Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Дилема с гуми


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 nenko

nenko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:
  • Град:софия
  • Автомобил:
    ML 270 CDI

Публикувано 02 март 2018 - 17:59

Здравейте колеги! Казуса е следния: Колата е Ml270cdi. В момента съм със зимни гуми 255/60/17, които са вече за смяна. Едната се прецака безвъзвратно като не подлежи на ремонт. Оказва се, че на края на сезона читави зимни гуми не могат да се намерят.  Сложих на нейно място едната лятна, като тя е същия размер. На есен ще купувам нови зимни то е ясно, но въпросът е дали и другата задна да сменя сега и след месец и предните с летни или да оставя само тази. Не знам кое е по-добре, нали е 4х4. Какво бихте ме посъветвали?


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 02 март 2018 - 19:17

Колко километра планираш да минеш до пълната смяна с летни гуми?

Аз бих карал с една лятна отзад, но изключително внимателно и бих намалил пътуването. По принцип това си е сериозна предпоставка за инцидент.


  • 0

#3 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 02 март 2018 - 22:16

При 4matic е важно гумите да са еднакви. Както каза колегата, зависи колко ще каралш.

Този пост е редактиран от bronc: 02 март 2018 - 22:17

  • 0

#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 02 март 2018 - 22:46

Дори при равен и прав път може да се завъртиш( най-малкото е това).При леко пробуксуване( може и да няма лед ) на лятната гума ще се вкл. ESP, датчика за странично ускорение,стабилизиращата система и ще блокира лятната гумата за миг( може и по-малко от секунда да е ). Последиците зависят от скоростта, настилката, околните ( водачи или пешеходци ) и т.н.

Сложи 2 еднакви гуми поне да са на ос та сцеплението им да е еднакво.

На резервните гуми пише макс 80км/ч. Предполага се, че след  тази скорост е изключително опасно. Една от причините е протектора(различен грайфер) .


  • 2

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 03 март 2018 - 08:50

Колегата над мен ти даде чудесен отговор... в най-лошия случай, сложи две еднакви зимни гуми от OLX, колкото да изкараш този един месец, пък на есен ще се оглеждаш за нови гуми.

 

Друг вариант е някои от сайтовете които внасят нови гуми от европа, може да ти дадат добра цена за тези които искаш... Без да правя реклама но от автогуми.бг съм доста доволен, пазарувал съм няколко пъти и освен че имат добри цени и продукти, винаги са били и коректни като търговец.


  • 0


#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 март 2018 - 10:46

Колегите над мен ти дадоха адекватни отговори,аз мога само да добавя да погледнеш едномесечната дългосрочна прогноза за времето и да прецениш можеш ли сега да си монтираш летния комплект гуми.
Не карай така,ще си прецакаш колата,а и не е безопасно!
  • 0

#7 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 03 март 2018 - 19:30

Здравейте колеги! Казуса е следния: Колата е Ml270cdi. В момента съм със зимни гуми 255/60/17, които са вече за смяна. Едната се прецака безвъзвратно като не подлежи на ремонт. Оказва се, че на края на сезона читави зимни гуми не могат да се намерят.  Сложих на нейно място едната лятна, като тя е същия размер. На есен ще купувам нови зимни то е ясно, но въпросът е дали и другата задна да сменя сега и след месец и предните с летни или да оставя само тази. Не знам кое е по-добре, нали е 4х4. Какво бихте ме посъветвали?

 

И все пак колега кажи колко и къде ще караш следващия месец?

Ако ще са 100-200 километра градско (и ще спазваш ограничението) - ще оцелееш с една лятната гума, само имай едно наум.

Ако ще правиш дълго извънградско и ще караш интензивно - не дърпай дявола за опашката.


  • 2

#8 nenko

nenko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 69 Мнения:
  • Град:софия
  • Автомобил:
    ML 270 CDI

Публикувано 07 март 2018 - 17:59

Благодаря Ви за мненията колеги. Сложих отзад двете летни. Карам малко и то градско. На края на месеца ще пътувам и тогава ще сложа и предните. Винаги е полезно да чуеш съвет от някой колега. Още веднъж мерси!


  • 1

#9 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 07 март 2018 - 21:11

Аз пък утре слагам Летните . Днес беше 10-12 градуса ( в София ) и тази температура е достатъчна да почне прецакването зимните гуми.


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни