Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странно почукване отдред


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#1 DakaGang

DakaGang

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Gabrovo
  • Автомобил:
    Mercedes E250 TD TurboDiesel

Публикувано 12 март 2018 - 16:55

Здравейте

Когато карам през неравности и дупки се чува едно почукване отпред вдясно. Поинтересувах се и предполоижих че е амортисьора. Но когато я заведох в сервиза ми казаха, че амортисьора е добре. Като за аргомент ми казаха че не е протекал. Той е газов но ми каза майстора че пак има масло в него. Аз неразбирам и се съгласих с него. После натисна с едно желязо тампоните на предните носачи и те помръднаха като десния повече. Аз нему разбирам много дайте съвет от какво може да чука така. Според вас от какво е.


  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 12 март 2018 - 17:02

Колега, без оглед на място няма как да направим диагностика.
Потърси второ мнение.
  • 0

#3 sa_sho

sa_sho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Козлодуй
  • Автомобил:
    E320 CDI W210 2001

Публикувано 12 март 2018 - 17:50

И при мен почукваше отпред в дясно и смених, горен носач, биалетка, тампон на стабилизиращата щанга и чукането си остана докато не смених иначе здраво изглеждащите амортисьори.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
  • 0

#4 DakaGang

DakaGang

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Gabrovo
  • Автомобил:
    Mercedes E250 TD TurboDiesel

Публикувано 12 март 2018 - 19:52

И при мен почукваше отпред в дясно и смених, горен носач, биалетка, тампон на стабилизиращата щанга и чукането си остана докато не смених иначе здраво изглеждащите амортисьори.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

 

Значи и аз мисля да сменя амортисьора. Дано и при мен е същото като при теб. Ама кой знае.


  • 0

#5 DakaGang

DakaGang

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Gabrovo
  • Автомобил:
    Mercedes E250 TD TurboDiesel

Публикувано 12 март 2018 - 19:53

Колега, без оглед на място няма как да направим диагностика.
Потърси второ мнение.

 

Мерси колега още утре ще отида в друг сервиз и там да ми я погледнат.


  • 0

#6 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 март 2018 - 20:58

Мерси колега още утре ще отида в друг сервиз и там да ми я погледнат.

Колега амортисьорите имат навика да почукват точно така както си го описал без да са протекли.И при мен винаги се получава така.....но погледнете и биалетката как е.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#7 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 13 март 2018 - 08:14

Здравейте
Когато карам през неравности и дупки се чува едно почукване отпред вдясно. Поинтересувах се и предполоижих че е амортисьора. Но когато я заведох в сервиза ми казаха, че амортисьора е добре. Като за аргомент ми казаха че не е протекал. Той е газов но ми каза майстора че пак има масло в него. Аз неразбирам и се съгласих с него. После натисна с едно желязо тампоните на предните носачи и те помръднаха като десния повече. Аз нему разбирам много дайте съвет от какво може да чука така. Според вас от какво е.

Ако е амортисьор,при разклащане на колата се чува.В смисъл,единия клати колата,а другия слуша в канала.Ходова част на подемник не се гледа.Много неща могат да се изпуснат така.
  • 0

#8 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 13 март 2018 - 08:51

И аз го имам същото почукване и вчера ходих на проверка, но не установихме нищо конкретно. Самото почукване не се чува винаги. Аз все си мисля, че може да е от шарнир или тампон на макферсон. Как е най-добре да се провери ходовата част, след като на подемник не е подходящо, на канал ли е по-добре?


  • 0

#9 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 13 март 2018 - 10:29

Ако е амортисьор,при разклащане на колата се чува.В смисъл,единия клати колата,а другия слуша в канала.Ходова част на подемник не се гледа.Много неща могат да се изпуснат така.


И така не е сигурно на 100% че ще се хване амортисьор. При мен например я клатеха, клатеха, нищо не се чува. Но като мина през по-остър легнал полицай и имам чувството че ще се разпадне отпред колата от чукане...
  • 0

#10 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 13 март 2018 - 11:41

И така не е сигурно на 100% че ще се хване амортисьор. При мен например я клатеха, клатеха, нищо не се чува. Но като мина през по-остър легнал полицай и имам чувството че ще се разпадне отпред колата от чукане...

Продавам рейка и преден десен амп перфектни :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#11 Paco GSI

Paco GSI

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E 220 D 1998г.

Публикувано 26 април 2018 - 08:19

Здравейте колеги ! Аз от два месеца имам E 220 D и също се мъча с някакво тропане отпред... Всички тампони, биалетки, накрайници, шарнири са сменени с нови, остават само амортисьорите, а това чукане, точно като пред счупване си го има... Особено на по-високи легнали полицаи и то при слизането от тях, все едно нещо увисва и тропа (страхотно обяснение :) ). Явно ще се сменят и амортисьорите и ще видиме ефекта...


  • 0

#12 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 26 април 2018 - 09:16

Да не е някоя кора или калник, имах такъв проблем...


  • 0

#13 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 26 април 2018 - 09:56

От такова чукане на амортисьори ми идваше да продам колата. Смених двата предни а след 500 км. смених един десен от вече от сменените амортисьори, защото там остана чукането и мислих, че са ми продали дефектен. Колко клатене я клатихме по каналите на хората тая кола и поне 7-8 пъти сваляхме пружината с амортесьора. Като се слуша със слушалки, няма съмнение, че чукането идва от амортисьор. Бях в Ивайджет, Балкан-стар при Петко и още 2-ма 3-ма знайни и незнайни майстори. Накрая Данчо от Княжево /кв. Карпузица само Мерцедес работи/ го хвана какво е. Под прашника на амортисьора има тефлонов ударен тампон който е закрепен стационарно. При свиване на пружината тя освен, че се свива и се усуква радиално. При усукването си пружината завърта няколко градуса и стеблото на амортисьора. При завъртането на стеблото там където контактува с ударния тампон се чува кратко остро изскърцване, което вътре а и не само вътре в колата се предава, като чукане. Ремонта се състоеше в намазване с грес на стеблото на амортисьора. Четири години я карах колата така без никакви шумове и чукане и я продадох. Скоро новия собственик ми каза, че нещо чука на легнали полицаи и не могат да го хванат какво е. Разказах му историята, намаза наново стеблото с грес и след три дена почерпи за информацията... Всичко това звучи доста невероятно но само аз си знам колко ядове имах и какъв беше кефа от решението на въпроса.


  • 4

#14 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 26 април 2018 - 14:58

Полезна информация!
  • 0

#15 Paco GSI

Paco GSI

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E 220 D 1998г.

Публикувано 26 април 2018 - 23:00

genadi, понякога решението наистина е невероятно, така, че ще пробвам и аз с грес...


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни