Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

pre face към face W211 заслужава ли си


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#1 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 декември 2017 - 07:20

Здравейте, вчера се прибирах с колата принудително с репатрак защото в родната ни татковина снегорините излизаха да опесачават в 11:00 наобяд!!!
Както и да е, за късмет съм последната кола в ПТП-то и щетите са само отпред, та въпроса е: Има ли смисъл да се занимавам да минавам на facelift изглед или да си търся части за pre face каквато е моята.

Щетите които за момента съм видял са преден капак, броня, решетка, дистроник, шофьорски фар /биксенон със завиване/, мисля че и пасажерския е заминал, клаксон, радатора е леко огънат но няма теч, система за измиване на фаровете, пактроник и разни дребни пласмаски. Ако някой може да помага с нещо от горепосочените ще съм благодарен. Днес ще я описват и ще видим какво друго ще излезе.

п.с. За да няма въпроси относно ПТП-то първа кола млад шофьор  губи управление над една тойота заковава спирачки и пълен ляв волан събира мантинела и се остъргва в снегорин, пасата на снимките удря него, а аз удрям пасата. Всички карахме с под 50км на посочения завой, но на лед е все тая. Няма зимни гуми, няма 4х4, 6х6 и т.н. Ако имахме късмет да няма в насрещното снегорин може би само Тойотата щеше да пострада. Важното е че са само ламарини и няма пострадали.
Колеги моля Ви, карайте бавно и разумно, защото почистващите фирми не на всякъде си вършат работата.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMAG3606.jpg   88,81K   26 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMAG3602.jpg   155,04K   22 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMAG3601.jpg   154,74K   22 Брой сваляния

  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 декември 2017 - 12:19

Кофти тръпка.

Според мен си я направи пре-фейс, както си е излязла от завода.

Специално при Мерцедес, мисля че подобни манипулации по-скоро обезценяват колата, а не обратното.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 11 декември 2017 - 12:47

Фаровете което при теб е най-скъпото могат вероятно да се поправят! Ако са заминали щипките, има ремонтни комплекти освен това щипките се лепят и изграждат, когато се монтира нито ще си личи нито ще е по-крехко от заводското, даже напротив. Моя съвет е докато са свалени да рециклираш рефлекторите на ксенона и да се изчистят отвътре.

 

Ако тръгнеш да купуваш фейслифт завиващи фарове сигурно ще дадеш толкова пари само за фарове, за колкото ще си оправиш колата до състоянието преди удара.


Този пост е редактиран от gelevp: 11 декември 2017 - 12:47

  • 0


#4 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 11 декември 2017 - 13:05

Кофти тръпка.
Според мен си я направи пре-фейс, както си е излязла от завода.
Специално при Мерцедес, мисля че подобни манипулации по-скоро обезценяват колата, а не обратното.

Така мисля и аз.

Фаровете което при теб е най-скъпото могат вероятно да се поправят! Ако са заминали щипките, има ремонтни комплекти освен това щипките се лепят и изграждат, когато се монтира нито ще си личи нито ще е по-крехко от заводското, даже напротив. Моя съвет е докато са свалени да рециклираш рефлекторите на ксенона и да се изчистят отвътре.
 Ако тръгнеш да купуваш фейслифт завиващи фарове сигурно ще дадеш толкова пари само за фарове, за колкото ще си оправиш колата до състоянието преди удара.

И това е така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 11 декември 2017 - 13:10

  • 0

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 11 декември 2017 - 13:48

Ето един такъв ремонтен комплект за десен фар, има специално места за захващане на фара където се навиват рапидки и се застопорява новия държач.

 

https://www.ebay.de/...iAAAOSw9EJZs-w-

 

Има го комплекта и оригинален но и цената е двойна...

 

https://www.ebay.de/...dkAAOSwYIVZ4dyY

 

В ивай и силвърстар би трябвало да е около 60-70 лева.

 

Ето каталожен номер и цена:

 

https://merc.com.ua/...t-holder/430749


  • 0


#6 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 декември 2017 - 14:49

Благодаря ви, решението е взето.

Успях да се снабдя от англичанка със следното. Преден капак, черен. Двата фара, на които ще използвам корпуса и ще сложа моята динамика и вътрешности. Ще ги пратя като ги сваля за рециклаж и след това ще ги монтирам. доста от закривените метални части отпред и част от пластмасите.

От големите неща ми станаха предна броня /треябва ми наоборудвана/ Решетка за дистроник, самия радар на дистроника.

 

На двамата на които звъннах ми обявиха единия 350лв решетка+радат и втория само радар има за 500лв. Не зная как са цените за тези работи.

 

Моите фарове са осен със счупени щипки и двата и стъкла на дългите както и корпус на единия.

 

Приемам още съвети :)


  • 0

#7 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 декември 2017 - 14:51

В последствие ще те гледат странно и ще е ясно, че колата е имала удар. Надали някой ще смени само решетка (между другото, да намериш такава за дистроник е доста пара) и предна броня само за спорта.

Опитай да оправиш твоите фарове, защото гледам си с ксенон и ще трябва да търсиш от кола, която има същите като твоите функции (например ако твоята има завиващи фарове, то вероятно ще искаш те да работят и ще трябва да намериш друга кола с тази екстра). От друга страна, едно момче продава изцяло рециклирани и оправени фарове (светят безупречно!) на цена около 400 лв комплекта.

 

Успех. Дано бързо я оправиш, че всички знаем каква е болка колата да е в такова състояние. Пак с малко сте се разминали.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#8 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 11 декември 2017 - 16:14

Благодаря ви, решението е взето.

Успях да се снабдя от англичанка със следното. Преден капак, черен. Двата фара, на които ще използвам корпуса и ще сложа моята динамика и вътрешности. Ще ги пратя като ги сваля за рециклаж и след това ще ги монтирам. доста от закривените метални части отпред и част от пластмасите.

От големите неща ми станаха предна броня /треябва ми наоборудвана/ Решетка за дистроник, самия радар на дистроника.

 

На двамата на които звъннах ми обявиха единия 350лв решетка+радат и втория само радар има за 500лв. Не зная как са цените за тези работи.

 

Моите фарове са осен със счупени щипки и двата и стъкла на дългите както и корпус на единия.

 

Приемам още съвети :)

 

За начало може да се кодрира колата без дистроника за да не пищи с грешки докато си набавиш липсите... Има едно момче с англичанка е320 бензин преди фейс на части и не малко от нещата за челен удар до скоро ги имаше, освен това колата беше доста наточена и оборудвана (дистроник не помня да имаше обаче...). Ако решиш мога да ти дам номера на лично.


  • 0


#9 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 декември 2017 - 21:18

Малко ъпдейт. Купих фарове от англичанка, но те са без динамик функцията. От тях ще ползвам само корпуса и стъклата на дългите светлини, всичко останало ще е от моите фарове. Колата ще се прави във фабричен вид, няма да се занимавам с такива "ъпгрейти", защото това си е направо "даунгрейд", колата е правя като за мен си и нямам намерение да е продава. Освен това пазя всеки един документ за всичко което взимам и правя по колата. Колата има доста снимки от удара и съответно ако някога е продавам ще бъдат приложени към всичко документи със нещата които съм правил по колата.

Голямо благодаря на колегата gelevp, свързах се с човека на който той ми прати номера и утре ще ми прати снимки на всички пласмаси пред радиатора, както и въздуховодите към въздушните филтри.

Климатичния радиатор е много леко огънат, но след като се събере колата във вид за шофиране отивам да го проверят и него.

 

Относно стъклата на английските фарове който ще ползвам за дългите светлини: имат ли разлика само стъклата за лява и дясна дирекция, защото не искам да преча на колите пред мен? Фаровете, най-вероятно като се разглобят ще се пращат рефлекторите за рециклаж, въпреки че моите изглеждат свежи.

 

ps hammer^BaTe не знам дали е леко, но това е удар с около 20км в час и отпред няма здрав детайл! Силно се надявам да влезна в някаква цена от около 2к, но ще видим. Дано поне каското покрие разходите.


Този пост е редактиран от Bewolf: 11 декември 2017 - 21:26

  • 0

#10 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2017 - 13:22

20 ??
Горе като написа под 50 и реших около 40, но за скорост 20... вече ми изглеждат бая счупените неща :o


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#11 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 12 декември 2017 - 13:51

2та тона си казват думата. Дано да се оправи по-бързо.


  • 0

#12 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 12 декември 2017 - 14:19

2тона с 4ма възрастни и пълен багажник.


  • 0

#13 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 12 декември 2017 - 14:56

Относно стъклата на английските фарове който ще ползвам за дългите светлини: имат ли разлика само стъклата за лява и дясна дирекция, защото не искам да преча на колите пред мен?

Би трябвало да нямат разлика, дългите са си еднакви навсякъде, те винаги пречат, разликата е в лупите при късите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#14 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2017 - 16:08

Благодаря. Малко ъпдейт.
Трябва ми лайстната под пасажерския фар с дупки за парктрониците и капачето с механизма за пръкалката под шофьорския фар.
Другото май е посъбрано

PS карах с около 50 като видях как се удрят пред мен. Бях сам с около 50кг багаж. Удара стана с около 20км/ч но колата пред мен се бе забила в други и почти не я подместих. Но колата си е около 1800 празна, а и е мека отпред. Та това е резултата.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bewolf: 14 декември 2017 - 16:12

  • 0

#15 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 14 декември 2017 - 16:18

Благодаря. Малко ъпдейт.
Трябва ми лайстната под пасажерския фар с дупки за парктрониците и капачето с механизма за пръкалката под шофьорския фар.
Другото май е посъбрано

PS карах с около 50 като видях как се удрят пред мен. Бях сам с около 50кг багаж. Удара стана с около 20км/ч но колата пред мен се бе забила в други и почти не я подместих. Но колата си е около 1800 празна, а и е мека отпред. Та това е резултата.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

А каква беше дистанцията до предния в момента, когато реши да спираш?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни