Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с LCD дисплей след даване на ток

LCD дисплей проблем даване на ток

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Flameff

Flameff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S211, E270, 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2018 - 16:38

Здравейте колеги,

 

В събота имах неблагоразумието да съм съвестен гражданин и помогнах на закъсал колега. Акумулатора му беше паднал, съответно му подадох ток. След операцията забелязах, че подсветката на LCD дисплея (този който е по средата на километража. колата от подписа) започна да свети много силно, така че данните от него стават нечетими. Като се изгаси колата, дисплея се нормализира след няколко минути, но при ново палене проблемът се появява отново. Четохме я на Стар и имаше грешка в BCM-а, но след изтриването й не се появява отново. Други грешки Стар-а не показва. Направихме и тест на дисплея и всичко работи нормално. Алтернатора подава 13,7-13,8 волта при нормална работа и товар. Другите ел. системи по колата функционират нормално.

 

Според мен дисплея получава повече енергия от колкото му е необходима и затова започва да свети така. Най-вероятно е някой модул управляващ напрежението. Другата седмица ще я карам на чичо доктор да видим какво ще каже.

 

Моля за идеи какъв може да е проблема и ако някой се е сблъсквал с подобен да сподели опит.

 

 

Поздрави,

 

ПС. Дадох ток на Rover Discovery 2.7diesel.


  • 0

#2 Flameff

Flameff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S211, E270, 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 март 2018 - 09:04

Коментарът е за да се покаже темата в "Нови мнения/теми"


  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 март 2018 - 16:06

Здравей,

Аз съм чувал за проблеми с даване на ток при 140 (старата S-класа). 

Твоята е относително нова кола, инсталациите им не се разпадат... аз лично нямам идея каква може да е причината за случилото се.

Разтърсих се из нета да видя дали има подобни оплаквания, но не намерих...

 

Щом никой от модулите не пищи, не мисля че можеш да направиш нещо, освен да чакаш проблемът да се прояви по-сериозно и да насочи към причинителя.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 simeonivanov22

simeonivanov22

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 13 май 2018 - 12:53

Привет,

 

прикачвам снимка с моя проблем, моля да споделиш дали е подобен и как си го решил :)

 

Благодаря!

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от simeonivanov22: 13 май 2018 - 12:53

  • 0

#5 Flameff

Flameff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S211, E270, 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 май 2018 - 10:59

Да, така изглеждаше. Първоначално като запалех колата всичко беше наред и до няколко минути изсветляваше така.
Така и не стигнах до майстор. Оправи се само със затоплянето на времето :-) ще видим следвщата зима как ще е ако не съм го продал дотогава, че мисля да го сменям.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: LCD дисплей, проблем, даване на ток

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни