Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Волан от W211 фейслифт (или CLS) на W211 преди фейсаМоже ли?


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#16 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2018 - 22:31

Не е само прекодиране, а ти трябва и лентов кабел от кола с пера на волана. Дори да има заготовка на сегашния ти кабел мога да ти кажа, че вътрешно тази букса не е свързана никъде. А другото е че трябва да се смени изцяло софтуера на 5Г-троника пак така от кола която има тази екстра.


  • 0

#17 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 01 юли 2018 - 07:54

Лентовия кабел ще го намеря, защото колата, от която съм купил волана е на разположение, но за софтуера на скоростната ми е малко мъгла.


Този пост е редактиран от robber: 01 юли 2018 - 07:54

  • 0

#18 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2018 - 12:25

Ами софтуера, който е в компютъра на кутията намиращ се под стелките в краката на пасажера. Не всяка кутия идва със софтуер, който поддържа ръчна смяна на предавки от волана. Също така примерно при АМГ имаш опцията да държиш на скорост и да удариш прекъсвач без кутията да ти смени на по-горна предавка.


  • 0

#19 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 13 септември 2018 - 14:04

Малко да понадигна темата и да споделя опита си с вас.

Много е трудно и скъпо да се вземе волан от 5.5 АМG и след като се монтира да работят бутоните за смяна на скоростите. Цената на волана е според това как го намерите, но в повечето случаи е около 450лв. След това трябва да се презаписва софтуер за кутията, както и да се смени избирача на скоростите. В масовия случай скоростните кутии са  с режими W/S, а за да се сменят и от волана трябва да има и C.

 

Аз лично покарах с волан от 5.5 АМG и ми беше много комфортно, но винаги ръцете ми бяха на бутоните и това ме дразнеше. Поради тази причина го върнах и намерих това:

Прикачен файл  20180810_124859.jpg   190,93K   7 Брой сваляния

 

Сега съм с него, но поради това, че е в експлоатация от доста години лака се е понапукал. В последствие намерих отще един махагонов волан отново за префейса и съм го пратил за реставрация. Срока за реставрацията ще е около месец и след като го получа ще направя снимки и ще го покажа. Дано се оправдаят очакванията ми.

 

Като обобщение до сега мога да кажа следното:

1. Волан от фейслифта механично може да се монтира на автомобил преди фейслифта, но няма да работят бутоните на волана

2. Волан от 5.5 АМG преди фейса става да се монтира но е много скъпо като ретрофит

3. Според мен най-доброто решение (като изключим стандартния кожен волан), като визия и усещане при шофиране е махагоновия (и поносимо като цена).


  • 0

#20 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 13 септември 2018 - 15:10

Малко да понадигна темата и да споделя опита си с вас.
Много е трудно и скъпо да се вземе волан от 5.5 АМG и след като се монтира да работят бутоните за смяна на скоростите. Цената на волана е според това как го намерите, но в повечето случаи е около 450лв. След това трябва да се презаписва софтуер за кутията, както и да се смени избирача на скоростите. В масовия случай скоростните кутии са  с режими W/S, а за да се сменят и от волана трябва да има и C.
 
Аз лично покарах с волан от 5.5 АМG и ми беше много комфортно, но винаги ръцете ми бяха на бутоните и това ме дразнеше. Поради тази причина го върнах и намерих това:
attachicon.gif20180810_124859.jpg
 
Сега съм с него, но поради това, че е в експлоатация от доста години лака се е понапукал. В последствие намерих отще един махагонов волан отново за префейса и съм го пратил за реставрация. Срока за реставрацията ще е около месец и след като го получа ще направя снимки и ще го покажа. Дано се оправдаят очакванията ми.
 
Като обобщение до сега мога да кажа следното:
1. Волан от фейслифта механично може да се монтира на автомобил преди фейслифта, но няма да работят бутоните на волана
2. Волан от 5.5 АМG преди фейса става да се монтира но е много скъпо като ретрофит
3. Според мен най-доброто решение (като изключим стандартния кожен волан), като визия и усещане при шофиране е махагоновия (и поносимо като цена).

Мисля че писах и по-нагоре.
При мен е правена тази интервенция на Е класата.
Имам волан от 55 ,всичките копчета ми работят,перата също,изписва ми на таблото и третия режим,конкретно ръчен.
Не знам обаче къде е правена маниполацията,но според майстори които видяха изработката,предположиха че е прекалено кадърно направено за да е правено в Бг.
Иначе наистина в началото постоянно натисках перата без да искам при маневри,но после свикнах.
Моето мнение е че не са крайна необходимост и не е кой знае какво усещането,но за забавление става.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни