Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

C32 AMG мнения и съвети ?


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 pArFe7u

pArFe7u

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 196 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Интереси:Всичко за Мерцедес :)
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 Kompressor 98' Elegance
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 ноември 2017 - 20:58

Да попитам някой има ли наблюдения по въпросният модел ? Като чупливост ,подръжка ,слаби места и решенията им. Хвърлил съм им око на тея C32-ки но ако ще купувам ще е на пролет и до тогава искам да събера мнения колкото мога за да съм сигурен :) 


  • 0

#2 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 29 ноември 2017 - 08:46

Около мен няколко човека карат или са карали C32 AMG, модела е здрав, въпреки че е АМГ цените на частите не са космически (говоря за нещата които уж нямат заместител и се очаква да струват повече) , единия човек я поддъжа буквално със жълти стотинки понеже има условията и не плаща за труд само за части и то с отстъпки. Всичко е въпрос на това каква кола ще вземеш, ако вземеш някоя гробница винаги ще има какво да правиш и ще я намразиш, ако вземеш гледан автомобил на прилични километри нещата ще са съвсем различни.
Едно от слабите им места е електрическата помпа която върти за да охлажда компресора и лека недомислица е охлаждането на компресора да е в същия воден кръг в който е мотора но може да се отделят. Кутията е усилена до повече Nm, скоро коментирах с едното момче че амортисьорите са доста специфични и много качествени.

Ц32-ката има потенциал за повече коне и сравнително лесно може да се засили със смяна на софтуера на мотора и този на скоростите, ролка на компресор, въздуховод/тройник от C55 AMG, ако възнамеряваш да я караш известно време задължително 12бр. нови свещи и 6бр. бобини. Останалото е ясно нови масла на всичко, мотор, скорости, диф, компресор...


  • 0


#3 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 ноември 2017 - 11:11

Слаби места са купето с ръждата. И интеркулер, който тече и колата губи антифриз. Помпата както колегата gelevp е писал по-горе. Останалото е стандартно като на M112 мотор. Течащи гарнитури на капаци и т.н.


  • 0

#4 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 29 ноември 2017 - 11:28

Слаби места са купето с ръждата. И интеркулер, който тече и колата губи антифриз. Помпата както колегата gelevp е писал по-горе. Останалото е стандартно като на M112 мотор. Течащи гарнитури на капаци и т.н.

 

Разпределителните валове са различни на АМГ версията спрямо нормалния М112 до колкото знам и съм чел, има и доста теми на хора с проблеми. C32 AMG Camshaft ако напишеш в google ще намериш писано в чужди форуми, има хора които са страдали от това и го описват като проблем на модела.


  • 0


#5 IvoR1

IvoR1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 434 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:Bitches, Benzes, Bikes & Bball
  • Автомобил:
    '99 w208 CLK320
    '89 190E 2.0 8v - бялата смърт
    '92 190E 3.0 12v - черната перла << ех
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 декември 2017 - 16:47

Павка, в Търново имам познат с такъв, като идваш някой път мога да те заведа да си го разгледаш на живо :) иначе като цяло е солиден модел, w203, което върви доста и спира доста :)


  • 0

M112.940 inside

 

 


#6 pArFe7u

pArFe7u

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 196 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Интереси:Всичко за Мерцедес :)
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 Kompressor 98' Elegance
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 декември 2017 - 19:50

Благодаря за изчерпателния отговор gelevp ! Като цяло е трудничко в БГ да намеря такава кола която да е читава. Откъм подръжка и аз имам условия да си я правя и вземам части с отстъпка така че предполагам няма да е толкова страшно :) Но все пак да си попитам хора който са имали преки наблюдения върху С32.


  • 0

#7 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 февруари 2021 - 22:14

Да не отварям нова тема, пиша в тази.
Оказва се че до началото на 2003та въпросния М112К страда от въпросните разпределителни валове. Мерцедес са имали кампания за подмяна.
В момента търсим въпросните replacement camshafts, тъй като приятел изтегли късата клечка.
Парт номерата на новия вариант са:
A1120505401 десен вал
А1120505301 ляв вал

Някой ако има идея от къде могат да се намерят, ще е супер. Проверихме при всички доставчици във София и няма. То май в Европа въобще няма. В Щатите намираме, обаче не е ясно кога ще пристигнат.

Този пост е редактиран от Brozestian: 09 февруари 2021 - 22:22

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни