Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CL 500 C 140 1997 European versionвсякакви питания, казуси и идеи


  • Please log in to reply
166 мнения по тази тема

#151 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 28 май 2018 - 13:17

Коц.

Той човека си ми даде оригиналната  GPS антена, която се слага под таблото, просто мислех че мерцедесовата е по-добра, но така или иначе не мисля, че ще ползвам навигацията, ама кой знае :)

Иначе Бекера наистина е нумеро уно :) Надявам се да не го продавам, но ако намеря подобен и на добри пари, ще ти кажа :)

 

Иначе за музиките-оказа се, че колегата Робер, пак ми даде най-добрия съвет, относно пускане на музика през Флаш картата, вчера тествах, работи си отлично, въпреки че в картата има и навигация, така че имам около 6 ГБ свободни за музика, мисля че ще си направя добра колекция и не ми трябват чейнджъри и т.н. (намерих начин да си свалям песните от плейлистите на спотифай ;)

 

:beer  :yeah  :beer


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#152 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 октомври 2018 - 07:29

аз пък съм ебати доверчивия тип...

В предния сервиз си оставих колата за пълно обслужване, смяна масла двигател и скорости и ремонт на букса и т.н.

Оказа се, че нищо не са свършили (буксата пак течеше, а видимо уплътнението не беше сменявано) и понеже не знам дали са сменявали и маслото, сега всичко го играя наново, в друг сервиз...но отново съм оставил колата да седи там (вече трета седмица), надявайки се на коректност и честност...ще видим :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#153 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 октомври 2018 - 07:36

Фил, ккаво да ти кажа бро всички са си е*али капаците.

Стигнах до извода, че трябва да си НЕдоверчив във всичко и всеки иначе гориш като факла.

Или майстора трябва да ти личен приятел за да си сигурен, че ще си свърши работата.


Този пост е редактиран от Gangsta Man: 26 октомври 2018 - 07:36

  • 1
Публикувано изображение

By Batev

#154 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 26 октомври 2018 - 07:39

Това при Николай ли е станало? Преди време, когато бе купил колата я видях там в сервиза. Аз имам лоши спомени от Илиян, под руския пазар.


  • 0

#155 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 октомври 2018 - 08:19

Това при Николай ли е станало? Преди време, когато бе купил колата я видях там в сервиза. Аз имам лоши спомени от Илиян, под руския пазар.

Да,

но още не искам да коментирам преди да си взема колата, познай от къде....

:unsure  :kill_myself


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#156 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 26 октомври 2018 - 08:37

Моите спомени от сервиза на Илиян са от преди повече от 5-6 години. Имаше някой от момчетата там, които не знаеха отвертка да държат. Може сега да са се променили нещата.
Предполагам и при Николай е станало нещо подобно - не е бил там и е оставил на някой от работниците да свършат работата.


  • 0

#157 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 октомври 2018 - 09:03

Моите спомени от сервиза на Илиян са от преди повече от 5-6 години. Имаше някой от момчетата там, които не знаеха отвертка да държат. Може сега да са се променили нещата.
Предполагам и при Николай е станало нещо подобно - не е бил там и е оставил на някой от работниците да свършат работата.

Изместихме малко темата, ама после ще преместя мненията, в темата за сервизите.

При Николай случая беше следният-колата я закарах при тях, след като я вкарах от Холандия, за пълно обслужване и диагностика на теч на масло. Оказа се, от буксата на скоростите. Казах им да сменяват всичко, букса, уплътнения, масло за на скорости, двигател и т.н.

Дотук добре, взех си колата след два дена (бързо работят), без течове, с направена сервизна книжка и посочени смените, които са правили и се разбрахме, като стане топло (това беше в зимата), да отида за оправяне на дреболии, като колани, задна щора, парктроници и т.н. Бях много доволен, тогава и писах по темата за сервизите, като ги похвалих, че и един двама човека насочих натам.

Дойде пролетта, а с нея и теч под колата. Колата има навъртяни около 300 километра след взимането от сервиза, това само от няколкото уикенда в които беше хубаво времето.

 

Ходих един, два и три пъти, за да уговоря сервиза да вземе колата и да провери от къде е тоя теч. След повече от месец, пак ходих, говорих с управителката, записаха ме, увериха ме и пак нищо...после пак ходих, пак ме записаха и ...пак нищо-ни дума, ни вопъл ни стон. След два месеца мотане, ми писна и просто питах за друг сервиз-оказа се тоя на Илиян.

Сервиза е доста голям, имаше и сериозни коли, включително от Марката, скъпи версии, вътре работят минимум 8 човека, предварително ми казаха, че ще отнеме време, защото ще правят колата между другите им задачи-ОК

Там ме извкаха да ми покажат, че пак капе от същата букса и че видимо уплътнението не е сменявано, а оттам не се знае дали и маслото.Казаха, че филтри са сменявани, надявам се,  че и двигателното масло е сменявано. Откриха проблема в коланите, оказа се най-обикновен бушон, за което можеше сериозно да ме излъжат, но не го направиха. Общо взето, отстраниха дреболиите (оправиха коланите, сменихме комфорт модула и всички неща, които не работиха тръгнаха, откриха ми проблема с парктроника-АМГ бронята, уговорихме смяна на моторчетата за чистачките на фаровете), взех си колата за да я покарам малко все пак (ходих на почивка в Гърция) и сега пак я закарах при тях за смяна на масло скорости, гарнитура, букса (реших да сменя всичко, защото от предния "ремонт" не се знае, какво е сменявано изобщо), смяна на дебитомер (имах висок разход, при всички диагностики излизаше всичко ОК, с изключение на скапаните гуми които си купих, но това е друга бира), но аз все пак си поръчах нов дебитомер. Иначе в Гърция ми даде 12.8 /100, но така или иначе бях поръчал дебитомера и им казах да го сменят превантивно.

Описвам го толкова подробно, защото ще преместя мнението в оная тема за сервизите, както споменах, та да си знаят хората.

Николай е работник в тоя сервиз, според мен, каквото и да е станало няма вина, той си диагностицира човека, едва ли сменява всички неща, но...фактите са такива в момента, не бих препоръчал този сервиз на никой, вече. Става въпрос за сервиз "Мототраф"


  • 3
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#158 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 октомври 2018 - 18:37

 

 

смяна на дебитомер (имах висок разход, при всички диагностики излизаше всичко ОК,

Фил, с кой дебитомер си ти ? Имаш ли някаква снимка или парт номер на дебитомера бро.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#159 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 октомври 2018 - 21:12

Фил, с кой дебитомер си ти ? Имаш ли някаква снимка или парт номер на дебитомера бро.

Нямам никаква идея бро, утре може да отида до сервиза да си взема някои неща и да видя докъде е колата и ще снимам кутията на новия дебитомер


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#160 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 октомври 2018 - 21:14

Нямам никаква идея бро, утре може да отида до сервиза да си взема някои неща и да видя докъде е колата и ще снимам кутията на новия дебитомер

Да Фил ще съм благодарен... А от Бг ли го купи?


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#161 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 октомври 2018 - 23:07

Да Фил ще съм благодарен... А от Бг ли го купи?


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

От сервиза ми го взеха по спецификация, бро.

Оригиналния е БОШ, струва към 800 лева, този е заместител-Магнет и Марели-към 180 лева беше.


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#162 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 октомври 2018 - 17:48

От сервиза ми го взеха по спецификация, бро.

Оригиналния е БОШ, струва към 800 лева, този е заместител-Магнет и Марели-към 180 лева беше.

Фил, много ама много ми е интересно това магнети марели кой модел е и дали ще заработи.

Твоя Бош както и моя на първо четене излиза 800 лв но като го поръчаш ти казват, че е 1200 с депозит от 400 лв и връщаш твоя си.

И като направят поръчка на дебитомера им казват че продуктът не съществува.

Няма го в света като нова част и нямам търпение да разбера дали работи и върши работа.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#163 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 27 октомври 2018 - 20:58

Фил, много ама много ми е интересно това магнети марели кой модел е и дали ще заработи.

Твоя Бош както и моя на първо четене излиза 800 лв но като го поръчаш ти казват, че е 1200 с депозит от 400 лв и връщаш твоя си.

И като направят поръчка на дебитомера им казват че продуктът не съществува.

Няма го в света като нова част и нямам търпение да разбера дали работи и върши работа.

Брат, 

ходих днес в сервиза, обаче колата беше на подемник високо, а скапаната кутия беше в нея, ама не исках да ги карам да я свалят, общо взето всеки си имаше някава работа и си личеше, че няма кой да рови да ми намери частта по спецификация на компа, та реших да не ги занимавам. По план график, колата трябва да е готова другата седмица, така че ако не е спешно бро, направо ще ти снимам всичок тогава?

Ако има някаква конкретна идея, или спешност, ще отида в понеделник.


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#164 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 октомври 2018 - 21:30

Окей Фил, когато я вземеш тогава...няма грижи :)


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#165 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 ноември 2018 - 15:28

Окей Фил, когато я вземеш тогава...няма грижи :)

Бро,

чак сега взех колата, че много задачи имах тия дни, а и от сервиза се мотаха с едно спукано казанче за чистачките.

Ето стария дебитомер (снимал съм и парт номера):

Прикачен файл  IMG-0090.JPG   78,06K   10 Брой сваляния

 

Прикачен файл  IMG-0092.JPG   104,64K   9 Брой сваляния

 

Прикачен файл  IMG-0095.JPG   77,76K   9 Брой сваляния

 

А ето парт номера (по кутията), на новият:

Прикачен файл  IMG-0089.JPG   90,34K   10 Брой сваляния

 

Колата върви нормално, не съм я засичал, нямам идея дали са ме врътнали нещо, но не мисля

Дебитомера са ми го писали 180 лева във фактурата

 

Дано съм ти бил полезен

 

Cheers :)


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни