Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Трип до Гърция месец май, 2018Предложение за трип до Гърция


  • Please log in to reply
43 мнения по тази тема

#16 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 14 януари 2018 - 23:26

възможно е. аз просто незнам и не си спомням да съм чувал. миналата неделя си говорехме с мишо и сами да идем днес до сърбия да хапнем - получи се добре, обсъдихме също и да се разходим до гърция след някой и друг месец, като се постопли....
 
за януари нека каже някой запознат с плановете, ако въобще има такива :)

Ок!Мислех че си в час!Извинявай!
  • 0

#17 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2018 - 23:40

няма грижа. нека има събитие и януари месец, аз съм за! 


  • 0

#18 kar4ooo

kar4ooo

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    SLK r170

Публикувано 15 януари 2018 - 11:38

Идеята е готина


  • 0
Таван на SLK ми е в багажника.

#19 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 януари 2018 - 09:01

За Неа Перамос идеята е добра, но много малки хотели излизат там, предимно вили и апартаменти. По-скоро да се ръководим от това, да намерим някой голям хотел и това да определи локацията. Трябва да започнем от сега да търсим настаняване, защото както знаете, половин България ще се изсипе по 1 май - Гергьовден в Гърция.


  • 0

#20 aspet

aspet

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 118 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor, 2000
    S500 W220, 2003

Публикувано 21 януари 2018 - 12:56

Трябва да знаем за колко човека да търсим. Може да се окаже, че и малък хотел ще ни събере.


  • 0

#21 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 януари 2018 - 22:15

Понеже Неа Перамос ми е близо /около 110-120км/ и от нашия район доста хора ходят лятото там. Но май месец не е от пренаселените места, за разлика от лятото когато е ужас.

Там както и в околните близки селца всичко е къщи за гости, апартаменти под наем и т.н. Има и хотелски комплекси, но са по-малко.

Съгласен съм за резервациите по-рано защото, ако е в последните 1-2 седмици може и да е трудно да се намерят повече свободни места в един комплекс.


  • 0

#22 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 03 март 2018 - 16:29

То така няма да стане-дайте да определим доброволци по организацията?

Организация трябва да има по две направления:

1. Избиране на локация

това включва и избиране на маршрут, организиране на тръгващи групи, и изобщо-организация на самия път.

2. Настаняване

Това включва събиране на желаещи, търсене на оферти и предложение за места за настаняване, там където ще може да сме всички заедно.

Предлагам, като се установи мястото, всеки сам да си буква и плаща, защото иначе ще стане мазало...има хора с опит в такива организации, може да дадат съвет?

 

Аз съм ходил в Гърция само веднъж и не мисля, че мога да съм полезен с организирането на пътя, но с настаняването мога да помогна, веднъж като изберем локация

Ако нямате време, възможност или опит, в такива организации, по-добре изчакайте да видите дали ще има желаещи, които могат и знаят, а ако няма, тогава ще го мислим :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#23 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 04 март 2018 - 11:57

То така няма да стане-дайте да определим доброволци по организацията?
Организация трябва да има по две направления:
1. Избиране на локация
това включва и избиране на маршрут, организиране на тръгващи групи, и изобщо-организация на самия път.
2. Настаняване
Това включва събиране на желаещи, търсене на оферти и предложение за места за настаняване, там където ще може да сме всички заедно.
Предлагам, като се установи мястото, всеки сам да си буква и плаща, защото иначе ще стане мазало...има хора с опит в такива организации, може да дадат съвет?

Аз съм ходил в Гърция само веднъж и не мисля, че мога да съм полезен с организирането на пътя, но с настаняването мога да помогна, веднъж като изберем локация
Ако нямате време, възможност или опит, в такива организации, по-добре изчакайте да видите дали ще има желаещи, които могат и знаят, а ако няма, тогава ще го мислим :)

Имаше идея още от пътуването в Сърбия. Мисля, че Пухи предложи едно място, което всички наоколо одобрихме. Не е далеч и е приятно доколкото разбрахме.
Записването трябва да стане тук, за да видим колко души ще се съберем и след това да запазим хотел.
Говорихме за тръгване петък и връщане неделя или понеделник (ако е дълъг уикенд).
На първо четене бяхме около 12-14 души, така че мисля ще се съберем.
Аз съм за.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#24 aspet

aspet

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 118 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor, 2000
    S500 W220, 2003

Публикувано 30 април 2018 - 07:02

Какво ще кажете за 24 Май до 26 Май. Може би най-удобно ще бъде да отиде на курортите под Маказа. Да се преброим желаещите, да набележим две-три места и около 10 Май да запазим хотел или две-три близки вили. Ако имаме контакт с гръцките колеги, можем да ги попитаме за хубаво и не много комерсиално място. Знам, че в края на Май започват баловете и ще има ангажирани, но да опитаме.


  • 2

#25 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 30 април 2018 - 09:20

Аз съм за. Да направим пролетния събор там. Тъкмо ще избегнем и лудницата покрай баловете ☺

Official Mercedes-Benz Club of Bulgaria
www.mbclub.bg
  • 2
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#26 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 30 април 2018 - 15:07

Какво ще кажете за 24 Май до 26 Май. Може би най-удобно ще бъде да отиде на курортите под Маказа. Да се преброим желаещите, да набележим две-три места и около 10 Май да запазим хотел или две-три близки вили. Ако имаме контакт с гръцките колеги, можем да ги попитаме за хубаво и не много комерсиално място. Знам, че в края на Май започват баловете и ще има ангажирани, но да опитаме.

Принципно и аз съм за.

Основните места под Маказа са Александрупулис, Фанари, Микре, Керамоти и Кавала( има и други в региона, разбира се), и въпреки че са ми най-близо, това което ме притеснява е, че всичко е българи там, има и доста български бизнеси, та в тая връзка се чудя дали няма да е претъпкано по празниците.

Иначе съм бил на Керамоти, лично на мен много ми хареса, особено плажа, така че ако има повече желаещи за този регион и там мога :)

 

Разгледах го и това Неа Парамос и изглежда интересно, с хубави плажове, има някакви исторически места наблизо....изобщо-найс :) 

Това което ми харедва е, че локацията е горе долу най-честна спрямо растояния, почти от всички локации в Бг е към 250-350 километра в една посока, с изключение на Бургас и Варна, които ще са ощетени от към километри, но както и да го мислким, все ще има някой град в Бг ощетен...

Има доста цени по стотина лева на вечер, хубаво е да се съберем в един хотел, но те са общо 3, като единия изглежда свестен, но към момента има 7 стаи (това според букинг). Ако питате мен, и да не сме в един хотел не е зор, и без това ще вечеряме в някакви ресторанти навън, а ако ходим някъде ще е организирано, така или иначе...

Ето линк със офертите според Букинг:

https://www.booking....мос&order=price


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#27 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 април 2018 - 17:48

Макри и Фанари не ми харесват особенно. Иначе Керамоти е супер и може да се направи разходка и до о. Тасос, който се намира отсреща. Надявам се да нямам работни ангажименти и да се включа.


  • 1

#28 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 01 май 2018 - 14:44

Керамоти е добре, защото е по средата. На хората от Варна, Бургас, Пловдив и Стара Загора също ще им е близо. Малко от към кръчми куца градчето, но най-добрата кръчма в града ще я запазим. На пристанището е и готвят уникално.
Спане има много, като повечето са къщи и апартаменти с по 2,3,4 и 5 спални. По това време няма да е лудница и ще е приятно и за разходка до Тасос. Фанари и Комотини не стават. Александрополи не е лош и има доста добри кръчми. Има добри хотели наоколо. До него пък има едно селце Макри, в което е може би е един от най - добрите ресторанти от към гледка и качество в Източна Гърция.
Ако е в онази посока, можем хората от София и района да се срещнем с всички останали в Хасково например, и от там да продължим заедно през Маказа в колона.
Предлагам до неделната сбирка да решим къде и всеки да се запише, най - късно до 8 май.

Official Mercedes-Benz Club of Bulgaria
www.mbclub.bg
  • 1
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#29 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 май 2018 - 12:59

Аз от сега да кажа мен не ме бройте, не че нещо не ми допада в плановете- просто лични ангажименти и разни други неща имам запланувани ... Да си изкарате хубаво и направете по някоя снимка :) 


  • 1

#30 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 02 май 2018 - 13:13

https://goo.gl/maps/Q3fstgybxNP2

 

това е бара на плажа. вярно хотели няма много и са сравнително малки, но апартаменти има навсякъде. 

 

аз редовно отсядах тук: 


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни