Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Чукане в М 112 двигател


  • Please log in to reply
78 мнения по тази тема

#16 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 15 юли 2018 - 00:38

+1 за горното. Само за маслото на Шел не съм много съгласен. 4-та смяна съм с него 5-40, никакви проблеми, преди това на 124-ката 4-5 смени също. Нито чука, нито го гори. Бях сложил веднъж от България Liqui Moly на 124-ката и за 4к км изяде 1 литър масло колата. Не знам защо толкова го плюят шелското масло, но аз съм предоволен от него.
  • 0

#17 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 15 юли 2018 - 07:35

Може би щото и при маслата има двоен стандарт... :)
  • 1

#18 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 15 юли 2018 - 12:44

Аз маслото Shell го взимах от Бензиностанциите Shell. Изживявах се като тарикат най голям, 

всяка една седмица пълнех резервоара на колата с най най бензина им, събирах точки и накрая 

маслото ми излизаше Уж без пари. Да ама Не. ... . 

 

Бях млад и глупав, гледах да пестя и постоянно ми трябваха пари. 

Сега съм стар и не по умен, вече не пестя.


  • 0

#19 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 юли 2018 - 15:17

Стана много добра дискусия за мотора и маслата, за което съм ви благодарен.

 

Днес покарах малко планинско около 100км, като последните 20 са спускане и наблюдавам следната тенденция, след като пристигнах целенасочено оставих колата около 5 мин да работи на място на паркинг позиция на лоста.

Колата в първите няколко минути работи изключително добре, без каквито и да е тропания и чукания от мотора. Но няколко минути по-късно чукането от мотора се звръща, като в началото е по-слабо и се усилва с продължаване на работата на мотора.

 

Маслото е мерцедесово както споменах и може би ме поблазни добрата му цена. С транспорта ми дойде около 7лв литъра, което е индикация че е възможно да е рециклирано масло. Преди това не знаех, че ОЕМ маслата също имат рециклирани такива.

Факт е че взех туба 20 литра, като дадох половината на приятел със същия мотор М112 и той няма оплаквания от маслото. Но моята кола мисля че е на 2 пъти повече километри от неговата и вероятно моято е с по-амортизиран мотор.

 

Маслото е на около 3к км и се чудя дали да го сменя с друго, но въпроса е с какво. От БГ масло няма да си купя, ще го зема то Англия или Германия с наждеждата за по-добро качество.

 

п.с. Мотора наистина е 3/4 от М113, като са адски идентични мотори, разликата е само 2та цилиндъра, ангренаж, хидравлика и т.н. са им напълно еднакви. Когато мотора е изправен е изключително балансиран и тих, което при мен в момента е не е така, струва ми се малко по-шумен от колкото трябва да е. Скоро ще сменям предни дискове с накладки, а на есен мисля и тампони на мотора и скоростите да сменя.


  • 0

#20 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 15 юли 2018 - 19:49

Както ти казах не е от маслото. Моята я взех на 144хил щатска с проверена история в карфакс. Мисля че я предпбрих с газовата, в началото беше бедна сместа и стопи първите катализатори. Но както и да е тракането ме дразнеше в началото, после четох по чуждите форуми.... много мотори са така и престана да ми пука :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#21 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 юли 2018 - 22:44

Това лято няма да е, защото чисто психологически не ми се занимава да отварям мотора отново. Но вероятно другото лято ще се отвори двигателя с пореден опит това да се коригира :)

 

Дразни ме това чукане, иначе колата си върви нормално, като за 2 тона тулуп :)


Този пост е редактиран от Bewolf: 15 юли 2018 - 22:57

  • 0

#22 bat_lambo

bat_lambo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 267 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Силистра
  • Автомобил:
    190D 2.5;
    190E 2.8 Sportline;
    190D 2.5 Turbo;
    124 320E;

Публикувано 16 юли 2018 - 08:40

Имал съм два двигателя със същите симптоми и двата си плачеха за комплект нови повдигачи - след което проблемите им изчезнаха. При мен след продължително каране на високи обороти звука изчезваше напълно - като постои на място след това и поработи на обороти и започваше пак лека полека да почуква ... Говоря обаче за друг тип двигатели - по-стара генерация. Там като махнахме капака на клапаните и лесно се установи кои повдигачи са за смяна - майсторите знаят много добре - като ги натиснат с дръжката на отвертката и те "потъват" - стоят някак по-"меки" от останалите ... На единия мотор смених в началото само три - чукането намаля и се премести отзад - нямаше как смених и останалите и до ден днешен работи тихо като от завода ... Не казвам че при този М112 проблема е точно такъв, но няма ли как лесно да се установи това - правени са толкова по-сложни неща по него - глави, шлайф, вериги и т.н. ... пък едните повдигачи сигурно лесно ще се проверят и те :beer


  • 0

#23 rado_penev

rado_penev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 350, 2003
    CL203 C220 CDI, 2001
    CLK 200 Kompressor Cabriolet, 2000

Публикувано 16 юли 2018 - 09:45

Ако маслото е оригинално от представителство в английския ebay - и аз съм с такова на М112, чукане няма, нивото не е мръднало вече 5000км.

Но го взех за първи и последен път, по-добре ми е с немски Равенол на 12лв литъра - поне знам, че е хубаво със синтетика и няма да го мисля.


Този пост е редактиран от rado_penev: 16 юли 2018 - 09:47

  • 0

#24 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юли 2018 - 10:02

Ами ако се сменят, което вероятно ще направим. Ще се сменят всички. Като им гледам цената за 18 повдигача, не е нищо страшно. И труда едва ли ще е нещо фрапиращо.

Но не зная освен повдигачите какво е хубаво друго да се ревизира, гумички на клапани? Напасване на клапани и там не знам си какво друго. Питам за да мога да бъда максималко информиран какво ме чака.

 

Не зная дали се разкача веригата за да се сменят тези повдигачи.

 

Относно маслото, може ли да ми пратиш линк на този Равенол?


  • 0

#25 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 16 юли 2018 - 11:49

Чак сега видях че става на въпрос за E320 on LPG. 

Дали пък тракането не идва от дюзите на LPG-то.


  • 0

#26 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юли 2018 - 12:28

Не, те имат цъкане, а тук говорим за ясно отчетливо тракане/чукане.

Има го и само на бензин, има го и със свален капак на въздушните филтри, има го и със свален пистов ремък, има го и след смяна на ангренажна верига :)

 

Цъкането от газовите дюзи си е специфично и не се чува въобще при затворен капак на двигателя, може да се получи леко почукване от тях ако имат контакт с капака на въздушните филтри и някакъв малък луфт между тях и капака за да се получи такъв тип звук.

 

Колата е имам от малко над година, добър набор от екстри и лоши предишни собственици. Та се получава малко като реставрация, но си ме радва и ми доставя удоволствие да я карам, та затова не я сменям. Доста научих за модела покрай нея, с доста проблеми се сблъсках и насъбрах опит за слеващи автомобили какво да гледам :) Не съм от хората сменящи колата всяка година и може би заради това постъпих инпулсивно с покупката и. Но както е казано трябва да има и будали :)


  • 0

#27 Малкия

Малкия

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е класа

Публикувано 24 юни 2019 - 17:57

Здравейте. Дали решихте проблема с чукането в двигателя?
При мен също има чукане, което според мен е от повдигачите. Особеното е, че понякога го няма и че се появява както на студен така и на топъл двигател. Ако ми позволите и един въпрос, какъв е нормалния шум от двигателя? При мен се чува един шум наподобяващ електромотор или тих тролейбус
  • 0

#28 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 юни 2019 - 20:00

Не го реших. Така си карам вече 25к км. И верига смених /пълен комплект/ и картерната вентилация почистих и дросела и т.н. Но вече не го забелязвам, карам си с кеф. Вероятно са повдигачите, но няма повече да отварям двигателя. При мен леко чука само на загрял мотор.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0

#29 Малкия

Малкия

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е класа

Публикувано 24 юни 2019 - 21:40

Дали бихте коментирали шума, който се опитах да опиша, като изключим чукането на повдигачите. Нямам база за сравнение, не съм се возил до сега в друга такава кола с такъв двигател. Но това което се чува вътре в автомобила по време на работа на двигателя, е звук набодобяващ електро мотор. До около 2500 оборота все едно карам електроавтомобил, след 2500 вече започва да звучи като двг.
  • 0

#30 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 юни 2019 - 22:07

Е вътре е ... при пусната музика или затворени прозорци, ни чукане нито двигателя до около 3к оборота. Може би леко като това което описваш като тролей.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни