Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Особен проблем с токове - четвърти сервиз я връща!


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 KaloyanYordanov

KaloyanYordanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz w124 200E

Публикувано 28 октомври 2017 - 18:22

92` W124 200E

Когато колата се покара повече от час ,понякога и по-малко от час когато времето е горещо започва да прекъсва първо на газ после постепенно и на бензин.Цялостно тока отслабва даже клапаните на газта не цъкат и не обръща на бензин.Като се остави на сутринта се оправя. Това явление се влошава с всяка седмица (следя го около от 3 месеца). Генератора ревизиран и отличен. Капачка палец кабели на 2 години (беру).Като в различните сервизи.. някой казаха бубина други маса трети друго.. На няколко пъти чувам ,че проблема е в комутатора. Днес попаднах на един сервиз и за първи път от няколко месеца чувам смислена диагноза а тя е:

Електрониката на комутатора е остаряла също така и на някои други модули. Трябва да се свалят да се разглобят да се погледнат на лупа и да се презапоят.

За съжаление на момчето не му се занимава защото отивало седмица за модул ,а пък цената ремонт не ми даде.. а и не ми каза кои са модулите поне да се помъча аз.. Но трябва да знам кои са евентуалните модули и се надявам някой в тоя форум да е имал същия проблем?


  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2017 - 21:02

Не знам колко си запознат но Мерцедесите от тези години страдат от проблеми с инсталацията. Лош изолатор на кабелите който започва да се рони и създава всякакви проблеми с тоците. Предполагам такъв е и проблема при теб.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни