Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Кола от Холандия на самоход ?Питане


  • Please log in to reply
35 мнения по тази тема

#1 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 ноември 2017 - 19:02

Момци,

чудя се дали да не се разходя до Холандия, за да си взема едно старо купе (С140), че ми е носталгично за кораба, а в България избора е плачевен...

Та в тази връзка- някой играл ли го е това упражнение?

Интересува ме какво е важно при покупката, кой маршрут е най-удачен за връщане (колата е в Амстердам) и има ли някакви особености при регистрацията в Бг?

 

Сигурно има някакви спедиторски фирми, ама аз не намерих нищо дето да вдъхва доверие и реших да я докарам на самоход за около два, три дена ...

 

Предварително благодаря на отзовалите се

 

п.п.

Намерих само една подобна тема, но там заданието е различно.


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#2 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 10 ноември 2017 - 19:30

Правил съм го това упражнение , но ми докараха колата , ако премислиш - драсни да ти дам координати


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#3 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 ноември 2017 - 20:09

Правил съм го това упражнение , но ми докараха колата , ако премислиш - драсни да ти дам координати

Насе,

къде си бе, чикита  :beer

гледам, продал си В класата, а тая 124ка да не е оня дзвер, дето не можехме да го запалим в Лозенец ?

 

Ти дай координати на ЛС, ако са точни хорта мога да премися :)


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 ноември 2017 - 20:20

Подобната тема да не е за моята кола? :)

Има едни тигри, които пътуват от там и носят на платформа.

Големият риск е, ако имат ПТП и нещо стане с колата на платформата, понеже докато пътува няма застраховка.

 

Идеята е: купуваш колата, уреждат й документите там (дерегистрация, фактура, и т.н.)

Казваш им къде да ходят да я товарят, разбирате се.

Стискаш палци и чакаш :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#5 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 ноември 2017 - 20:27

Подобната тема да не е за моята кола? :)

Има едни тигри, които пътуват от там и носят на платформа.

Големият риск е, ако имат ПТП и нещо стане с колата на платформата, понеже докато пътува няма застраховка.

 

Идеята е: купуваш колата, уреждат й документите там (дерегистрация, фактура, и т.н.)

Казваш им къде да ходят да я товарят, разбирате се.

Стискаш палци и чакаш :)

Коц,

тая тема дето я гледах, беше за един пич дето искаше нещо евтино да и взима оттам, твойта съм я пропуснал...

Принципно, на CL-а силата му е на дълъг път, та се чудя, страшни ли са тия 2400 км.?

Да му се порадвам, дето се вика, докато няма още сняг   :wind14 


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#6 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 ноември 2017 - 00:17

личното ми мнение е на автовоз/платформа до тук. на ход ще ти е 2х 3х транспорта и не се знае какво ще вземеш, какво ще стане, транзитките от там не знам как са, но белгииските са 250евра...


  • 0

#7 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 11 ноември 2017 - 07:30

Има колега от форума, който кара такова купе и живее там...но му забравих ника. Дано да види темата.
  • 0

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 ноември 2017 - 08:01

Ника е babaneze,името е Даян.
  • 1

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 ноември 2017 - 09:42

Ами да, около 500лв. бяха номерата + калкулирах още доста пари за бензин, пътни такси, евентуално спане.

Реших, че ме мързи, а и не бях сигурен до колко колата е сигурна, въпреки че имаше валиден преглед и просто предпочетох да ми я докарат.

 

Иначе на мен не ми се караха 2000км. Не мога да ги изкарам наведнъж, Ако направиш една почивка, е по-разумно.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 11 ноември 2017 - 11:13

Аз планирам да я взема в петък и да пътувам до неделя, без да си давам много зор. Споделям мнението на Пухи, но и Коцето е принципно прав...всичко зависи кой ще я транспортира, проблема е, че няма такава професионална услуга.

Чуденето е дали рез Австрия, или през Чехия, че не съм пътвал толкова далеч. Преди години ходих до Чехия, през Сърбия и Унгария, но се върнах през Румъния...ужасно беше и никой не говореше бъкел английски.

Затова повече клоня към Австрия, но ми се искаше да чуя някой с опит...


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#11 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 11 ноември 2017 - 12:50

Аз планирам да я взема в петък и да пътувам до неделя, без да си давам много зор. Споделям мнението на Пухи, но и Коцето е принципно прав...всичко зависи кой ще я транспортира, проблема е, че няма такава професионална услуга.
Чуденето е дали рез Австрия, или през Чехия, че не съм пътвал толкова далеч. Преди години ходих до Чехия, през Сърбия и Унгария, но се върнах през Румъния...ужасно беше и никой не говореше бъкел английски.
Затова повече клоня към Австрия, но ми се искаше да чуя някой с опит...

И през Чехия и през Австрия се минава. Ако го направиш със спирки и спане във 2 или 3 града е много готино. След Унгария директно за Сърбия. Пътя е хубав и няма проблеми. Аз съм карал колите си от пристанището в Бремерхафен не защото е по-евтино или по-скъпо, а заради кефа, пътуването и разходката. Най-скучното ще е автовоз. Даваш пари а спомени няма :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
  • 3
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#12 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 11 ноември 2017 - 13:40


Чуденето е дали рез Австрия, или през Чехия, че не съм пътвал толкова далеч. Преди години ходих до Чехия, през Сърбия и Унгария, но се върнах през Румъния...ужасно беше и никой не говореше бъкел английски.

Затова повече клоня към Австрия, но ми се искаше да чуя някой с опит...

 

Аз преди месец и половина пътувах по този маршрут от София с друга крайна дестинация. При мен бяха 2000 км, при теб ще са 2100, ако тръгваш от Амстердам.

Моето предпочитание за отиване е Сърбия - Унгария - Австрия - Германия - Холандия.

Ако го правиш за 2 дни има един доста приятен и евтин хотел в Гьор, Унгария, на магистралата, точно след австрийската граница. Пада се на около половината път като време, ако сметнеш очаквано забавяне на сърбо-унгарската граница заради минаване на ЕС.

Ако ще е за 3 дни - то на отиване съм правил спане в Сегед, (пак Унгария, но след сръбската граница) и после нощувка в Бавария.

Само магистрали са и пътуването е поносимо. Средната ти скорост ще е около 100 км/ч, ако спазваш ограниченията. В Германия има задръствания и ремонти на много места. В Унгария трафикът е доста натоварен.

 

Бензин зареждай в градовете, че цените в Германия и Австрия на магистралата са невероятни. В Унгария цените бяха ок. За Австрия и Унгария можеш да си купиш комбинирана винетка. В Сърбия можеш да плащаш пътната такса и в евро.

Пиши, ако те интересува друго.


  • 1

#13 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 11 ноември 2017 - 14:49

И през Чехия и през Австрия се минава. Ако го направиш със спирки и спане във 2 или 3 града е много готино. След Унгария директно за Сърбия. Пътя е хубав и няма проблеми. Аз съм карал колите си от пристанището в Бремерхафен не защото е по-евтино или по-скъпо, а заради кефа, пътуването и разходката. Най-скучното ще е автовоз. Даваш пари а спомени няма :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ногу хубаво го каза :beer

 

Аз преди месец и половина пътувах по този маршрут от София с друга крайна дестинация. При мен бяха 2000 км, при теб ще са 2100, ако тръгваш от Амстердам.

Моето предпочитание за отиване е Сърбия - Унгария - Австрия - Германия - Холандия.

Ако го правиш за 2 дни има един доста приятен и евтин хотел в Гьор, Унгария, на магистралата, точно след австрийската граница. Пада се на около половината път като време, ако сметнеш очаквано забавяне на сърбо-унгарската граница заради минаване на ЕС.

Ако ще е за 3 дни - то на отиване съм правил спане в Сегед, (пак Унгария, но след сръбската граница) и после нощувка в Бавария.

Само магистрали са и пътуването е поносимо. Средната ти скорост ще е около 100 км/ч, ако спазваш ограниченията. В Германия има задръствания и ремонти на много места. В Унгария трафикът е доста натоварен.

 

Бензин зареждай в градовете, че цените в Германия и Австрия на магистралата са невероятни. В Унгария цените бяха ок. За Австрия и Унгария можеш да си купиш комбинирана винетка. В Сърбия можеш да плащаш пътната такса и в евро.

Пиши, ако те интересува друго.

Е това е полезно инфо  :beer 
Само уточнявам, отиването е с директният полет на Бългеря еър до Амстердам (който в 9 от 10 случая закъснява), така че улесни се работа съвсем  :beer  :yeah  :hailandkill  :coolgrin 


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#14 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 12 ноември 2017 - 13:11

Насе,

къде си бе, чикита  :beer

гледам, продал си В класата, а тая 124ка да не е оня дзвер, дето не можехме да го запалим в Лозенец ?

 

Ти дай координати на ЛС, ако са точни хорта мога да премися :)

 

Замина със счупена скоростна замина , даже се препродаде във форума :D

 

в 164ка фейсова 5.5 с 6.3 пакет се прероди 

 

и ония и още една и още една има :D

 

как да е .. ще ти пратя координати понеделник / вторник

 

Карали са ми на мен коли , не са проблемни :)


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#15 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 ноември 2017 - 10:32

Има от така наречените "нерегламентирани превозвачи", бусчета каращи наши гастарбайтери из Западна Европа. Винаги влачи платформа със себе си и карат я коли, я скутери, я пвц дограма, каквото има попадне. Преди две години докарахме една кола от Полша, нямаше проблеми. Иначе всички такива не минават през Сърбия, а през Румъния. Който и маршрут да избереш, все е хубав и магистрален, на запад от Ниш всичко е магистрали, само у нас са едно нЕвероятно постижение! Само ще препоръчам да не минаваш през Австрия-Словения-Хърватска, там има един тунел в Алпите, който беше 25-30 евро таксата, после Словения си е винетка 15 евро и Хърватска е 18 евро магистрални такси от едната, до другата граница, просто е доста по-скъпо от: Германия - Кьолн - Франкфурт - Нюрнберг - Регенсбург - Пасау - Австрия - Линц - Виена - Унгария - Будапеща - Сърбия - Нови Сад - Белград - Калотина. В Германия няма пътни такси и винетки, както знаем, после Австия и Унгария е комбинирана и струва 15 евро за една седмица, Сърбия около 10 евро на посока. За бензин не спирай на магистралата или по големите вериги, дори в Унгария, значително по-скъпо е. Аз често разказвам един случай за Австрия, от този юни: спирам на едно BP на магистралата и 95 е 1.49 евро. Тръгвам с мръсна газ и омерзение от там, без да заредя естествено, излизам от магстралата на първият изход след това и на входа на първото градче, сигурно буквално на 2-3 км от ВР - то, гледам бензиностанция Билла и там 95 е 1,09 евро и мигам на парцали невярващо, как за 3 км има разлика от 40 евроцента! В Унгария е същото, на магистралата са с поне 10% по-високи цените на горивата.


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни