Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Загуба на мощностЗагуба на мощност

цлк w208 200kompressor проблем 192коня mercedes-benz benz coupe clk

  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 mizunno

mizunno

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    CLK(w208) 200К

Публикувано 20 декември 2017 - 13:10

Здравейте! Колата е ЦЛК W208 200 компрессор - 99та година(192 коньовия вариант) + газова уредба. Имам следния проблем, който не се проявява абсолютно винаги, но го има сравнително често - колата губи мощност в диапазона 3400-3800/3900 оборота все едно подавам съвсем плавно газ, а всъщност педала е до ламарината(все едно има нещо запушено и аз не мога да си го обясня до 3300/3400 оборота колата си е рязка, както и след 4000 оборота).Това нещо изключително много ме изнервя и ми пречи особено при изпреварване( от 5-та на 3-та трябва да върна за да е над тези обороти и да протече гладко изпреварването). Ходих по майстори - някой ми казаха, че си въобразявам(не е така колата я карам вече 3 години и половина и много добре знам как трябва да върви и какво трябва и НЕ трябва да прави, а това го прави от няколко месеца), при други сменях разни неща файда - няма (сменях някакъв кабел свързващ компютъра и компресора - така ми го обясниха за по-лесно - забравих как се казва. Сменях кабели,лули,свещи и т.н(понеже си е на газ и си правят проблеми).Ползвах всевъзможни добавки за гориво и уж за почистване на горивната уредба. Почистих дебитомера, диагностика и аз вече не знам колко пъти е правена - грешки няма, проблема си остава - казаха газовото да си видя да не би в него да е проблема, което знаех, че не е така понеже правеше това и на газ и на бензин, но отидох и при газаджия все пак да я погледне човека, закачи си я - всичко в норми според лаптопа трябва перфектно да върви, да ама не...погледнахме изпарител, филтри и т.н всичко си беше наред, но така и така бях тръгнал му направихме едно предсрочно обслужване и на газовото - уви проблема си остава..тамън не го беше правила една седмица и вчера ме върна в реалността  :droid_cry . Вече не знам какво да правя, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или поне има някакво предположение от какво може да е нека сподели, ще съм му много благодарен. :flag  :flag 
Благодаря на всеки, отделил време да прочете романа!

Весело посрещане на празниците!


  • 0

#2 pavel1828

pavel1828

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 94 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Несебър
  • Автомобил:
    Мерцедес w203 c200 kompressor,2001g.

Публикувано 12 януари 2018 - 20:07

Колега ''Истинска'' диагностика правена ли е?Винаги от там се започва.Ако не знаеш къде, мога да те насоча.


Този пост е редактиран от pavel1828: 12 януари 2018 - 20:07

  • 0

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 12 януари 2018 - 21:29

Следващия път да проверят потенциометъра на педала за газ на колко % отговаря като го натизкаш.Става и на място.
  • 0

#4 yotko yotov

yotko yotov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 61 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 200D, W210 E220 cdi AVANTGARDE

Публикувано 13 януари 2018 - 19:13

Здравей те,може ли някой да ми каже какви са стиойностите на потенциометъра на газта,колата е w210 220 cdi автоматик?Интеруват ме процентите с и без кикдаун.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: цлк, w208, 200kompressor, проблем, 192коня, mercedes-benz, benz, coupe, clk

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни