Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за съвет за видео регистраторПисна ми от олигофрени


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 11 ноември 2017 - 13:43

Тъпо ми е, че пиша такава тема ама... Преди повече от година като вземах очиларката беше без драскотина по нея, буквално като нова. Беше гаражна и разбираемо защо. За тази една година 4 пъти ме подпират и удрят на паркинги, на улицата и т.н. Един път някой с теглич ме натисна по номера, не е голяма работа. Вторият път някой от дясната страна се е отъркал в мене като е паркирал, излезе с малко паста и полиране. Третият път по шофьорската страна по маската се беше праснал и оставил боята си. Отделно е успял и да ми пукна маската малко. И сега преди няколко дни някой пак се е ударил в мене, по цялата шофьорска страна и има и огънато. Просто ми писна. И никой от тия пумияри или овце не е оставил една бележка или нещо. Абсолютно пе*ераска работа. Полицайте казват, че нищо не могат да направят ако няма свидетели. Записват и снимат, но честно си казват, че шансовете за намиране на виновника са малки. Каско нямам, първо, че е кола на близо 20 години, второ, че за такива драскотини не си заслужава каското. Ще ми поемат щетите примерно и на следващата година така ще ме натоварят с по-скъпо каско, че почти все едно аз съм си платил на сервиза. Та по същността на темата. Какъв видео регистратор да взема и има ли такъв, който да се включва при вибрация или движение? Т.е. ако някой се натресе в мене, да се включи камерката. Просто искам да имам някакъв шанс да ги намирам такива измекярчета.
  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 11 ноември 2017 - 14:10

Колега, не ми става ясно както точно ти трябва.

Щетите, които описваш са паркинг щети, и са се случили в твое отсъствие. За да записваш такива и навсякъде ще ти трябва техника в колата, която снима 24/7 на 360 градуса. Каско ще ти е по-евтино, да не говорим, че и въпросната техника може да стане жертва на престъпление :)

 

Видео-регистраторите снимат само напред и когато колата се движи (т.е. ти си на място). Те ще ти помогнат в ситуации, когато има спор кой е крив кой-прав.

 

За твоя случай може би обикновена аларма ще свърши работа, а и ще е евтина. като те чукнат да се разпищи и да привлече внимание/свидетели.


  • 1

#3 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 11 ноември 2017 - 14:43

+1 към мнението на Преторианеца. Иначе разбирам мъката ти напълно, защото и аз съм страдал много от такива дебили, които безцеремонно блъскат, удрят и всячески тероризират околните МПС.

Качествени видеорегистратори са в дипазона 500-1000 лв, но ползата от тях в съда е 0, а ако видиш някоя майка с дете, дето бърза за магазина, как ти удря бронята, след това препаркира и изчезва, все едно нищо не е станало, какво ще направиш?

Само ще се ядсваш двойно, ето това ще правиш...

Единственото спасение, поне за мен, е превенцията, или с други думи-да избираш къде да спираш. Ако си на голям обществен паркинг, спирай в най-далечната част, така или иначе всички искат да са до входа и се тъпчат там. Ако си в подземен паркинг, отиди най-долу, ако и в синя зона, вземи на-далечното и последно място, без съседни места и паркирай възможно най-далече от очертаващата линия.

Времето което ще загубиш в ходене, е по-малко от времето загубено в ремонти...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#4 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 11 ноември 2017 - 14:49

Колегата е в Щутгарт и не знам там какъв е режимът с алармите. На много места звуковата сигнализация е забранена.

 

Явно и немците не са много изрядни по немски когато никой не ги гледа - визирам това, че никой не си е оставил бележка с телефона.

 

В Германия видеозаписът може ли да послужи като доказателство, ако е направено с твоя техника? Защото камерите на полицията имат по-друг статут.

 

Общо взето няма лесно решение, особено ако позлваш немски застраховател и немски сервиз. Вероятно и двете излизат доста скъпо.


  • 0

#5 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 11 ноември 2017 - 15:08

Колегата е в Щутгарт и не знам там какъв е режимът с алармите. На много места звуковата сигнализация е забранена.

 

Явно и немците не са много изрядни по немски когато никой не ги гледа - визирам това, че никой не си е оставил бележка с телефона.

 

В Германия видеозаписът може ли да послужи като доказателство, ако е направено с твоя техника? Защото камерите на полицията имат по-друг статут.

 

Общо взето няма лесно решение, особено ако позлваш немски застраховател и немски сервиз. Вероятно и двете излизат доста скъпо.

Не обърнах внимание, че колегата е в чужбина, но съвета ми си важи с пълна сила. Всъщност най - много проблеми от тоя род съм имал в Щатите...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#6 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 11 ноември 2017 - 15:30


 

В Германия видеозаписът може ли да послужи като доказателство, ако е направено с твоя техника? Защото камерите на полицията имат по-друг статут.

 

 

 

Аз го видях, че е в Германия. От това, което четох за видеорегистраторите там зоната е сива, заради проблемите с личната информация. В съда може въобще да не го вземат предвид, понеже си записвал без разрешение. В допълнение случайни граждани, които не са ти направили вреда може да имат претенции към теб.

Неслучайно в Германия, ако си сложиш видеокамери да ти снимат къщата и двора, те трябва да са насочени изключително към твоята собственост - никакви снимки на тротоара например.


  • 0

#7 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 11 ноември 2017 - 19:25

Дали е сива зона или не, не знам, но полицаят ми каза: Ако има видеозапис от камера (например на хипермаркет) лесно ще го намерим. Т.е. тука не е като в България да не важи като доказателство очевидното. Мисълта ми беше дали има такива камери, които се включват при вибрация, т.е. удар. Ясно е, че не може да се покрие на 100% колата, но дава някакъв шанс да излезе нещо. Иначе в тоя претъпкан град няма как да спираш някъде, без опасност за такива гадни моменти. Има и много DHL и други подобни бусове, дето ги карат някакви хванати от гората и е някакъв ужас. А ако имах например една w213 и за една година ми я насерат на толкова места...

Иначе, че тука има много боклук, има, че и мама Меркел вкара още много, също е ясно, но много шофьори бягат от подобни произшествия зареди скъпите последици. Не може за надрана задна броня да бръснат сервизите 2000€, които плаща застрахователя, но после по един или друг начин си ги взема от теб. И за някой е по-лесно просто да избяга.


  • 0

#8 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 12 ноември 2017 - 01:52

Знаеш немски - прочети си:

https://www.bussgeld...deutschland.php

https://www.bussgeld...og.org/dashcam/

https://www.adac.de/...inland/dashcam/

 

Съмнява ме, че ще намериш (финансово разумно) решение, което пасивно да следи за удар при паркиран автомобил и след това да се активира за снимки точно в съответната посока. Обаче, ако ти конструираш такова може да станеш много богат човек.


  • 0

#9 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 12 ноември 2017 - 02:55

Малко ми е явно трудно да обясня. Благодаря за линковете. Както много неща в Германия и тези камери са в една мъглива сивота пред закона.
Полицаят ми каза следното:
Ако има свидетел и ако подаде сигнал, че е видял, можем да помогнем.
Ако има камера (на мол, на супермаркет) можем да помогнем.
Ако има счупени големи части (фарове, стопове, парчета от калници) на причинителя можем да помогнем.

При мене е само Lackschaden и реално (и ги разбирам) нищо не могат да направят. Та с една проста камерка, моят прост мозък поне така мисли, че мога да покажа кой е. И след това полицаите да го намерят и да проверят дали неговите щети отговарят на моите. Както един приятел, който беше куриер, го бяха викали да му гледат буса, защото някой си някъде съборил някаква ограда и неговият бус отговарял на описанието. И както тази фирма има над 50 буса, така си ги привикаха един по един и накрая единият имаше щета, отговаряща на удъра.

Нямал съм и дано да нямам голямо вземане даване с полицията тука, но изглеждат, че вземат всеки сигнал на сериозно. Т.е. ако има някаква следа, дори и за нещо толкова дребно, те ще се занимаят.

Просто съм афектиран. Разбирам аз да съм си виновен, да съм одрал колата някъде, да знам на кого да се сърдя, но в такива случей всеки нормален ще се ядоса.

Този пост е редактиран от ЦецоКолев: 12 ноември 2017 - 02:57

  • 0

#10 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 12 ноември 2017 - 09:36

Може с една като тази система отдолу на линка. Активира се при движение отвън или сътресение и има нощно виждане. Обаче двете страни на автомобила при вратите остават в мъртва зона. Струват около $400-$800
Ще трябва да празниш SD картата доста често предполагам или да ти инсталират НDD
https://youtu.be/X27G3flIan8

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#11 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 13 ноември 2017 - 19:51

Това с драскотините е неизбежно, на мен основно аутобаните в Германия ми нанасят щети по колата, ако не броя жената.
Тъкмо в момента оправям един такъв- от камъче.

Дали няма да стане с GoPro 360° или нещо подобно, тъкмо и качеството ще е добро?!

Прикачени файлове


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#12 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 13 ноември 2017 - 20:24

Може с една като тази система отдолу на линка. Активира се при движение отвън или сътресение и има нощно виждане. Обаче двете страни на автомобила при вратите остават в мъртва зона. Струват около $400-$800
Ще трябва да празниш SD картата доста често предполагам или да ти инсталират НDDhttps://youtu.be/X27G3flIan8
Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Много благодаря, сега ще прегледам и ще поръчам евентуално.

GoPro е също вариант, но не знам как стои въпросът с постоянното наблюдение и дали може да се включва избирателно. Когато имам време ще разровя из нета.

Само веднъж по аутобана ме изпраска едно камаче по челното стъкло, как не се счупи, не знам.
  • 0

#13 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 ноември 2017 - 22:46

имал си късмет,

 

 

аз съм чупил стъкло на магистралата, платих си сам смяната...


  • 0

#14 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 14 ноември 2017 - 18:52

Моята проста камера за 31 УСД може да снима когато се появи движение пред нея. Лошото на този вариант е, че и трябва постоянно ток и не знам дали ще запаля заранта. На карта от 16Гб записва по 5-6 часа видео. Т.е. ако колегата види щета на сутринта, ще може да прегледа видеото и да види кой е шавал около колата, сама щета едва ли, понеже камерата снима напред. Ъгъла на снимане й е доста голям.

Например


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни