Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Телефон за С-класа


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

#1 s.t.petrov

s.t.petrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 14:54

Здравейте, от седмица и половина съм собственик на С-класа 2006 комби 1.8 компресор и в самата кола има стойка за телефон,но естествено по Български телефона го няма.Та искам да и сложа телефончето или да направя така че просто да си използвам моя телефон да се върза с блутут към хендсфри системата на колата.Като замисала мине да направя нещата с побпростия и икономичен варянтТа ето и снимки на стойката.b6ffc339a11e6495572d4a15d77cbf50.jpg6dce23e1866fb6fc1d39a2b4d736126d.jpg6884914dadce9fb748e970ba2632f75a.jpg

Изпратено от моят LEX626 с помощта на Tapatalk
  • 0

#2 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 21:00

И аз имам същата стойка във  w203-ката.

Мисля да я разглобя за да извадя кабелите.Намерил съм схема на тези кабели.Та ще сложа на кабелите накрайник  mini USB . Ама ще го правя когато птичките запеят пролетно. :) 


  • 0

#3 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2018 - 21:42

И аз имам същата стойка във  w203-ката.

Мисля да я разглобя за да извадя кабелите.Намерил съм схема на тези кабели.Та ще сложа на кабелите накрайник  mini USB . Ама ще го правя когато птичките запеят пролетно. :)

Мини USB за да си зареждаш телефона?

 

Иначе тази стойка е за Nokia 6210/6310. Може да се сложи ViseeO и да си връзваш телефона през блутут. Ама може да се ползва само за разговори. Музика не може да се стриймва.


  • 0

#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 22:26

Не само за зареждане на телефона, а и за разговори.


  • 0

#5 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2018 - 22:36

Интересно ми е да го видя как ще стане това. Все пак сигналите които идват до тази стойка нямат нищо общо с USB.


  • 0

#6 s.t.petrov

s.t.petrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 22:46

Мини USB за да си зареждаш телефона?

Иначе тази стойка е за Nokia 6210/6310. Може да се сложи ViseeO и да си връзваш телефона през блутут. Ама може да се ползва само за разговори. Музика не може да се стриймва.

По специални ли са тези никои или просто този модел да търся,че гледах да се продават в олх специални пишещи Мерцедес на тях?


Изпратено от моят LEX626 с помощта на Tapatalk
  • 0

#7 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 02 февруари 2018 - 22:56

Тези, на които пише Мерцедес са за по-нови коли. Там системите са съвсем различни. Твоята стойка е правена да сложиш Нокиа 6210 или 6310 на нея. А това устройство Viseeo се слага в стойката и колата го разпознава като въпросната Нокиа. Съответно твоя телефон го връзваш с Viseeo-то през блутуут. Това е в общи линии.

@sport, каква е идеята с USB-то? Чринципно сигналите са съвсем различни и не знам как би могло да стане, ама ако има някакъв чалъм, сподели да го пробваме. От доста време се чудя как да си подкарам телефона в колата, ама дубликат на картата бе ми се вади, а за Viseeo се скръндзосвам все още
  • 0

m19269.gif


#8 s.t.petrov

s.t.petrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 23:20

Тези, на които пише Мерцедес са за по-нови коли. Там системите са съвсем различни. Твоята стойка е правена да сложиш Нокиа 6210 или 6310 на нея. А това устройство Viseeo се слага в стойката и колата го разпознава като въпросната Нокиа. Съответно твоя телефон го връзваш с Viseeo-то през блутуут. Това е в общи линии.

@sport, каква е идеята с USB-то? Чринципно сигналите са съвсем различни и не знам как би могло да стане, ама ако има някакъв чалъм, сподели да го пробваме. От доста време се чудя как да си подкарам телефона в колата, ама дубликат на картата бе ми се вади, а за Viseeo се скръндзосвам все още

МММ asenov_m, не разбирам защо да не си извадиш дубликат,телефона 6310i чисто нов е 130 лв с бг меню даже, а картата не вярвам да е кой знае колко.А пък сега гледам че въпросното Viseeo е около 400лв

Изпратено от моят LEX626 с помощта на Tapatalk
  • 0

#9 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 02 февруари 2018 - 23:33

Нокиата съм си я уредил подарък. Ама въпроса с дубликата при Теленор май е малко сложен, а само заради това не мисшя да сменям оператора. А и за момента не ми е спешно, просто гъдел всичко да функционира. Пък и без това в последно време повече се движа със служебната...

А между другото, не е задължително на Нокиата да пише Мерцедес. И обикновена 6310 си става.

Този пост е редактиран от asenov_m: 02 февруари 2018 - 23:36

  • 0

m19269.gif


#10 s.t.petrov

s.t.petrov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2018 - 23:53

Нокиата съм си я уредил подарък. Ама въпроса с дубликата при Теленор май е малко сложен, а само заради това не мисшя да сменям оператора. А и за момента не ми е спешно, просто гъдел всичко да функционира. Пък и без това в последно време повече се движа със служебната...

А между другото, не е задължително на Нокиата да пише Мерцедес. И обикновена 6310 си става.

Да , съгласен съм за надписа.А иначе защо да не може да има дубликат?Най-вероятно както всичко друго в БГ, защо да е лесно като може да е трудно.Тц тц тц.Не съм се интересувал как седи въпроса с този дубликат.Какво инфо имаш ти?

Изпратено от моят LEX626 с помощта на Tapatalk
  • 0

#11 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 03 февруари 2018 - 00:38

http://forums.mbclub...на-w203/page-10
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#12 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 февруари 2018 - 02:45

Дубликат на картата в момента предлагат само от Мтел на цена от 1 лв на месец. Само разговори, без интернет и без смси.

Аз бих заложил на варианта с визео-то


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#13 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 февруари 2018 - 09:52

@sport, каква е идеята с USB-то? Чринципно сигналите са съвсем различни и не знам как би могло да стане, ама ако има някакъв чалъм, сподели да го пробваме. От доста време се чудя как да си подкарам телефона в колата, ама дубликат на картата бе ми се вади, а за Viseeo се скръндзосвам все още

Пиновете на usb-то : 

1- +5v

2-  -data

3- +data

4- id

5- gnd


  • 0

#14 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 04 февруари 2018 - 09:08

Дотук добре. Обаче ако си вържа на това юсб телефона, като какво ще го разпознае команда? Дай малко повече инфо за тая интервенция, мисля че за доста хора ще е полезно.
  • 0

m19269.gif


#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 февруари 2018 - 13:44

Като нищо няма да го познае :) Най-много да стане зарядно, но предвид че повечето телефони искат поне 1А ток за заряд... имам определени резерви.
Ако колата в подписа ти е правилна, ти си със стария команд - Comand 2.0
На всичкото отгоре, аудио качеството не е перфектно, като говориш дори и с Viseeo или оригиналния адаптер.

Най-лесно е да сложиш един Parrot Minikit, чува се по-добре. Да, не можеш да вдигнеш от волана, но голяма работа.
---
Колкото до pinout-a на usb буксата, и на мен ми е много интересно развитието :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни