Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Подсветка на бутоните за климатика


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 xcool

xcool

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник
  • Автомобил:
    W124 E200 1995

Публикувано 20 ноември 2017 - 16:33

Здравейте колеги. 

Искам да попитам дали има подсветка на бутоните за климатика (климатроника). Историята е следната: Изгоря ми лампичката на дисплея за външната температура. Дразнеше ме извесно време и реших да я поправя. Извадих таблото , след това свалих дисплея и видях, че крушката е някаквя странна и запоена за платката. Реших да я сменя със светодиод защото се съмнявам, че ще намеря такава крушка. Исках да измеря къде е плюса на изгорялата крушка за да монтирам правилно светодиода, но за лош късмет пипнах някъде там с мултицета, дадох на късо нещо и нямаше никакво напрежение на крачетата на крушката. Както и да е свързах светодиода от страничните захранващи крачета и всичко си беше ок. ДА АМА НЕ. Снощи като си карах на тъмно видях, че не свети подсветката на нито един бутон по таблото. Проверих бушоните, разглобих пак таблото и извадих странното предпазителче намиращо се отзад (с червената пластмаса) - беше изгоряло. Капнах му една капка калай (малко селско изпълнение) докато намеря ново и подсветката на бутоните се оправи без тези на климатика. И сега не мога да си спомня дали въобще имаше подсветка преди. Гледах разни клипчета из нета, но не мога да видя дали светят тези бутони. Нека някой да каже дали светят въобще.

 

П.П. Става въпрос за разновидността на панела с една врътка за градусите, пет хоризонтални и три вертикални бутона на W124


  • 0

Грешните решения се избягват чрез натрупания опит, а опита, за жалост се трупа от грешни решения


#2 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 20 ноември 2017 - 23:29

При мен светят. Целият модул ( врътката и копчетата ) се осветяват от две лампички, които се намират на модула, като над тях има има някакви алуминиеви лепенки. Можеш да ги извадиш с помощта на маркучле с подходящ диаметър. Махагона се държи на две винтчета точно пред касетофона.


  • 0

#3 xcool

xcool

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник
  • Автомобил:
    W124 E200 1995

Публикувано 21 ноември 2017 - 08:55

Извинявам се  - объркал съм раздела с W210 наместо W124. Ако може някой от модераторите да премести темата.


  • 0

Грешните решения се избягват чрез натрупания опит, а опита, за жалост се трупа от грешни решения


#4 xcool

xcool

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник
  • Автомобил:
    W124 E200 1995

Публикувано 22 ноември 2017 - 16:44

При мен светят. Целият модул ( врътката и копчетата ) се осветяват от две лампички, които се намират на модула, като над тях има има някакви алуминиеви лепенки. Можеш да ги извадиш с помощта на маркучле с подходящ диаметър. Махагона се държи на две винтчета точно пред касетофона.

Мерси много ми помогна. Смених ги и сега ми свети и на мен. А да питам за врътките на решетките за въздух - при мен свети само средната. Другите две трябва ли да светят, и ако да как се свалят. Също така и врътката за пускане на фаровете и тази за нивото им не свети нищо. Дали и там трябва да има нямаква подсветка

Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
  • 0

Грешните решения се избягват чрез натрупания опит, а опита, за жалост се трупа от грешни решения


#5 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 22 ноември 2017 - 18:16

Да, духалките трябва да светят. Двете крайни се изваждат много лесно - като светнеш с някакво фенерче в самата духалка ще видиш 4 щипки, две отгоре и две отдолу. С подходящ инструмент ( аз използвах едни пинсети ) горните ги натискаш надолу, долните нагоре и издърпваш духалката, след което подменяш крушката.
Относно ключа за фаровете - свети и той и копчето за нивото на фаровете. Издърпваш копчето на ключа към теб, след като го извадиш ще видиш крушката за задна лява светлина за мъгла, която е на самият ключ. Развиваш и гайката, която е там и изваждаш пластмасовият панел, леко от дясно на ляво, защото има две щипки и ще видиш другата крушка, която е хваната с щипка за панела.


Този пост е редактиран от ivancho: 22 ноември 2017 - 18:19

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни