Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за малко помощ - Спаси ТУЕСДо кога ще им търпим своеволията


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 март 2018 - 12:29

Що е то ТУЕС?

 

Предполагам хората от ИТ бранша са напълно запознати, затова ще драсна няколко реда за останалите. ТУЕС или Технологично Училище Електронни Системи към ТУ-София е специализирано училище за подготовка на кадри, казвам кадри защото след завършването на училището учениците са подготвени на 100% веднага да започнат работа в ИТ сектора. Различното на това училище от всички останали е уникалния образователен модел доказал се през 30-те години на неговото съществуване и напълно независещ от МОН.

 

Защо да го спасяваме?

 

Проблемът е, че след приемането на новият закон за образуванието училището се явява един вид незаконно и от Министерството се опитват всячески да го закрият или поне преобразуват в най-обикновенна гимназия. Директорката е под силен натиск от МОН. Защо е незаконно сега след като 30 години е обучавало така търсените ИТ специалисти - защото някой угоднически е пропуснал един член от закона. Защо този член не се добави в закона - Министерството мълчи, като отказва всякаква официална информация по въпроса. Кой има интерес от цялата история - за сега още е тайна, поне аз не знам, но и силно се надявам да не разбирам.

 

Защо се обръщам към вас?

 

Защото аз както и още над 4500 човека съм завършил ТУЕС и съм се убедил в предимствата на училището. Също така дъщеря ми в момента учи там и не искам бъдещето и да се решава от дебилите от МОН.

 

Как да помогнете?

 

Моля да подпишете петицията и да я разпространите сред ваши приятели. Също така който има близки отношения с медиите, даги запознае със случая и евентуално ако може да се организира кампания за спасяването на училището.

 

Онлайн петиция за запазване на уникалния образователен модел на ТУЕС

 

Предварително ви благодаря.


  • 1

#2 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 март 2018 - 07:22

Привет,

 

Брат ми също учи в ТУЕС - тази година е абитуриент, но честно казано съм леко раздвоен относно петицията, която вървзи. МОН, че са дебили - такива са, но в ситуацията, която е в момента, на това същество - директор на това учебно заведение, никой по никакъв начин не упражнява контрол. Своеволията са безгранични и никой от родителите не предприема нищо.

 

Що се касае за материално-техническата база, също съм изумен. Кадри, които се подготвят за един от най-бързоразвиващите се сектори, учат в сграда, която не е виждала ремонт сигурно от краха на социализма.


  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#3 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 27 март 2018 - 09:31

....на това същество - директор на това учебно заведение...

 

Кого точно визираш под "това същество" - Стела Стефанова?


  • 0

#4 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 март 2018 - 09:43

Привет,

 

Брат ми също учи в ТУЕС - тази година е абитуриент, но честно казано съм леко раздвоен относно петицията, която вървзи. МОН, че са дебили - такива са, но в ситуацията, която е в момента, на това същество - директор на това учебно заведение, никой по никакъв начин не упражнява контрол. Своеволията са безгранични и никой от родителите не предприема нищо.

 

Що се касае за материално-техническата база, също съм изумен. Кадри, които се подготвят за един от най-бързоразвиващите се сектори, учат в сграда, която не е виждала ремонт сигурно от краха на социализма.

 

 

Всеки има право на лош вкус и погрешно мнение  :cool

 

Относно материално-техническата база - до преди 1-2 годинки сградата не беше собственост на ТУЕС и точно поради тази причина не е ремонтирана. Ти би ли направил основен ремонт на апартамент под наем.

 

Относно компютърни кабинети без да съм запознат бих казал, че са на едно доста добро ниво. Още по мое време имахме 2 компютърни кабинета с 386-ци, когато в другите училища разполагаха с Правец 82, също така училището имаше и фонетичен кабинет - нещо с което не разполагаха и институтите за изучаване на чужди езици. В момента най-вероятно този кабинет не съществува.

 

Силно бих се радвал да споделиш за безграничните своеволия, защото аз лично не съм запознат.


  • 0

#5 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 27 март 2018 - 14:02

Всеки има право на лош вкус и погрешно мнение  :cool

 

Относно материално-техническата база - до преди 1-2 годинки сградата не беше собственост на ТУЕС и точно поради тази причина не е ремонтирана. Ти би ли направил основен ремонт на апартамент под наем.

 

Относно компютърни кабинети без да съм запознат бих казал, че са на едно доста добро ниво. Още по мое време имахме 2 компютърни кабинета с 386-ци, когато в другите училища разполагаха с Правец 82, също така училището имаше и фонетичен кабинет - нещо с което не разполагаха и институтите за изучаване на чужди езици. В момента най-вероятно този кабинет не съществува.

 

Силно бих се радвал да споделиш за безграничните своеволия, защото аз лично не съм запознат.

 

Според мен брат му учи "компютърни мрежи" или "хардуер" и Стела го държи до през ноща да изпитва и за това недоволстват. Но това е живота. Аз съм имал няколко такива случая, защото бях в софтуера, но се бях записал за CCNA и не беше много готино, но чак "безгранични своеволия"... :)

 

За материалната база няма да коментирам. Има няколко стаи с нелоши компютри, по мое време имаше и стая само с МАК-ове, което в друго училище няма къде да се види... Материалната база е важна, но по-важно е кой ти преподава материала и ти колко си мотивиран да го научиш и да надградиш над него. На лист хартия сме писали програми и са ни изпитвали, изпита за професионална квалификация беше на лист хартия 3 задачи на С++ и пак си го взеха кадърните с добри резултати.


  • 0

#6 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 март 2018 - 15:34

Прави сте, че в живота няма лесно, но е несериозно да викнеш децата да ги изпитваш и да ти скимне, че в момента не си на кеф, да те чакат от 5 до към 9, после да изпиташ двама-трима, после пак да си биеш камшика и да приключите в 3 сутринта само ,защото можеш да го вмениш и да няма последствия и отговорност....

Лошо впечатление прави и пред учащи и родители да крещиш по персонала си (учители), че са неграмотни, че са овце и т.н.

Лошо впечателние прави и когато лице, което е заинтересовано относно учебния процес представянето на даден ученик, какво трябва да се предприеме за да се справя по-добре ученика, директора да му държи тон и да има отношение едва ли не си отишъл да го колиш. Говоря при положение, че е подходено интелигентно и човешки.

 

Относно самата база - парите така или иначе ги вади данъкоплатеца в полза на обществото като цяло

 

И за да не ме нападнете, че съм поредния човек, който само недоволства от системата, учителите и училищата - майка ми е учител, жена ми е учител, аз имам квалификация за преподаване в техникум (водоснабдяване и канализация) и на фона на доста модели, които съм видял, този на ТУЕС в момента определено не ми харесва.

 

Но хора, идеали, възгледи и идеи всякакви.... Дано се намери най-правилното решение и училището да продължи да се развива с темповете, с които се развива и самият бизнес в този сектор.


Този пост е редактиран от Yumerov: 28 март 2018 - 15:35

  • 3
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#7 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 28 март 2018 - 18:59

http://dnes.dir.bg/n...s-27001139?nt=4


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#8 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 17:09

 Сагата за момента приключи. Благодаря на отзовалите се.

Дано да си спазят обещанията и да не е замитане под масата  :beer


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни