Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Светофарните уредби в София НощемСветофарните уредби в София Нощем

Свтофарните уредби в София Но

  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 mercedesaa

mercedesaa

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Своге

Публикувано 16 януари 2018 - 18:15

Колеги здравейте!

Преди 2 дни около 24:00 си тръгвах от мол Парадайс през улица Хенрик Ибсен през бул. Петко Тодоров към център по Хигиена. Направи ми впечетление, че само светофара на бул.България работеше, всички други мигаха жълто. Не бях минавал от доста време толкова късно там, това честа практика ли е да не работят сетофарите за да може да се предвижваме по-бързо или просто такъв ден уцелих?

Поздрави!


  • 0

#2 asenov_m

asenov_m

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 99 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB S203 C270 CDI 2001г.

Публикувано 16 януари 2018 - 19:50

След полунощ повечето светофари спират да работят. Предполага се, че движението става доста рехаво и няма смисъл да си стоиш сам на светофара без да има друг на кръстовището. Знаците са достатъчни. Остават да работят денонощно само светофарите, където има денонощно натоварено движение (например Орлов мост, Сточна гара и пр.) Доста съм обикалял нощно време из София и мисля, че не повече от 15-ина светофара в целия град работят денонощно.


  • 0

m19269.gif


#3 mercedesaa

mercedesaa

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Своге

Публикувано 16 януари 2018 - 20:26

Да, благодаря за отговора колега. И аз съм на мнение, че е по-добре да са на мигаща жълта светлина за да не се стои излишно на светофарите, а да можем да следим знаците и да си караме без да спираме на светофарите. То според мен това им е идеята.


  • 0

#4 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 16 януари 2018 - 20:45

Нощно време ако светофарите на бул България се изключат ще стане писта за Ф1.
От НДК до Бояна...
  • 0

#5 mercedesaa

mercedesaa

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Своге

Публикувано 16 януари 2018 - 20:51

Ясно за там е ясно, че няма как да ги изключат, но тези по Хенкрик Ибсен и Петко Тодоров ми беше интересно дали всеки ден ги спират или така просто уцелих аз.


  • 0

#6 Linkestis

Linkestis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 225 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London
  • Автомобил:
    CLS 320 CDI
    C 220 CDI

Публикувано 17 януари 2018 - 00:25

Колеги здравейте!

Преди 2 дни около 24:00 си тръгвах от мол Парадайс през улица Хенрик Ибсен през бул. Петко Тодоров към център по Хигиена. Направи ми впечетление, че само светофара на бул.България работеше, всички други мигаха жълто. Не бях минавал от доста време толкова късно там, това честа практика ли е да не работят сетофарите за да може да се предвижваме по-бързо или просто такъв ден уцелих?

Поздрави!

Не се засягай...аз съм на 41г. и помня от много малък как светофарите мигаха.Освен за трафик има икономия на електричество.

Ta...тази практика е от поне 50г. в България а и не само.


  • 0

#7 mercedesaa

mercedesaa

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Своге

Публикувано 21 януари 2018 - 11:26

Благодаря за отговорите колеги!

Поздрави!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни