Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

E240/170к.с./M112/Avantgarde - съвет и мнениеняколко думи моля:)

mercedes e240 v6 m112 avantgarde

  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 uglyfatandalive

uglyfatandalive

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 ноември 2017 - 13:39

Здравейте!

 

Предстои ми да сменя японското куче с немска кола, виждате в случая - Мерцедес.

Много се рових по темата, но не разбрах едно - попаднала ми е обява (в Германия, имам път скоро натам) за:

 

Mercedes T-Modell E240 Avantgarde 2000 г.

 

Четох, че този модел е правен само за Германия и бил с код на мотора М112 - мотор, който трудно намерих тема тук във форума, но казвате вие, колеги, че не бил сполучлил. Доколкото разбирам мотора е W210, колеги се изказват ласкаво за него.

 

Имам 2-3 въпроса:

 

1. Някой карал ли е точно тази кола и как е като здравина? (моето Мицубиши няма трошене за годините си - 1992, но няма лукс и стил като Бенц)

2. Многооо ли е скъпо за поддръжка, все пак съм свикнал на малко по-тънки части

3. Нормално ли е тия коли да ги продават в Германия за толкова малко пари - 1000 евро за АВАНГАРД? Айде този е с изпуснал амортисьор, но това е лека болежка.

 

Заслужава ли си да се ориентирам към Е240 (не защото е примамлива цената, а защото ми хареса като визия). Бил рядкост?

 

 

Ето линк към обявата, дано не изчезне: https://suchen.mobil...action=parkItem

 

 

Не ми пука за разход, имам си газово, интересува ме здравината на тези коли.

 

Пак казвам, не видях теми ТОЧНО за тази кола, но ако съм изпуснал, извинявайте

 

 

Поздрави!

 

 

пс: моят приятел вкарва вече десетки коли от Дойчланд и ги избира внимателно, каза че е карал същата и щяла да ме надживее... но питам вас за истинско мнение


  • 0

#2 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 04 ноември 2017 - 19:09

Хубава w210 за хиляда евро НЯМА. Просто забрави. Изпусналият амортисьор ще ти е най-малкият проблем. М112 е страхотен мотор, много здрав, има проблеми само с някой течове на масла от капаци на клапани и охладителя на масло, не е нещо сложно. С 2 свещи на цилиндър, имай го впредвид. Много тих и приятен мотор, но 240 е едно недоразумение. Много е слабичък за купето и харчи като големите братя. Най-добре 320, поне знаеш защо е V6. 280 е приемлив компромис. В дългосрочен план мерцедес е една много евтина коля за поддържане. Само трябва да подбереш МНОГО внимателно бройката. Според мен с този бюджет не си за мерцедес, без да се обиждаш. Просто по-добре с тези пари си направи мицубишито пушка и да ти е мирна главата. С тоя котурник за 1000 евро ще остарееш за 1 година...

Ако мога с още нещо да помогна, питай!
  • 0

#3 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 04 ноември 2017 - 19:16

Бих добавил че този модел от Германия не се купува заради ръждата.
Ако ще купуваш 6-так то вземи по-големия 320.
  • 0

#4 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 04 ноември 2017 - 21:05

Още поне 1000 евро за регистрация и да я стегнеш, ако не ти е проблем колата е твоя.
  • 0

#5 uglyfatandalive

uglyfatandalive

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 05 ноември 2017 - 17:33

Изобщо не се обиждам, просто се чудя защо са с такива ниски цени. Заради амортисьора ли, знам ли. Уж пише че има Тюф, но не знам много за сериозността му. Моят Лансер стегнат без ръжда от Германия е 1000 евро... а няма логика - по стар и никакви екстри.

Не ми е това бюджета, просто се чудих точно този модел приятен ли е като сполучливост.

Като дизайн и визия отвън не мо допада, макар да съм широко скроен графичен дизайнер хахах, по скоро бих търсил мерцедес ц/е класа със стария "квадратен" вид, но това е малко извън темата...


Разбрах - 320, много свещи и несполучлив модел.

Благодаря така или иначе колкото и фа обичам Бенц марката искам да съм внимателен един ден, а тази тема не е за скорошна покупка, а по скоро за съвета. Благодаря :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#6 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 05 ноември 2017 - 17:42

Моделът е много сполучлив, освен ръждата. Добър W210 не струва хиляда, не струва и две хиляди евро. Добрите започват от 3к нагоре.
  • 0

#7 uglyfatandalive

uglyfatandalive

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 05 ноември 2017 - 17:44

Моделът е много сполучлив, освен ръждата. Добър W210 не струва хиляда, не струва и две хиляди евро. Добрите започват от 3к нагоре.

И аз така започвам да мисля. Благодаря!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: mercedes, e240, v6, m112, avantgarde

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни