Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ъпдейт на аудиото


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#16 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 04 април 2018 - 23:13

Много добре знак за какво говориш. Някои пищялки се водят с по-"режещ" звук, а други с "мек".
 
Тия пищалки на сляпо (на глухо) ли ги купува или ги преслуша предварително?
 
По принцип след известно време работа звукът се променя леко, но това няма как да го усетиш понеже промяната е много плавна.
 
Като за начало си намали високите от аудио настройките и слушай така, за да прецениш, дали ти е по-добре.


Ами на глухо да... В крайна сметка се реших да взема комплекта мид с пищялки на audison-а, защото ми звучеше добре всички говорители да са от една марка, пък и ми харесаха как свирят в колата на gelevp(може би защото команда му беше прецакан и свиреше слабичко + това, че не съм слушал повече от 5мин. и не ми се е отразило толкова). Обаче сега като слушам повечко и имам чувството че ще ми прокървят ушите... Требъла съм го намалил на -4 и е по-добре, но ефекта остава.
  • 0

#17 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 04 април 2018 - 23:29

Филтрите ти нямат ли настройки? Моите имаха 2 типа свързване  -  low, high.

Иначе сваляш високите до поносимия минимум и караш така. От една страна по-лесно ще им свикнеш, от друга - и говорителите може да се поочупят с времето.

 

При басите промяната в каква посока е?


  • 0

#18 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 05 април 2018 - 09:23

Филтрите ти нямат ли настройки? Моите имаха 2 типа свързване  -  low, high.

Иначе сваляш високите до поносимия минимум и караш така. От една страна по-лесно ще им свикнеш, от друга - и говорителите може да се поочупят с времето.

 

При басите промяната в каква посока е?

 

Басите са супер, плътни и вадят чист звук. На макс като пусна има смущения, но ми казаха, че това идва вече от плеъра, защото изкривявал. Филтъра имат настройка 0dB +2dB. Настроени са на 0dB.

Прикачени файлове


  • 0

#19 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 07 април 2018 - 18:28

Някой има ли идея как се достъпват настройките на еквалайзера на NTG4 за w212? Намерих опция само от външен файл да се прочете, но не намирам никъде как точно се случва това... Прикачвам снимка на Audio 20 например как е и как е при NTG4...

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от vbogoev: 07 април 2018 - 18:29

  • 0

#20 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 09 април 2018 - 21:24

Някой има ли идея как се достъпват настройките на еквалайзера на NTG4 за w212? Намерих опция само от външен файл да се прочете, но не намирам никъде как точно се случва това... Прикачвам снимка на Audio 20 например как е и как е при NTG4...

Първо пиша, после чета. Съжалявам.

Този пост е редактиран от Praetorian: 09 април 2018 - 21:27

  • 0

#21 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 09 април 2018 - 21:27

Това не е ли Аудио20 на 204ка?

Да, идеята е да покажа какво търся като опции... Вече 3 дена нонстоп търся по английски, немски, китайски и кви ли не сайтове и нищо... :(

Всеки пита, но никой не е получил отговор или някаква информация изобщо... Поне със Star дали има някаква вероятност да се достъпят тези настройки, някой?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Този пост е редактиран от vbogoev: 09 април 2018 - 21:30

  • 0

#22 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 09 април 2018 - 23:19

Някой има ли идея как се достъпват настройките на еквалайзера на NTG4 за w212? Намерих опция само от външен файл да се прочете, но не намирам никъде как точно се случва това... Прикачвам снимка на Audio 20 например как е и как е при NTG4...

Това трябва да е за твоето аудио, но може и да не съм разбрал правилно...

1 = press hang up + * + 7 + 9 (all in the same time for 10 seconds - Dealer menu)

2 = hang up +* +# +1 (all the same time for 10 sec - engineer menu)

3 = do number 2 engineer menu after you access it press the hang-up button again + * +# 4 (you will enter the engineer settings)

 

Може би, в последното меню са настройките за еквалайзъра?


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#23 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 11 април 2018 - 14:52

Това трябва да е за твоето аудио, но може и да не съм разбрал правилно...

1 = press hang up + * + 7 + 9 (all in the same time for 10 seconds - Dealer menu)

2 = hang up +* +# +1 (all the same time for 10 sec - engineer menu)

3 = do number 2 engineer menu after you access it press the hang-up button again + * +# 4 (you will enter the engineer settings)

 

Може би, в последното меню са настройките за еквалайзъра?

 

Не съм сигурен за коя система са тези кодове, които споделяш, но за NTG4 са следните:

 

Engineer menu: End Call + # + 1
Engineer settings: Докато си в Engineer menu: End Call + # + 4

Това dealer menu за 1-ви път го чувам, но ме съмнява да има нещо свързано с еквалайзера там...

И в 2-те менюта единственото свързано с еквалайзера е именно 1-вата снимка от горния пост. Иска файл, но каква е структурата на този файл, никъде, никаква информация.

 

Проблемът с ушите се задълбочи и влизам в болница за вливания. Получил съм възпаление на някакъв нерв на ушите.

 

Внимавайте като слушате силно музика или се излагате на силен шум. Ако ви пищят ушите(може да има и болки, виене на свят и повръщане) в рамките на 24 часа след излагане на силен звук по-добре потърсете УНГ.

 

На мен ми се накараха, че не съм отишъл по-рано, най-ефективно се лекува, ако се хване в първите 48 часа.

 

Живи и здрави!


  • 0

#24 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 11 април 2018 - 16:27

Не съм сигурен за коя система са тези кодове, които споделяш, но за NTG4 са следните:

 

Engineer menu: End Call + # + 1
Engineer settings: Докато си в Engineer menu: End Call + # + 4

Това dealer menu за 1-ви път го чувам, но ме съмнява да има нещо свързано с еквалайзера там...

И в 2-те менюта единственото свързано с еквалайзера е именно 1-вата снимка от горния пост. Иска файл, но каква е структурата на този файл, никъде, никаква информация.

 

Проблемът с ушите се задълбочи и влизам в болница за вливания. Получил съм възпаление на някакъв нерв на ушите.

 

Внимавайте като слушате силно музика или се излагате на силен шум. Ако ви пищят ушите(може да има и болки, виене на свят и повръщане) в рамките на 24 часа след излагане на силен звук по-добре потърсете УНГ.

 

На мен ми се накараха, че не съм отишъл по-рано, най-ефективно се лекува, ако се хване в първите 48 часа.

 

Живи и здрави!

Оправяй се бързо, човеко !

Успех 


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни