Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes clk w209 ТЕЧ


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 февруари 2018 - 09:18

Здрвейте, колеги
 
От доста време се каня да постна този проблем, но все не намирах време и днес се реших, защото проблема започна да става сериозен.
А именно появиха се петна на на тава до прозореца и се чудя от къде идва проблема и дали някой е имал подобен проблем.
Мисля си дали е от уплътненията на прозорците или от запушени канали за отводняване на шибидаха 
 
(Mercedes clk w209 2004 година)

Прикачени файлове


  • 0

#2 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 15 февруари 2018 - 09:22

Хммм, моето не е имало такива проблеми до сега, но не ми се вижда като да е от уплътнения. Виж ги дали не са се разкъсали, за всеки случай. Пробвай и с пръскане/поливане на това място да видиш евентуално дали ще се появи проблема.


  • 0

#3 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 15 февруари 2018 - 09:50

Почисти си улуците за отводняване на шибидаха.


  • 0

logo-600-1002.png


#4 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 февруари 2018 - 11:00

Почисти си улуците за отводняване на шибидаха.

 

И аз мисля, че проблема идва от там, защото си личи, че водата се е стичала отгоре. Сега търся в нета да видя как се почистват въпросните каналчета или улуци не знам коя е правилната терминология.
 


  • 0

#5 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 15 февруари 2018 - 11:32

И аз мисля, че проблема идва от там, защото си личи, че водата се е стичала отгоре. Сега търся в нета да видя как се почистват въпросните каналчета или улуци не знам коя е правилната терминология.
 

 

Отвори люка, почисти хубаво отстрани каналите, където се е събрала калта.

В предния край отляво и дясно, има малки отвори за оттичане на събралата се в легена на люка вода.

Намираш ги, защото ще са запушени с кал, като за целта аз използвам жило от велосипедна спирачка, защото е тънко и еластично.

Приготвям си прахосмукачка, малка четка за рисуване, шишенце от 0,5л. с вода и жилото.

Първо почистваш с прахосмукачката едрото, после с водичка и четката останалото, като преди това отпушиш улука, за да се оттича водата.

При по-старите мерцедеси тези улуци са метални и може и с тел да ръчкаш, НО при по новите е с маркучле и по-внимателно, да не го скъсаш или изкараш че лоша работа, иска внимаване.

Компресор с въздух не те съветвам да използваш първо защото всичката гняс ще е вкараш в колата и второто, че може да изкараш маркуча от щуцера на легена на люка.

След цялата процедура има една специална мазга по МВ за люкове, защото всяка година трябва да се почиства и смазва.


  • 2

logo-600-1002.png


#6 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 февруари 2018 - 11:43

Благодаря, колега за подробното инфо, захващам се и ще ви държа в течение какви съм ги надробил.


  • 0

#7 frizera

frizera

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 132 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Abu Dhabi
  • Автомобил:
    B 170 Sport Tourer
    Honda CRV 1

Публикувано 15 февруари 2018 - 15:28

Има дренажи и в задната част на тавана ( на коритото под шибедах-а ), но за да ги почистиш и тях ................. сваля се тапицерията на тавана  :yeah   :beer


  • 0

#8 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 15 февруари 2018 - 15:33

Благодаря, колега за подробното инфо, захващам се и ще ви държа в течение какви съм ги надробил.

Колега,

Ако можеш наснимай целият процес, за да направим темата DYI ПОЧИСТВАНЕ НА ЛЮК и да сме полезни на всички :)

Аз ще я променя, когато и ако снимаш процеса (темата)

:beer


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#9 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 15 февруари 2018 - 16:13

Смазването на люка преди го правих със силиконов или тефлонов спрей,като ползвам някакъв картон за да не напръскам вътре тапицерията.От тази зима си купих едно "червило"със силикон и с него мажа люк и уплътнения.Хубавото е че по-прецизно нанасяш където искаш.Лошото е че може да си омажеш дрехите,ако не минеш след мазането с парцалче внимателно.
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни