Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CL 500 C 140 1997 European versionвсякакви питания, казуси и идеи


  • Please log in to reply
166 мнения по тази тема

#136 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 април 2018 - 19:02

Излъгал съм!

С един голям кръгъл бутон по средата на дистанционното съм...

В момента и аз съм с един....или и двете ми 140-ки с по един бутон където са били на дистанционното не са окей или тези са си така.

 

Иначе като се замисля 210-ката с единия бутон хващаше доволно.

 

Трбябва някой знаещ да се намеши и да обясни системите.

 

Иначе Фил аз си смених кутийката, защото беше неоригинална и си намерих от морга оригинална.

 

След като извадих платката я потопих във чаша със спирт за около 30 мин.След това сложих и нови батерии, но иначе и старите си показваха добър ток, и сега ми хваща една идея по добре....смисъл доволно.

 

А ти твоето дистанционно е с единия бутон и си отворил багажника с него ? Кажи честно? Дали толкова годиини съм живял в заблуда?

 

Иначе фейсовата ми 140-ка която беше 98 беше с 3 бутона и си имаше бутон за багажника...и го отваряше също от 5 метра поне.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#137 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 април 2018 - 07:38

В момента и аз съм с един....или и двете ми 140-ки с по един бутон където са били на дистанционното не са окей или тези са си така.

 

Иначе като се замисля 210-ката с единия бутон хващаше доволно.

 

Трбябва някой знаещ да се намеши и да обясни системите.

 

Иначе Фил аз си смених кутийката, защото беше неоригинална и си намерих от морга оригинална.

 

След като извадих платката я потопих във чаша със спирт за около 30 мин.След това сложих и нови батерии, но иначе и старите си показваха добър ток, и сега ми хваща една идея по добре....смисъл доволно.

 

А ти твоето дистанционно е с единия бутон и си отворил багажника с него ? Кажи честно? Дали толкова годиини съм живял в заблуда?

 

Иначе фейсовата ми 140-ка която беше 98 беше с 3 бутона и си имаше бутон за багажника...и го отваряше също от 5 метра поне.

Брат,

казвам ти честно-живял си в заблуда :)

Отваря се много просто (багажника)-натискаш копчето за отключване два пъти и готово.

Ей така:

https://www.youtube....h?v=uu-U4JDU53o


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#138 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2018 - 07:43

Брат,

казвам ти честно-живял си в заблуда :)

Отваря се много просто (багажника)-натискаш копчето за отключване два пъти и готово.

Ей така:

https://www.youtube....h?v=uu-U4JDU53o

 

Хаха....тцтцтцтцт еййй човек цял живот се учиии...и аз научих нещо ново след малко ще го пробвам.

 

Сега остава някой да каже дали е нормално това от прозореца да хваща инфрареда или пак съм живял в заблуда  :beer

 

Джаки ама виж и тоя от клипчето го държи до джама....сигурно е нормално......


Този пост е редактиран от Gangsta Man: 18 април 2018 - 07:44

  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#139 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 април 2018 - 09:52

Хаха....тцтцтцтцт еййй човек цял живот се учиии...и аз научих нещо ново след малко ще го пробвам.

 

Сега остава някой да каже дали е нормално това от прозореца да хваща инфрареда или пак съм живял в заблуда  :beer

 

Джаки ама виж и тоя от клипчето го държи до джама....сигурно е нормално......

Да, за съжаление, ще се окаже, че точно за тия години (96-97), мечоците се правят с тия аларми, които нямат инфрачервени приемници в дръжките, а само в това огледало и трябва директно да е насочено към тях IR-то на дистанционното....Дргото дърво е, че само с ключа не можеш да включваш и изключваш колата (отключваш/заключваш), а само с дистанционното, което го прави много ценно :) Добре, че имам две...

Четох как се деактивира оригиналната аларма, ще почакам някой знаещ да се включи, ако не-ще гледам да я махна, че аз имам и друг проблем-като загася колата, независимо дали съм включил алармата, след 20ина секунди се включва имобилайзъра и после ако искам да запаля, трябва пак да заключа и отключа

За алармата :

Дава се мост между пинове 30 и 87 (поне предполагам, че се прави мост-на английски са го написали jumping pins), на реле К38, което се намирало зад кутията с бушоните (тази под предния капак).

Това е само по сведения от чужд форум, не съм го тествал, а и ако го правя ще е в сервиз...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#140 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2018 - 19:40

Като гледам, колата от клипа е 96та (да не кажа 97 г) и почти на 100 % има бутон за отваряне на багажника вътре.

Освен това, пича е с малко по-новата кутийка (има 4 вида - около 91ва е една с много странна форма на Сименс, след това от 92 до 96 почти, после от 96 до 97 (минимална разлика с предишния визуално) и след 97 с трите бутона).

Вероятно от там идват разликите и възможността за отваряне на багажника.

Не на последно място, колата от клипа е без IR приемник във вратата, тоест още едно потвърждение, че дистанционното е след 96 г и е с радио вълни, а не с инфрачервени.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#141 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2018 - 20:22

Фил моята е с инфрареда във вратата и нямам копче вътре за отваряне на багажнка следователно нямам такава съмър функция и не го отварям с ключа.

 

Днес го тествах и хваща от 2 метра от прозореца след като го насоча към огледалото.

 

Забравих само да ти спомена че двете крачета на бутона на платката бяха се отпоили и ги запоих отново.След това хвърих платката в чаша спирт и хваща от това разстояние.

 

Говорих и с Хамъра при него никога не е хващало от такова разстояние.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#142 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 април 2018 - 22:18

ами купето е 97ма и имам копче за отваряне на багажника вътре на таблото, ключа (дистанционното) ми е същото като на клипа и при мен се отваря багажника от от дистанционното, проблема е в приемането на сигнала...

Не знам дали са радиовълни, но по чуждите форуми четох това, че трябва да насочиш дистанционното към огледалото за задно виждане за да сработи алармата. Един ирландец описва абсолютно същия проблем, като моя с имобилайзера, но така и не констатира проблема от къде е, но от неговата тема взех съветите за деактивиране на заводската аларма...

Не че е кой знае какъв зор целия проблем, ама дразни просто, това с целенето на огледалото и натискането по няколко пъти, както и това с включването на имобилайзъра, при изключена аларма...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#143 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 23 април 2018 - 04:43

Мисля че IR сензорите са два. Единя е в сердния плафон над задните седалки, другия е отпред на таблото в центъра близо до стъклото.

 

В огледалото за обратно виждане има сензор, но той е за автоматичното затълмняване против заслепяване.


  • 0

сесшисе ?


#144 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 23 април 2018 - 07:12

Мисля че IR сензорите са два. Единя е в сердния плафон над задните седалки, другия е отпред на таблото в центъра близо до стъклото.

 

В огледалото за обратно виждане има сензор, но той е за автоматичното затълмняване против заслепяване.

Ами поне според това, което аз четох, специално за 96та-97ма година, ги правят с аларма която е на централното огледало.

От приложената снимка, ти говориш за 1, което е датчика за затъмняване на огледалото, а аз за 2, което е IR reciever-a

 

Прикачен файл  post-3227-0-84805900-1523941764.jpg   14,63K   4 Брой сваляния

Поздрави,


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#145 Bogi

Bogi

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 466 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница- 60169
  • Интереси:стари двуврати
  • Автомобил:
    US 1972 280SE 4.5
    US 1972 250C
    US 1972 280C
    EU 1984 500SEC
    US 1989 560SEC
    US 1998 CL500
    EU 1999 CLK320
    US 2008 S550

Публикувано 23 април 2018 - 18:14

За пръв път виждам такова огледало. Мойто отдолу има три бутонно дистанционно за гаражни врати.

 

Другата ми кола 1989 560SEC има заводска аларма, има централно, но няма дистанционно. С ключа като се отключи колата се спира и алармата.


Този пост е редактиран от Bogi: 23 април 2018 - 18:19

  • 0

сесшисе ?


#146 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2018 - 07:05

На 202 ката съм със същото огледало и ключ. От както я имам дистанционното лови преко сили метър от колата и единствено и само насочено към огледалото. Има зелена и червена лампа и на самата шофьорска дръжка на вратата, но насочено там не лови нищо


  • 1
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#147 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 25 май 2018 - 16:32

Такаа...

отдавна не съм писал по темата-малко ъпдейт и питанки...

 

Колата продължава да се държи много добреи да върви още по-добре :)

Вече е с най-правилния Бекер (този с жълто-черният цвят)-Каскейд, другия бекер (със зелено-черния цвят-Трафик Про), както и оригиналното Аудио 30 сигурно ще ги пусна за продажба.

Във връзка с Бекера-купих го от колега във форума (за което още веднъж му благодаря, дано прочете-мисля, че е колегата Robber-изключително коректен продавач), състоянието му е перфектно, дойде с оригинална навигационна флашка, както и с антена за GPS и микрофон за блутута.

Проблема е, че на оригиналното Аудио 30, ГПС антената не влиза с букса като за антени, а е с пластмасови буксички, които се щракват (като мини евро букса).

Въпроса е, че ако срежа кабела и му закача буксата, която е от антената на новия Бекер, би трябвало да мога да си ползвам оригиналната ГПС антена?

Другият момент е със чъйнджъра...в момента (или поне със стария бекер), не чете дискове от чейнджъра, изобщо не го вижда всъщност, а гледам че се продават чейхнджъри Бекер, които изглеждат същите, като мерцедесовите-въпроса е, трябва ли специален бекер чейнджър, или всичко пак е в буксите?

То е ясно, че така е трудно да се даде отговор, питам само и единствено ако някой със стара ес класа (с ГПС), е сменявал оригинално Мерцедес аудио, със Бекер и как е подкарал опциите...Надявам се колегата Robber да види темата пак :) Та и директно него да питам-мога ли към флаш картата със софтуера(навигацията) да кача музика, или тази за навигацията трябва да съдържа само това?

 

Иначе салона е оправен, остават коланите, но сега започнаха да ме дразнят и праговете-започнала е някаква корозия...

Директният въпрос е-откъде мога да купя такива прагове-говорим за алуминиевата лайсна с надписите Мерцедес-бенц ? Търсих къде ли не, нещо не уцелвам парт номер и не се ориентирам нито за цени, нито за доставка...

 

След като вече реших, че ще си оставя колата (имаше такова чудене в мен-дали да я карам нея или мотора), явно ще я пребоядисвам, но това ще е една изцяло нова драма, за която ще търся помощ, евентуално, но това с бояджиите е мъка неземна...

 

Така и така съм се разпитал-откъде купувате оригинални стелки?

 

Поздрави,


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#148 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 26 май 2018 - 05:42

Можеш да слушаш музиката директно от момори картата. Аз така правих. Слагаш си музиката в отделни папки в главнат директория и си я слушаш. Мисля, е не трябваше да се правят подпапки замузиката, но не съм го проверявал. Друго важно нещо   НЕ ФОРМАТИРАЙ МЕМОРИ КАРТАТА защото след това няма да тъ тръгнат картите. Ако имаш други питания се обади по телефона и може да им намерим решение.

 

Може да качиш някоя снимка да видим как стои в колата.


Този пост е редактиран от robber: 26 май 2018 - 05:44

  • 1

#149 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 26 май 2018 - 19:36

Можеш да слушаш музиката директно от момори картата. Аз така правих. Слагаш си музиката в отделни папки в главнат директория и си я слушаш. Мисля, е не трябваше да се правят подпапки замузиката, но не съм го проверявал. Друго важно нещо   НЕ ФОРМАТИРАЙ МЕМОРИ КАРТАТА защото след това няма да тъ тръгнат картите. Ако имаш други питания се обади по телефона и може да им намерим решение.

 

Може да качиш някоя снимка да видим как стои в колата.

Супер  :beer  :friends

Ето малко снимчици:
Не можах да се сдържа,,,една снимчица на колата...

Прикачен файл  DSC_5015.JPG   138,29K   8 Брой сваляния

 

Ето дневен режим  на Бекера:

Прикачен файл  DSC_5031.JPG   116,86K   8 Брой сваляния

 

Ето и нощен:

Прикачен файл  DSC_5037.JPG   109,91K   8 Брой сваляния

 

Прикачен файл  IMG-8433.JPG   95,69K   8 Брой сваляния

 

Прикачен файл  IMG-8442.JPG   130,9K   9 Брой сваляния

 

Просто се вързва перфектно с интериора и светлините му

:beer Robber Жив и здрав да си, добрините да ти се връщат :beer


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#150 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 май 2018 - 00:05

Фил, респект! Намери правилния Бекер.

Ако някога (ама наистина) решиш да го продаваш, моля те дай знак.

 

Аз не бих резнал антената, а бих сложиш нова eBay-ска под таблото, хваща също толкова добре и не омазваш инсталацията на колата.

Чейнджъра просто го остави и забрави че съществува, карай си на входовете на този плеър.

Аз използвах мемори картата и за музика, както и едно CD с MP3-ки и AUX, предостатъчно е :)

На AUX-а вкарваш или Sony bluetooth устройство, или някакво друго, да си цъкаш Spotify. Някаквото друго, поръчал съм едно, ако съм много доволен, ще споделя, ако не... ще се правя на доволен и ще го пусна в продажба ;)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни