Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Отново за акумулаторите


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 SP-996

SP-996

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C200 kompressor - 2000г.

Публикувано 31 октомври 2017 - 07:53

Здравейте темата за тока и акумулаторите е доста деликатна за w203 (от прочетеното до момента), та казуса ми е следния - 2 или 3 месеца колата няма да се кара и въпроса ми е как да постъпя за да предпазя акумулатора и колата си, т.е. мога ли да го откача за да не падне или мерцедеса без ток загива после при включването му (колата ще стои в гараж) ?
  • 0

#2 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 октомври 2017 - 14:52

Почти всички модели на зарядни като Optimate,Bosch и Ctek могат да се ползват без да се разкачва акумулатора от колата и имат функцията "Safe".Тази функция е да поддържа напрежението без да увреди акумулатора и електрониката на превозното средство в продължение на няколко месеца.Предназначена е за ретро автомобили,яхти,АТВ-та,мотори и др. машини които не се използват през зимния сезон или дълго време.


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#3 SP-996

SP-996

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    C200 kompressor - 2000г.

Публикувано 31 октомври 2017 - 16:49

Почти всички модели на зарядни като Optimate,Bosch и Ctek могат да се ползват без да се разкачва акумулатора от колата и имат функцията "Safe".Тази функция е да поддържа напрежението без да увреди акумулатора и електрониката на превозното средство в продължение на няколко месеца.Предназначена е за ретро автомобили,яхти,АТВ-та,мотори и др. машини които не се използват през зимния сезон или дълго време.

Това е много полезна информация, но аз нямам зарядно а и мисълта ми беше има ли начин по който да откача акумулатора и след време отново да го закача без да ми изгори някой модул ?


  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 октомври 2017 - 17:49

При разкачане и закачане не би трябвало да изгори никой модул освен ако не вържеш акумулатора наобратно. Винаги спазвай следното.

 

Разкачаш първо минус и после плюс.

 

И закачаш първо плюс и после минус.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни