Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Майстор София


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 12 януари 2018 - 00:31

Здравейте, имам проблем с климатроника и се оказа се, че е стъпково моторче. Трябва да се свали таблото и да се подмени съответното моторче. Някой разполага ли с човек, способен да извърши ремонта съвестно?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 12 януари 2018 - 11:42

Стъпково моторче или регулатора ( таралежа)?
Препиръчаха ми Милко 0888329408
но още не съм го ползвал
  • 0

#3 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 12 януари 2018 - 14:12

Не знам и аз, майстора каза, че е моторче.
Симптомите са следните:
Когато запаля колата и пусна парното се чува пукане, някъде зад 2те духалки посредата на таблото.
Зимата от дясната страна почти не се усеща движение на въздуха, трябва да стигне 90 градуса, за да успее да изчисти стъклото отдясно.
Не мога да контролирам от къде да духа и лятото студеното в краката на шофьора няма спиране..

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0

#4 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 12 януари 2018 - 14:20

Не знам и аз, майстора каза, че е моторче.
Симптомите са следните:
Когато запаля колата и пусна парното се чува пукане, някъде зад 2те духалки посредата на таблото.
Зимата от дясната страна почти не се усеща движение на въздуха, трябва да стигне 90 градуса, за да успее да изчисти стъклото отдясно.
Не мога да контролирам от къде да духа и лятото студеното в краката на шофьора няма спиране..

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

 

Колега не е задължително да се сваля таблото, ако си малко по-сръчен може и сам да ги подмениш, до повечето моторчета достъпа е сравнително лесен, единствено това което управлява клапите в краката е на много неприятно място. Сменял съм няколко пъти с приятели, не е голяма философия, отдели си няколко часа, почни рано през деня по светло, имай в себе си телефон (за да гледаш инструкции за демонтаж) защото ще ти се наложи да свалиш поне радиото, и конзолата с бутоните под и над него... Подготви си ново моторче, Торкс 20 по възможност под няколко форми, на различните места е неудобно бъркането.

 

Ето схема коя клапа какво прави... М2/7 за дясната страна вероятно може да се види след като махнеш кората под пасажерските крака или в краен случай с махане на жабка. Дори може да не се налага да демонтираш по централната конзола нищо

 

80-c240_stepper_motors_1_ee019e45264feb4


  • 1


#5 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 12 януари 2018 - 14:40

Благодаря за подробния отговор.
Като цяло се смятам за сръчен, но нямам гараж и всичко трябва да се случи пред входа, което не изглежда много удобно.
Другото, което ме спира, че до сега не съм извършил нито 1 ремонт по колата сам и ако започвам ми се иска да има, някой опитен с мен, ако сгазя лука да може да помогне.
Та общо взето мисията невъзможна, затова търся майстор.


Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни