Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CL 500 C 140 1997 European versionвсякакви питания, казуси и идеи


  • Please log in to reply
166 мнения по тази тема

#121 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 09 март 2018 - 23:27

Момци,

продължавам с идеите :)

Преди това обаче, нека да кажа, че да е ясно: Идеите и модовете, които поствам тук са с цел ако някой, някога иска да разбере повече за модела, от тая тема да може да извлече добра инфомрация, а ако нещо излезе доста интересно и си заслужава, като ъпгрейд, ще го отделя в отделна тема. Иначе нямам намерение да правя тия неща по моята кола, ама знае ли човек ;)

Сега става въпрос за следното:

Докато се зачетох за тия Японските навигации, оригинално идващи за W 140 и С 140,  (ей тия)

Прикачен файл  A93F2280.jpg   52,21K   6 Брой сваляния

 

Установих, че има редица проблеми с работата им извън Япония, ерго, не са подходящи за слагане в Европейски и Щатски версии...обачеее-случайно попаднах на една тема в Щатския форум:

http://www.benzworld...n-retrofit.html

 

За тия които не знаят Английски, накратко, пича си е шибнал една навигация от първите генерации ML, а после установява, че COMMAND-а от първите модели CLK (които са без CAN-BUS шина), също става перфектно с някакви минимални доработки, вместо сигнала да се закача на С букса, трябва да се сложат С1 и С2 букси, докато на МЛ-Навигацията, всичко се закачало директно, навигацията пали заедно с колата и като включиш фаровете се затъмнява, а на КОМАНДА-а не е така (пише там, че може да се емулира някакъв сигнал и да лъже КОМАНД с КАН-БУС шина, но трябва да се разгледа в един немски сайт).

 

Проблемите, така както аз ги виждам, са с разането на махагона, иначе копчалъците се местели лесно, а и управлението за климатика. Според тоя пич, дето е започнал темата в Щатския форум, почти всичко е plug and play и е много лесно...

Аз не съм техническо лице, тия от Вас дето разбират повече и имат желание, може да опишат още от тая доработка, аз само ще Ви постна малко снимки, за да кажете какво мислите...

МЛ-Навигация:

Прикачен файл  W140_49867.JPG   17K   5 Брой сваляния

COMMAND от CLK  :rolleyes  :clap  :harabe

Прикачен файл  P69-197-A1.jpg   288,45K   5 Брой сваляния

Прикачен файл  W140_49882.JPG   29,17K   5 Брой сваляния

 

Ето ги едно до друго за сравнение (Команда вляво, МЛ-Нав, вдясно, бил малко по-дълъг на дълбочина)

 

Прикачен файл  W140_50299.JPG   22,86K   5 Брой сваляния


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#122 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 10 март 2018 - 01:06

не схващам целта на занятието предвид че навигациите от цлк или мл-а са просто едни малко по големи и по цветни радиа, дори от 220ка преди фейса да вземеш навигацията и да и вържеш цифров тунер, пак картината е все едно гледаш телевизор опера '82...


  • 2

#123 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 март 2018 - 01:56

При положение че си с новия климатроник ,който влиза на мястото на музиката става твоята идея с най мако бели и рязане по махагона,за копчетата си има заготовки за отрязване отзад с отслабени места.Ама нещо не ме грабва ,честно.Много плътни едно върху друго,няма въздух между тях ,някакси.Ни ма кефи.

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от mimo160: 10 март 2018 - 01:59

  • 0

#124 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 март 2018 - 02:04

Ето и обратния вариант с климатроника отгоре ,един луд украинец добре си е поиграл ,че не само команда ,а е поискал и оптиката да прехвърли,и мулти волана и спидометъра с големия дисплей и т.н ,абе всьо.И пак нещо не ми грабва окото ,сега май си ти е най добре решено.
http://forum.benzua....hp?f=14&t=18089
  • 0

#125 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 март 2018 - 09:05

не схващам целта на занятието предвид че навигациите от цлк или мл-а са просто едни малко по големи и по цветни радиа, дори от 220ка преди фейса да вземеш навигацията и да и вържеш цифров тунер, пак картината е все едно гледаш телевизор опера '82...

Абе не е баш така, когато говорим за свързаност, блутут, aux и т.н., то нали това е големия проблем на старите ЕС класи-как да ги модернизираш и да запазиш оригиналния вид...

Ако трябва да избирам пред Команд и някой съвремен Алпин, бих избрал Команд-а :) Само дето нямам никаква идея, той какви свързаности има, така че тука говоря малко наизуст. Иначе целта на занятието е просто да се обсъди тая идея  :beer

 

При положение че си с новия климатроник ,който влиза на мястото на музиката става твоята идея с най мако бели и рязане по махагона,за копчетата си има заготовки за отрязване отзад с отслабени места.Ама нещо не ме грабва ,честно.Много плътни едно върху друго,няма въздух между тях ,някакси.Ни ма кефи.

Абе хем така, хем някак си се вързва на интериора, защото тия модели от който е взиман са с подобни на W140 интериори....

Това на украинеца бива, с изключение на таблото, но той пише, че това си е отделен проект.

Иначе да, малко се сбива всичко...

Чакам Пушката да каже кво мисли, току виж му хареса и изгоря  :hailandkill  :droid_grin


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#126 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 10 март 2018 - 10:07

Аз не бих го направил това с този Команд - изглежда безполезен, а пък си е играчка да се набута. Някак си не си струва упражнението.

Бутай си едно хубаво съвременно плейърче и да не ти пука. Това все още не е някакъв класически олдтаймър с висока стойност.
Пък и винаги може да го извадиш и да си бутнеш обратно някое от стандартните радеа.


  • 0

#127 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 март 2018 - 15:48

Comand 2.0 е най-безсмисленото нещо, което някога съм си играл да инсталирам. Освен един Aux и видео вход за сносни пари, нищо друго не може да му сложиш.

Жалко, че дизайна на W203 вътре са го направили с много извивки и афтърмаркет плейърите седят като подарени на таблото. Иначе ако ще слагаш 2 DIN ти препоръчвам това. https://www.olx.bg/a...html#73fab80653

Имах го на предната си кола и за цена качество това е най-доброто като 2 DIN според мен.


  • 0

#128 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 март 2018 - 16:28

Ааа, не не-аз по колата си нищо не пипам :D

Тука обсъждаме само принципно ;)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#129 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 март 2018 - 10:21

За всеки случай, си купих един бекер каскейд, от едноцветните, за жалост.

Директен плъг енд плей беше, но към момента не е свързана GPS антената (на бекера е с отделна букса за антената, а на оригиналното Мерцедес аудио, антената е вкарана в общата букса), както и не намерих как да управлявам чейнджъра.

Блутут връзката е само за телефона (разговори), като трябва да се монтира и микрофон (аз имам, ама нещо не работи), иначе се свеъза успешно.

AUX връзката трябва да се сложи допълнително, като и това ще го тествам

Първите впечатления са, че на радио свири по-добре. Понеже си чете вече mP3 дискове, имах някакъв, но според мен с кофти записи, затова не мога да дам истинско впечатление, днеска ще тествам с истинско CD от чейнджъра.

Принципно, се вързва много добре с таблото, през деня, но през нощта зеленото се отличава рязко от всичко останало, за щастие и телефона свети зелено, та мааааалко се убива рязкия контраст. 

Така или иначе ще пробвам още малко с него и ако много ме дразни, ще върна оригиналното радио.

Ето как изглежда:

Прикачен файл  IMG-7665.JPG   131,02K   5 Брой сваляния

Прикачен файл  IMG-7672.JPG   122,37K   5 Брой сваляния

 

и ярката разлика през нощта

Прикачен файл  IMG-7661.JPG   63,5K   5 Брой сваляния

 


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#130 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 19 март 2018 - 11:37

Тоя плеър е супер. Това го казвам от опит, защото имах такъв, а сега съм с cascade (твоя е traffic pro). Музиката ти препоръчвам да си я слушаш от compact flash картата, където ще ти стои и навигационния софтуер. Това плеърче можеш да го ползваш като пълнофункционална навигация защото катрите, са актуални за 2018г. Просто трябва да ги намериш. Ако не можеш да се оправиш с тях пиши и ще ти помогна.


  • 2

#131 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 19 март 2018 - 12:15

Тоя плеър е супер. Това го казвам от опит, защото имах такъв, а сега съм с cascade (твоя е traffic pro). Музиката ти препоръчвам да си я слушаш от compact flash картата, където ще ти стои и навигационния софтуер. Това плеърче можеш да го ползваш като пълнофункционална навигация защото катрите, са актуални за 2018г. Просто трябва да ги намериш. Ако не можеш да се оправиш с тях пиши и ще ти помогна.

Благодаря за добрия съвет  :beer

И аз търсех cascade, но този изпадна случайно и реших да го взема, за да видя каква е разликата с оригиналното Аудио 30.

Момчето от което го взех ми каза същото за за flash картата, че оттам звука е най-качествен, нещо не беше доволен от AUX-a, но предполагам това е субективно.

Ако всичко е ОК, ще взема и cascade, защото подсветката си има значение, поне за мен де :)

 

Поздрави :beer


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#132 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 17 април 2018 - 07:11

Провокиран от една друга тема за IR дистанционни, поставям следващия проблем, за който се надявам да помогнете.

Колата е с оригиналната аларма, на огледалото има един кръгъл добавък отдолу и има две вградени светлини (зелена и червена) в самото огледало (ей това):

Прикачен файл  s-l300.jpg   6,9K   3 Брой сваляния

Проблема е, че дистанционното захапва само когато е насочено директно към огледалото от положение почти опряно в страничното стъкло на вратите (образно-от около 40-50 сантиметра).

Смених батериите на дистанционното, но нямаше промяна...

Може би това си е проблем на тоя тип IR аларми, но все пак е добре да получа сведения от можещите и знаещите :)

 


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#133 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 април 2018 - 07:43

Фил първата ми 140-ка беше така....и сегашната пак е така......но след като смених батериите при мен почна да хваща на около 50 см от прозореца.

 

Само англичанката ми която беше фейс 98 от последните с трите бутона на дистанционното хващаше бая от далече...около 5 метра хващаше.

 

Ти с кое дистанционно си ?


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#134 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 17 април 2018 - 13:05

Фил първата ми 140-ка беше така....и сегашната пак е така......но след като смених батериите при мен почна да хваща на около 50 см от прозореца.

 

Само англичанката ми която беше фейс 98 от последните с трите бутона на дистанционното хващаше бая от далече...около 5 метра хващаше.

 

Ти с кое дистанционно си ?

С двата бутона съм.

Иначе съмър функцията работи и някак си успях да отворя и капака на багажника с дистанционното, но е кофти това натискане по сто пъти докато захапе...5 метра ми звучи чудесно :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#135 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 17 април 2018 - 18:06

С двата бутона съм.

Иначе съмър функцията работи и някак си успях да отворя и капака на багажника с дистанционното, но е кофти това натискане по сто пъти докато захапе...5 метра ми звучи чудесно :)

Излъгал съм!

С един голям кръгъл бутон по средата на дистанционното съм...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни