Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мини Мерцедес дейДайте да се съберем един уикенд, хора


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#46 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 06 април 2018 - 00:14

До скоро имаше по три събора годишно.От известно време какво става не знам...Все едно насила караш някого!
Разцепление ли има,сръдни ли?Не върви на добре!Всичко става с клизма!
Тъпо..!
Лично мнение е че трябва да има точно определени сезонни събори за всяка година,примерно втората седмица на този месец.Да се знае от всички години напред кога са съборите и всеки да може да си определя плановете.
Да,знам че това е тема за спонтанен мини дей.(каквото и да значи това на български)
Ама той изтощително се протака...

 

Съгласен съм с всичко


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#47 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2018 - 18:40

Ами,зависи.Ако е да се резервира хотел и кръчмата в него-да.
Всичко ще е елементарно,ако има точно време в моето да се знае че ще се случват в бъдеще.

 

Чудесно :)
Харесваш си дата и локация, проучваш няколко хотела, ресторанти и тн, пускаш ги тук и мнозинството решава :)
Точна дата... никога не е имало. Пролетен събор сме правили и на 20ти Март и около 20ти Април, т.е. спокойно можем да лавираме с времето.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#48 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 06 април 2018 - 22:06

На мен ми допада идеята да се фиксират дати и да се знае.

 

Има проблем само с пролетната дата, че понякога ще съвпада с Великден или Цветница.

 

Иначе за летен събор предлагам най-късно седмицата преди 1-ви юли. Реално тогава вече започва навалицата по морето и семейните отпуски и навсякъде е трудно с резервации.

 

Зимният събор може да е последната седмица на ноември. После са фирмени партита, Коледни и Новогодишни празници.


  • 0

#49 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 06 април 2018 - 23:03

Чудесно :)
Харесваш си дата и локация, проучваш няколко хотела, ресторанти и тн, пускаш ги тук и мнозинството решава :)
Точна дата... никога не е имало. Пролетен събор сме правили и на 20ти Март и около 20ти Април, т.е. спокойно можем да лавираме с времето.

Марти,аз няма какво да си харесвам,нито който и да е друг
Гласуват се датите,по-точно почивните дни през сезоните за да се знае от всички и всеки да си прави сметка за времето.Другото са подробности и естествено че ще се гласува
Подхванах темата заради факта,че се бави във времето една чудесна идея която даже не включва по презумпция лично мен и се подминава умишлено или не
Г-н Нонев пък съвсем конкретизира тази идея и пак няма подкрепа от главите в МБКБ
Защото те ако подкрепят идеята и обеденят желаещи ще има.Като се мълчи и неглижира не се случват нещата.
Срещите на “Невски” не са срещи на .....Клуб България
За да има .......България трябва да има срещи,а и събития

Всеки който има интернет може да резервира хотел и зала за среща,ако има желаещи за нея.

Този пост е редактиран от daimler1: 06 април 2018 - 23:06

  • 7

#50 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 07 април 2018 - 10:00

Аз даже бих доразвил идеята на Тошко и направо да предложа да има конкретни твърди събития-Пролетен, Летен и Есенен събор (зимата с Мерцедес е трудно  :hailandkill )

Да се закотви периода, за да може всеки да си направи плановете. Далеч съм от мисълта, че ще може всички да присъстват, но ако ги направим 3 твърди събора, все на един би трябвало да сколасаме да отидем.

Например:

Пролетен: средата на Март, до средата на Април

Летен: Средата на Юни, до средата на Юли

Есненен: Средата на Септември, до средата на Октомври.

Трябва да се изберат локации (да го кажем градове), за да направим ходенето на това място традиция.

Пак например:

Пролетен-Пловдив

Летен-Бургас

Есенен-София...

Вече за всеки град (околност), ще се търси локация (тази, която е предложена сега в Пловдив, ми харесва).

Като започнем да ходим на едни и същи места, ще направим традиция, а с традиции се гради силен клуб ;)

В момента се организират събития и събори, но организацията е оставена на УС, или кой както свари, където предложи, а това не е ефикасно.

Давам пример с темата за поход в Гърция. Предложението на Еди беше, през Май месец да отидем в Гърция. Принципно, се съгласихме много хора, но де факто, никой не е писал в темата за да я доразвие, от много време. Ако беше казано: "На 18ти до 20Май, който иска да се съберем в Гърция, еди кое си място, моля да се запише. Всички ангажименти по пътуване и настаняване се поемат самостоятелно.", щеше да е много по-лесно, ясно и конкретно...

УС не може да организира толкова събития, колкото предложих, те трябва просто да са ясни кога ще са и всеки сам да се справя с ангажимента по придвижване и настаняване. 

Не знам дали добре изразих идеята, но се надявам да я доразвием :)


  • 4
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#51 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 07 април 2018 - 10:31

Марти,аз няма какво да си харесвам,нито който и да е друг
Гласуват се датите,по-точно почивните дни през сезоните за да се знае от всички и всеки да си прави сметка за времето.Другото са подробности и естествено че ще се гласува
Подхванах темата заради факта,че се бави във времето една чудесна идея която даже не включва по презумпция лично мен и се подминава умишлено или не
Г-н Нонев пък съвсем конкретизира тази идея и пак няма подкрепа от главите в МБКБ
Защото те ако подкрепят идеята и обеденят желаещи ще има.Като се мълчи и неглижира не се случват нещата.
Срещите на “Невски” не са срещи на .....Клуб България
За да има .......България трябва да има срещи,а и събития

Всеки който има интернет може да резервира хотел и зала за среща,ако има желаещи за нея.

 

Не знам дали си си направил труда прочетеш какво е написано точно над твоето мнение. Вероятно не.

 

По-лесно е да се говорят/пишат глупости.

 

Освен това, от 2 седмици аз съм единственият записан в предложението на Нонев.

 

Проблемът вероятно е в това, че настоящото ръководсто се съобразява прекалено много с прекалено разногласни мнения.

 

Доколкото разбирам, повечето хора предпочитат по-авторитарно управление. Някой да им каже и толкова.


  • 0

#52 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 11:14

Фил, почти изцяло съгласен.

Тоше, времето си минава и не виждам нито един ентусиаст да се е нагърбил със задачата да организира такова събитие.

Мога да ти кажа една от причините - след всеки ивент (на маса, на кръчма, на разходка.. няма значение) винаги се намират недоволни хора и съответно желанието на всеки "организатор" се изпарява.

За себе си мога да кажа, че нямам физическото време да се занимая с подобно нещо, а от известно време нямам и особено желание.

За такова събиране на клуба не мисля, че ни трябва разрешение от когото и да е (визирам УС) при положение, че всичко това е с личните пари на хората тук, а не с клубни средства.

Погледнато реално, това че аз, ти и Пухи се видяхме (ба си кога мина толкоз време :o) като бяхме до Варна не значи, че не беше среща на членове на клуба и определено не значеше, че ни трябва разрешение или одобрение от УС :)

Желаещи може да няма по ред причини

- датата се промени няколко пъти

- нямаше доскоро конкретна оферта с хотел и тн (а за хората, които идват от друг град .. това не е ОК)

- времето също е фактор - сутрин си на ски, на обяд на плаж, следобед те вали все едно си на екватора  и тн.

Предвид, че сега за сефте коментираме как може да се направи за в бъдеще, то може да се направи изключение и пролетния събор да се състой .. май месец да речем, но за да се случи трябва някой да се ангажира и то сериозно.

Не е толкова лесно.. просто да се звънне и готово.


  • 1
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#53 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 15:44

Аз не виждам драма в ситуацията, просто няма достатъчно желаещи. Аз например няма да съм в страната на предложените дати. След като няма достатъчно хора, предлагам да го отложим за края на май. За 24-ти се събират 4 дни, ако го събереш с уикенда. Аз предлагам на морето, Слънчев бряг например. Преди сезона, всичко ще е празно, заведения работещи има и цените ще са нормални, времето обикновенно е хубаво.


  • 0

#54 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 07 април 2018 - 16:10

Моето предложение за твърди Събори, беше принципно, а не конкретно за това събиране в Пловдив.

На мен Пловдив ми е на час път, мога да отида когато и да е, говоря за това, че в момента няма изразени "фиксирани" събирания на клуба и организирани мероприятия, които да са с твърди дати. Говоря за мероприятия тип събори, а не за спортно-състезателни мероприятия.

В този смисъл, идеята на Тошко ми хареса, никой (или поне не аз), не търси вина, или пък вменява задължения на УС.

Това (фиксирани мероприятия), трябва да си стане традиция и това имам предвид аз. 

А кога, къде и какво точно, може да се дискутира допълнително, места за събиране в България бол, важното е да сме съгласни, че искаме.

Ако не искаме, не е драма.


  • 2
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#55 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 10 април 2018 - 08:46

Колеги, предлагам летен събор на 16-17 юни или 23-24 юни.

 

Миналата година бяхме във Варна, тази година може пак да направим Бургас или региона.


  • 0

#56 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 април 2018 - 22:03

Твърдо "За" гласувам да има конкретни дати за съборите на клуба.

Аз като не мога да дойда на пролетен, ще мога на летен и обратното, но да се знае точно кога ще се състои това мероприятие.


  • 4
Публикувано изображение

By Batev




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни