Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Е 320Мнения и съвети за Е Класа

Е320 e klas kombi Е класа

  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

#1 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 април 2018 - 11:21

Здравейте.

Обмислям покупката на нова кола и съм се насочила към Екласа. И по- точно към Е320 комби. Основната причина е, че купето е просторно и багажника е огрооооомен. 

Бих искала да попитам реди това дали си заслужава покупката на Е320. Или е по- добер кубатурата да е от по- малките.

 

Моля дайте съвети и мнения. Интересуват ме също и проблеми, с които мога да се сблъсквам с този автомобил. 

 

Благодаря предварително на всички :)


  • 0

#2 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 12:30

Колега дай малко повече инфо. Бензин или дизел? Префейс или фейс? W211 или W210?

 

Че въпроса зададен по този начин като например искам да си взема куче, яде ли много?

 

И за да не е съвсем офф отговора ми. С Е320 седан 2003 година съм /бензин-газ/ и мога доста да напиша за колата за силни-слаби страни, за това което съм научил покрай нея за марката и модела. Но бъди малко по-конкретен.

За една такава кола имаш минимум 1500лв режиийни разходи на година за данъци, такси, каско и т.н. и след това са горива, обслужване, ремонти и др.


  • 0

#3 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 април 2018 - 13:50

:) Колата предпочитам да е изел. Макар, че ако намеря читава бензинка, пак не бих я отказала. Газ не искам, поради опасения... Искам колата да е възможно по- нова. Мислех си за нещо от сорта на 2009 - 2013. Фейс или не, няма значение. W211 или W210- това не го разбирам. Гледах и други теми но не разбрах какво означава.

Не държа да е мощна, но предпочитам да е поне 140 коня.

 

Като цяло ме интересува, дали си заслужава да се взима такава кола. Тъй като първата която си взех беше така просто набързо- без да се поинтересувам много. Но пък беше любов от пръв поглед :)

Има ли known issues. Колко е разхода- в auto-data пише че трябва да е 10л./100км., което ми изглежда малко като за такава кола. При 3,2литров двигател с 224 коня..... странно ми е просто и затова питам :)

 

Моделът, който си харесах най- много е 

Mercedes-Benz E 320 CDi Avantgarde

https://www.mobile.b...518537004496609


  • 0

#4 st16me

st16me

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 638 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил

Публикувано 04 април 2018 - 14:04

Колежка ...... :)


  • 0

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 04 април 2018 - 14:52

Здрасти, добре дошла, моя съвет е да гледаш само фейслифт, правилно си се насочила годините само малко си объркала фейслифта на тази Е-класа е от края на 2006, за по-удобно да кажем 2007 до 2009. 2013 година вече е следващата Е-класа. Това което колегата пита w210 - w211 е наименованието на шасито, тази от прикачената обява е w211, 212 е следващата, 210 предишната.

 

При фейслифта на w211 проблемите са оправени, в това число сложната, скъпа и доста иновативна система на спирачките която плаши много хората. Вече не могат да се крадат лайсните на парктрониците и огледалата, също така са оправени някои проблеми по електрониката, сменени са с по-добри рефлекторите и лупи на ксенона както и се ползва по-новия стандарт крушка и тн.

 

Колкото хора толкова и мнения, едни ще ти кажат този двигател, други ще ти кажат 220цди че е за предпочитане, трети ще те посъветват да си вземеш бензин. И в трите слуая няма да сгрешиш стига да си намериш запазен и поддържан екземпляр. Все пак ако е бензин бих гледал 6 и 8 цилиндров двигател според нуждите, ако е дизел всичките са добри 200-220-280-320цди, дори и 420цди но него все пак бих го отбягвал заради скъпата поддръжка.

 

Скоростните кутии при автоматиците са две, 5степенна за малките двигатели и колите 4х4 и 7степенна за големите мотори от 6 цилиндъра нагоре. И двете кутии са добри, 5 степенната се слави като по-здрава и родните майстори са добре запознати с нея, нейното обслужване и ремонти понеже я има от средата на 90-те години. 7 степенната в първите години страда от електроника, но и това се поправя. Ръчни скорости предполагам не те интересуват.

 

Успех!


  • 1


#6 Slav_1101

Slav_1101

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 961 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W126 280 SE M110 83"
    Mercedes W211 E280 CDI 177ps
    Mercedes W221 S350

Публикувано 04 април 2018 - 15:43

Определено фейса е по добре защото е по нов, иначе това с тези спирачки вече става банално ... при фейса кутията и V - образния двигател могат да ти създадат много по скъпи ремонти. :)  Преди фейса редовия двигател е бетон и скоростите са много здрави но тея коли вече са на години и на много километри, колкото по ново толкова по добре макар че и това не е гаранция :)


  • 0

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 15:53

A бюджета какъв е?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#8 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 април 2018 - 17:10

gelevp благодаря за инфото.
  • 0

#9 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 април 2018 - 17:15

kdl Бюджета ми е около 10 К. За самата кола. Ако намеря нещо по- добро за малко повече... разбира се ще вземе по- доброто. Все още гледам, разглеждам и търся какво къде се предлага. Автомобила, който показах от мобилето го видях и на живо. Много е добър. Остава само да питам дали може да се закара и на сервиз(на място забравих да питам), за да го видят. Че ако кажат, че не може, значи не е наред. Но както казах, още търся и събирам информация.
  • 0

#10 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 19:45

За 10к високо се целиш за фейс. По-добре нещо запазено преди фейса да търсиш. Не зная и с какви сили разполагаш за последващи регистрация, облужване и евентуални ремонти, защото са си коли на 10+ години.

Ако смяташ че 1000лв ще стигнат за регисрация и облужване, се надявам да имаш късмета да е така, но едва ли.

Комбитата са на въздух отзад или иначе казано имаш компресор, клапанен блок, 2 възглавници отзад. Все неща които си искат своето.


  • 0

#11 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 април 2018 - 22:17

А какъв е реалният разход на една такава кола? Е320 имам предвид. И моля градско :), тъй като то ме интересува наи- много. В София движенито е отврат и харча расте. В момента колата, която имам, ми дава разход 9л./ 100км. Ако Е Класата ми дава с 2 до 3 пункта повече е ок... все още :)


  • 0

#12 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 04 април 2018 - 22:32

Добре дошла, не си за такава кола.

10к само ако е в евро можеш да си вземеш читава 320-ка дизел фейслифт. Отделно разхода на гориво трябва да ти е последната грижа по тази кола. Моторът ако измяука на вторият месец, ше отидат парите за гориво за цяла година, а ако скорстната кутия е тръгнала няма даже да коментирам. По-добре нещо по-евтино и непретенциозно, например Ц класа 220цди w203 фейслифт, за него бюджетът ти е приличен.
Успех!
  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 23:40

За такава цифра единствено може да се намери читаво 203 Sportcoupe фейс според мен, но пак с известни уговорки.

Виж за 14-15 има по-реален шанс. Аз също съм за Ц-класа, но тази черната на снимки изглежда много добре.

Естествено километрите са трудни за вярване... особено за кола на "плаца" на Горубляне, но какво от това.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 април 2018 - 06:48

При мен Е320 4матик 20 в града, 11-13 извън.


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0

#15 RumiM

RumiM

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 05 април 2018 - 09:52

kdl За километрите знам. Пределно ми е ясно, че това не са реалните. Онзи ден с очите си видях как на една малка корсичка и превъртат километража.  ЦецоКолев Защо така за колата. Тук също е ясно, че няма да е първа младост колата, но пък на мен коментарът ти ми се стори така, сякаш Е класите се чупят лесно.... От познат знам, че с мотора до към 400 000 км няма да имам грижи. Или поне не сериозни.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Е320, e klas, kombi, Е класа

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни