Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Регистрация на автомобил нов внос в КАТ София


  • Please log in to reply
10 мнения по тази тема

#1 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 01 април 2018 - 14:53

Здравейте,колеги,
закупих автомобил от Германия и го внесох с червени транзитни номера, предстои регистрация в КАТ София. Искам да попитам дали ако отида, примерно утре, ще успея да го регистрирам в рамките на деня, като възнамерявам на място да сключа ГО, да платя еко такса, и евентуално превод на фактурата и договора за покупко - продажба.Някой има ли представа какво е работното време на будките за ГО и еко таксата. Имам и друг въпрос когато колата е закупена от фирма в Германия дължа ли 2.5% данък придобиване или понеже е нов внос съм освободен от него. Предварително благодаря за всяка адекватна информация!
  • 0

#2 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 01 април 2018 - 15:04

За един ден ще успееш, само отиди рано. Принципно, колкото по-рано отидеш, толкова по-бързо ще минеш. Аз лично ако имам такава работа там, гледа да съм там към 7 и половина, те още не работят, но от тогава почват да прииждат хора и да пазят ред.

Еко таксата можеш да я платиш там, но по-добре мини днес през някой застрахивател и си направи гражданската, за да не се бавиш там.

Превод на договора мисля че вече не искат, щом колата идва от ЕС. Не е лошо обаче да направиш някое и друго копие на договора и талона за всеки случай (нямам спомен, ама май искаха).

Аз миналата година за същата работа отидох към 7:30-8 и си тръгнах в 14 часа с талона и номерата, като гражданската си я жях направил предварително.


За данък може и дс дължиш, но мисля че в КАТ нямада ти го искат при регистрацията. Него си го плащаш после в днъчното, ако дължиш.

Този пост е редактиран от asenov_m: 01 април 2018 - 15:07

  • 0

m19269.gif


#3 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 01 април 2018 - 18:46

Утре е Понеделник...сутринта е пълно с народ до към 2-3 часа следобяд, аз бих отишъл именно тогава, предвид последният път когато регистрирах кола. Данък в кат не се плаща и не го търсят съответно там. След регистрация от там информацията отива в общината където се води по адрес собственикът.
  • 0

#4 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 01 април 2018 - 19:21

А знаете ли дали е нужно да се превежда договора зо покупко-продажба? Разбрах, че трябва да попълня и декларация за придобиване на собствеността, от къде бих могъл да получа там такава?

Този пост е редактиран от waller: 01 април 2018 - 19:27

  • 0

#5 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2018 - 19:52

Регистрирал съм кола от Белгия с договор написан на ръка върху лист хартия. Превод не са ми искали.


  • 0

#6 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 април 2018 - 23:18

не ти е нужен превод. декларация ще ти дадат на ксероксите пред кат ако не си я разпечаташ от нета.

 

в 15 ако отидеш шанса ти да минеш клони към 0 - гишетата последно приемаха до 4 часа, а бариерата затваряха към 2, 2 и 30.

 

еко такса няма къде другаде да направиш освен на някоя будка пред кат. там повечето дават пълно инфо и ти снимат каквото ти трябва + го + еко такса, така че приготвяш си 10 мин на ксерокса и гледаш да си влезнал до 2 часа през бариерата и да си на опашката за документи и имаш голям шанс да свършиш работа. иначе другия ти вариант е много рано, както казаха колегите, имаш шанс до 10-11 да си си тръгнал...


  • 0

#7 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 02 април 2018 - 08:03

Здрасти колега, аз лично бих го направил в ден различен от понеделник, в понеделник всички закупили коли уикенда отиват в КАТ и е мазало... Иначе когато и да съм ходил сутринта рано приключвам бързо, хубаво е ако можеш да вземеш още един човек с теб, става много по-бързо докато единия се реди на опашки другия пази ред и минава колата напред за да премине каналите.


  • 0


#8 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 02 април 2018 - 11:45

Както колегата Гелев пише, понеделник е доста натоварен. Прежали една сутрин и иди в 6 сутринта. Тогава започват да се редят. Ще си от първите и до 9 ще си свършил. Ако отидеш с някой ще имаш предимство. Еко таксата и ГО можеш да платиш и другаде предварително. Ако не, бутките там отварят към 8. Като отворят бариерата в 8, веднага единият се нарежда в дясно за да влезе за документи. Трябва да имаш еко таксата и ГО. Другият вкарва колата и паркира в пространството между 9 ти и 10 ти канал. Ауди, БМВ и Мерцедес са на 9 ти или 10 ти канал. Като влезеш вътре на гишетата, ако ще искаш да избираш номер, казваш за да те пуснат на едно от гишетата да избираш. Пускат по 10 номера на ден. Договора няма нужда да е преведен. Плащаш вътре в банката, излизаш и отиваш отсреща пред една кабинка. Полицаят там ще ти каже на 9 ти или 10 ти канал да влезеш. Влизаш, отваряш преден капак и минаваш проверка, където ще ти свалят номерата. Взимаш ги заедно с документацията и вадиш колата на паркинга отпред. В дясно от каналите ще отидеш и ще чакаш да те извикат за новите номера. Там оставяш старите, показваш лична карта и жълтите квитанции за платени номера от банката. Взимаш новите и ако искаш, на място има двама човека на паркинга, които ще ти ги сложат. Това е.

Official Mercedes-Benz Club of Bulgaria
www.mbclub.bg
  • 2
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#9 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 02 април 2018 - 20:56

Благодаря на всички колеги дали информация. Днес регистрирах колата продължителност от 10:00 до 13:00.
  • 1

#10 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 02 април 2018 - 21:45

Благодаря на всички колеги дали информация. Днес регистрирах колата продължителност от 10:00 до 13:00.

Честито :)

Със здраве да си я караш и много километри да минеш безпроблемно


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#11 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 03 април 2018 - 16:40

Благодаря колега, дано да няма проблеми.

Този пост е редактиран от waller: 03 април 2018 - 16:41

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни