Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ъпдейт на аудиото


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 07 март 2018 - 19:28

Здравейте,

 

обмислям да ъпдейтна аудиото, което върви със стандартното оборудване(не е Н/К). Обаче не мога да намеря информация за това колко ома са говорителите. 2 или 4 и изобщо някаква спецификация за тези говорители. Това което разбрах само е, че са 16.5см. Също така не намирам информация за параметрите на comand aps NTG-4 за W212. Какъв е усилвателя, колко максимално може да поеме, някакви други важни параметри, които трябва да знам...

 

И по-малко вероятния вариант - някой да знае човек, който може да монтира H/K, изобщо заслужава ли си, защото като гледам колко работа ще има, май не..

 

Поздрави!

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  s-l1600.jpg   158,88K   20 Брой сваляния

  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 07 март 2018 - 19:34

Хармъна при 212ката свири страхотно. Далеч е от високия клас на Ауди но въпреки това е прекрасно. Леко слаб е баса..., но много държах да го имам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 07 март 2018 - 20:15

Говорителите (за пищялките съм сигурен) са 8 ома.

Понеже правих това упражнение преди около година за NTG4.5 (с огромната подкрепа и акъл от pgelev и kdl), както и много четене по немските форуми бих ти препоръчал следното:

1. Смени си първо пищялките в предните вратите с такива висок клас (над 170 лева за чифт пищялки). С удоволствие мога да ти пиша какви сложих аз.

2. Помисли дали ти се сваля команда, за да закачих централен говорител - има стандартна опция, сравнително лесно и евтино е (към 40ина лева). За монтажа pgelev е твоят човек.

3. Басите и задните врати ги остави за накрая, ако не си доволен от първите две точки

 

Аз се спрях на 1. и 2. и за мен има максимално отношение цена/труд/полезност.


  • 0

#4 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 07 март 2018 - 20:42

Хармъна при 212ката свири страхотно. Далеч е от високия клас на Ауди но въпреки това е прекрасно. Леко слаб е баса..., но много държах да го имам.
Sent from my iPhone using Tapatalk



Сигурен съм, че е така, но в 1 тема като четох Сами как обясни, че трябвя да се разглоби целия интериор за са се сложи харман афтърмаркет и ми се струва неоправдано.

Говорителите (за пищялките съм сигурен) са 8 ома.
Понеже правих това упражнение преди около година за NTG4.5 (с огромната подкрепа и акъл от pgelev и kdl), както и много четене по немските форуми бих ти препоръчал следното:
1. Смени си първо пищялките в предните вратите с такива висок клас (над 170 лева за чифт пищялки). С удоволствие мога да ти пиша какви сложих аз.
2. Помисли дали ти се сваля команда, за да закачих централен говорител - има стандартна опция, сравнително лесно и евтино е (към 40ина лева). За монтажа pgelev е твоят човек.
3. Басите и задните врати ги остави за накрая, ако не си доволен от първите две точки

Аз се спрях на 1. и 2. и за мен има максимално отношение цена/труд/полезност.

Точно от теб очаквах отговор, понеже помня, че беше писал някъде, че си го ъпдейтвал, но не успях да намеря темата.

Ако нямаш нищо против напиши в темата какви пищялки си сложил, щом си доволен от тях, за да е полезна, иначе на лично също можеш да ми кажеш, както прецениш.

По точка 2 не разбрах: сложил си допълнителна колона централно? Ако да - има ли дупка в средата или трябея допълнително да се прави и команда трябва ли да се настройва нещо или е plug & play
pgelev имаш впредвид gelevp?

Този пост е редактиран от vbogoev: 07 март 2018 - 20:43

  • 0

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 07 март 2018 - 20:59

Сигурен съм, че е така, но в 1 тема като четох Сами как обясни, че трябвя да се разглоби целия интериор за са се сложи харман афтърмаркет и ми се струва неоправдано. Точно от теб очаквах отговор, понеже помня, че беше писал някъде, че си го ъпдейтвал, но не успях да намеря темата.

Ако нямаш нищо против напиши в темата какви пищялки си сложил, щом си доволен от тях, за да е полезна, иначе на лично също можеш да ми кажеш, както прецениш.

По точка 2 не разбрах: сложил си допълнителна колона централно? Ако да - има ли дупка в средата или трябея допълнително да се прави и команда трябва ли да се настройва нещо или е plug & play
pgelev имаш впредвид gelevp?

 

Здрасти, пускал съм тема за w204, ако искаш може да чуеш и резултата тия дни пак с нтг4, ще намеря време за бързо кафе и саунд тест :)

 

http://forums.mbclub...ителна-система/


  • 0


#6 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 07 март 2018 - 21:47

Сигурен съм, че е така, но в 1 тема като четох Сами как обясни, че трябвя да се разглоби целия интериор за са се сложи харман афтърмаркет и ми се струва неоправдано. Точно от теб очаквах отговор, понеже помня, че беше писал някъде, че си го ъпдейтвал, но не успях да намеря темата.

Ако нямаш нищо против напиши в темата какви пищялки си сложил, щом си доволен от тях, за да е полезна, иначе на лично също можеш да ми кажеш, както прецениш.

По точка 2 не разбрах: сложил си допълнителна колона централно? Ако да - има ли дупка в средата или трябея допълнително да се прави и команда трябва ли да се настройва нещо или е plug & play
pgelev имаш впредвид gelevp?

 

1. Взех тези пищялки http://aval-bg.com/2012/DLS+UP1iНай-евтините от високия клас на тази марка са.

Моят съвет е да си изкараш кабелите за едната пищялка от вратата и да идеш при тях да си тестваш. Аз бях на паркинга при тях към час. Свързаха ми два комплекта. Първият беше среден клас на тази марка за към 140 лева. Слушах го към към 50 минути и не бях убеден, че си струва парите. По-добре беше, но не и 140 лева по-добре от фабричното изпълнение. Вторият комплект ми го извадиха 10 минути преди края на работното време, а ми трябваха 5 минути да го чуя, харесам и платя. Тези пищялки пасват перфектно в пластмасовите бленди на вратите горе. Идват с филтри. Но пак не трябва да си с две леви ръце.

 

2. Ако ти се четат 40+ страници немски за подобрение на аудиото https://www.motor-ta...m-t4781605.html

Централният говорител е на линка. С две думи:

Има си дупка по средата, която е предвидена за централния говорител при Харман Кардон. Свързването е пипкаво, понеже се взима сигнал от кабелите, които влизат в команда. Т.е. сваляш команда. Обяснено е в немската тема. Софтуерно нищо не се пипа.

 

Детайлите:

Направих си 3Д печат за блендата в централната конзола. Имам файла. Беше 30ина лева.

Поръчах си централен говорител (по спомен) Visaton FR6.5. Пасва перфектно в блендата. В магазина ми продадоха и бубина и кондензатор и ми обясниха как да ги свържа, за стане добър филтър. Всичко беше под 30 лева.

 

Чух горната комбинация (1. + 2.) останах много доволен. За мен нямаше смисъл да подобрявам аудиото за задните седалки, а за басите не ми се сваляха кори и не ми се пробиваха нитове.


  • 0

#7 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 07 март 2018 - 22:36

Здрасти, пускал съм тема за w204, ако искаш може да чуеш и резултата тия дни пак с нтг4, ще намеря време за бързо кафе и саунд тест :)

 

http://forums.mbclub...ителна-система/

 

Даа, тази тема търсех, чел съм я и преди. Тази неделя, ако мислиш да идваш в кафето може да се засечем. Много се чудя тази изолация, която слагат във вратите дали върши работа, ти си споменал, че е хубаво да се сложи, но дали си сложил? Dynamat май най-много я хвалят, ама е пара...

 

1. Взех тези пищялки http://aval-bg.com/2012/DLS+UP1iНай-евтините от високия клас на тази марка са.

Моят съвет е да си изкараш кабелите за едната пищялка от вратата и да идеш при тях да си тестваш. Аз бях на паркинга при тях към час. Свързаха ми два комплекта. Първият беше среден клас на тази марка за към 140 лева. Слушах го към към 50 минути и не бях убеден, че си струва парите. По-добре беше, но не и 140 лева по-добре от фабричното изпълнение. Вторият комплект ми го извадиха 10 минути преди края на работното време, а ми трябваха 5 минути да го чуя, харесам и платя. Тези пищялки пасват перфектно в пластмасовите бленди на вратите горе. Идват с филтри. Но пак не трябва да си с две леви ръце.

 

Аз днес бях точно при тях, попитах ги за оферта, ама като почнаха с въпросите и аз като не мога да намеря никаква информация и казаха: "Запиши си час да я разглобим да видим какво има и ще направим оферта". Но или тези или по-евтините спийкъри ми предлагаха, не успях да запомня. За колони казаха, че трябва да знам дали са 2 или 4 ома за да ми предложат нещо...


  • 0

#8 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 07 март 2018 - 23:03

Не съм много редовен по сбирките, пък и бях миналата седмица, но може и да ходя. Не съм слагал и дори леко съжалих в началото но за нуждите и "слуха" ми това което направих е добре.

Относно повечето родни сервизи, за такива неща не обичам да ми пипат колата, все нещо няма да закачат или ще свалят по-чобански... Чужда кола и жена никой не пази. Може Авал да са изключение, не искам да правя анти-реклама.

Бих ти препоръчал Audison говорителите, Авал ги продават, пищялките са въпрос на бюджет и вкус, но цена качество има приятни пищялки на Hertz по 100тина лева, впрочем те са заедно двете марки но определено Audison има по-приятно за мен звучене, наблягат на чистия и изразителен звук като пак има бас.


  • 1


#9 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 08 март 2018 - 18:23

Сложил съм изолация и на 4 те врати....
Може да пропуснеш спокойно :)
Не мисля че е мнооого голяма разликата. Иначе правих всичко с най-високия клас дайнамат


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#10 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 09 март 2018 - 10:19

Сложил съм изолация и на 4 те врати....
Може да пропуснеш спокойно :)
Не мисля че е мнооого голяма разликата. Иначе правих всичко с най-високия клас дайнамат


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Точно това остава на въпрос с тази изолация дали си струва... Иначе май се насочвам към Audison - http://aval-bg.com/2...n Prima APK 165


  • 0

#11 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 09 март 2018 - 10:24

Точно това остава на въпрос с тази изолация дали си струва... Иначе май се насочвам към Audison - http://aval-bg.com/2...n Prima APK 165

 

Чудесен избор за предни говорители :)


  • 0


#12 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 09 март 2018 - 15:02

Чудесен избор за предни говорители :)

Приятелю, тук продължавам да не съм съгласен с теб. :)
За мен басите на 212ката са прилични. А това е и мнението на немския гуру от линка. Ако ще се сменят, то да е с много висок клас баси плюс усилвател.
За високочестотните съм на същото мнение - пишялки от 140 лева не си струваха. Да, тествах един модел само и нямам меродавно мнение, но за 240 лева комплекта (по-горе) подобрението ще е под въпрос.
  • 0

#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 09 март 2018 - 15:26

Приятелю, тук продължавам да не съм съгласен с теб. :)
За мен басите на 212ката са прилични. А това е и мнението на немския гуру от линка. Ако ще се сменят, то да е с много висок клас баси плюс усилвател.
За високочестотните съм на същото мнение - пишялки от 140 лева не си струваха. Да, тествах един модел само и нямам меродавно мнение, но за 240 лева комплекта (по-горе) подобрението ще е под въпрос.

То според мен е и до музиката която слушаш, ти слушаш тихо, класическа музика, и радио за фон с хитове, колегата е рокаджия и надува доста музиката... При увеличаване над определено ниво старите говорители просто не могат да възпроизведат звука и почват да пръщят. При 204ката гарантирам че е така, освен това заводските говорители нямаха приятен бас липсата му се усещаше много силно! При 212впечатленията ми са били бегли, винаги съм бил в чужда кола независимо дали карам или се возя и не съм си позволявал да слушам много силно музика.

 

Относно пищялките които сложи звучат наистина чудесно, тук съм напълно съгласен с теб. Обаче мисля че цената на тази марка която сложи е неоправдано по-скъпа а понеже е марката която внасят си я хвалят за най-добра и нормално имат най-голяма печалба с нея. Говорителите които аз исках да чуя все ми обясняваха как ги нямат изложени и няма как да ги чуя.


  • 0


#14 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 04 април 2018 - 22:52

От 2-3 седмици съм с нови предни говорители и пищялки Audison. Доста по-силни са от оригиналните и звука е супер, обаче като слушам повече от 10-15мин на средна сила на звука и ме заболяват ушите и после ме боли и главата... :((( Имам чувството, че е от високите, сякаш ми се набиват в главата. Дали може да е заради факта, че са монтирани на мястото на оригиналните, т.е. насочени са директно към главата ми и като са по-мощни от оригиналните да не ми се отразява добре? Прикачвам малко снимки от монтажа.d7e1eee91be9e45e36dba29019f9fc3b.jpgaaa34f28e1fc75c36b3f960eaada9d6e.jpgb528790b8ffd6d0d19c0b48686517086.jpg4f0f9431bdce97def3c61fe0246e8976.jpg5a45e2737fdc73ba39e95dcfd1364c57.jpg2f6a479c20f312310e3a54486f22873b.jpgfcfd714f6182d34a6717a058d4a12f45.jpgb2ac7c4df44758443dd55153cb9f43f7.jpg13394a6c18809b56777fc1bba6c4b70b.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

#15 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 04 април 2018 - 22:58

Много добре знак за какво говориш. Някои пищялки се водят с по-"режещ" звук, а други с "мек".

 

Тия пищалки на сляпо (на глухо) ли ги купува или ги преслуша предварително?

 

По принцип след известно време работа звукът се променя леко, но това няма как да го усетиш понеже промяната е много плавна.

 

Като за начало си намали високите от аудио настройките и слушай така, за да прецениш, дали ти е по-добре.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни