирам много....

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#14 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 15 май 2018 - 23:08

Сега кати я покарах вечерта ми прави впечатление че притриса леко и вие на ляв завой като давам газ на десен не го прави и през легнал полицай като слизам с предни гуми и дам газ пак го прави ...

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0

#15 denislavpk

denislavpk

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Град:Pernik

Публикувано 16 май 2018 - 11:41

Колеги днеска я карах на майстор покара я той и каза че е някой от 3те тампона двигател или към скоростите утре ще ги сваля дс ги прегледа... малко ми е странно как ще е от тях ама ще видиме

Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни