Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обслужване на C180 CGI Petrol и тресене при висока скоростПървоначално обслужване, проблем с тресене при висока скорост и обновление на нагивация


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 morthens

morthens

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 12 май 2018 - 21:07

Здравейте на всички!

Наскоро смених колата, благодарение на няколко напътствия от вас, та да се похваля - Mercedes C Class 2011, 156hp, 7G-Tronic, petrol.  :thumbup 

Оглеждам се за читав сервиз за смяна на консумативи - масла, филтри и всякакви други течности.
На дисплея на колата изкарва, че е време за Service B1, което, до колкото четох, означава, че е време за смяна на гореизброените неща, но ме поправете, ако греша. Също така разбирам от книжките в колата, че това се прави на всеки 20 000км, поправете ме, ако греша.

 

За момента ми препоръчаха сервиза в гр. София, кв. Дружба - airshox, но ми дават двойна цена на тази в Silver Star, което е малко странно за мен.

Също така, търся и някой, който може да update-не BECKER MAP@PILOT навигацията, понеже липсва картата за България, а и за региона, като цяло. Липсва ми диска към нея.


И един по-съществен въпрос. При скорост над 110-120км/ч започва тресене от задната част на колата. Вчера бях на баланс и имаше 20грама разлика в гумите, но и след това тресенето продължи да го има.
Някой срещал ли е такъв проблем? С оригиналните алуминиеви джанти съм, но гумите ги водят 4-сезонни и ми изглеждат поизтъркани. Приемам препоръки за летни гуми, предполагам същите размери, каквито са и сегашните. (245/45/17)

Ще съм благодарен на малко помощ за горните неща. Благодаря!


 


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 май 2018 - 23:59

Не мога да препоръчам сервиз, тегаво е това. Или трябва да е бенцаджия, или добър механик, а после със софтуер и подобните се занимаваш сам до някъде, или... продължаваш с търсенето. Като Blond види темата, може да те насочи към един сервиз, който беше неочаквано добра комбинация из Дружба
 
Service B (не съм виждал B1 на моя кола) е просто малко повече неща. Ако имаш пълната история на колата, може да смениш всички консумативи, щом си мераклия, и да си ги следиш после сам. Лесно е да се нулира съобщението ;)
 
Т.е. сменяш масло на кутия, диф, спирачна течност, антифриз, масло, филтри и... караш просто.
 
Картите за навигацията ти със сигурност ги има из нета. Виж в gps underground i mhh auto.
 
Последното с тресенето е тегаво. Най-лесно да елиминираш проблем с гумите и джантите е да ги качиш на баланс машина и да гледаш как се въртят. Понякога криволичещ канал на гумата може да го причини, но Бенцовете не съм забелязал да го правят. По-присъщо е на малки коли.
 
245/45/17 са ти задните гуми само, щом си с този размер. Предните са 225/45/17. Увери се в размера преди да поръчаш ;)

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 ZeroColdX

ZeroColdX

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Бургас

Публикувано 13 май 2018 - 09:17

Колега и четирите ти ли джанти са еднакви. Ако предните ти са 225/45/17 задния размер трябва да е 245/40/17 и е възможно от там да ти е тресенето. Моята като я взех беше с предни 225/45/17 и задни 245/45/17 не беше комфортно и първата ми работа беше да сложа правилния размер отзад разликата във возията беше огромна. Колкото до маслата аз моите ги сменям в Дарс Ауто Бургас. Масло на двигател и всички филтри ми е 700 лева правя го на 150000 км или 1 година. Имат и масло за 30 000 км но пак е хубаво да се сменя на една година.
На мене навигацията пак ми е ъпдейтнаха там за 280 лева. На няколко места ми казаха че имала код за защита искаха ми 50 лева за ъпдейт обаче кода струваше 200 лева от Силвър Стар или Дарс Ауто и прецених че е по добре там да ми я направят. Да уточня аз съм с comand online. За гуми тази година сложих Michelin Pilot Sport 4 махнах Continental Premium Contact 5 няма такава гума страшно сцепление на дъжд спира уникално колата стои много стабилно на пътя. Не бих сложил друга гума вече. И само да уточня 245/45/17 за мене са прекалено големи гуми за Ц класа на 40 стават. Аз цяла зима карах с този размер предни и задни така ми я дадоха обаче за тази зима съм решил да сложа 235/45/17 или 225/45/17 ако ми хареса как стои на джантата малкия размер понеже джантите са ми 8J.

Този пост е редактиран от ZeroColdX: 13 май 2018 - 09:24

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни