Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W203 събира дъждовната вода отпред


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 bsbt79

bsbt79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Севлиево

Публикувано 22 октомври 2017 - 13:37

Здравейте, имам проблем с дъждовната вода отпред от страната на шофьора. Там където е сервото и казанчето за спирачна течност. При дъжд водата от решетката на капака се събира на дъното и не се утича. Гледам има доста предпазители там и си е опасно. Не мога да намеря дренажния отвор защото всичко е наблъскано и грам не се вижда. Някой знае ли къде е този отвор и как да го отпуша....да не би отдолу някак да е.... Ще бъда благодарен ако някой знае и ми помогне.

Изпратено от моят PULP с помощта на Tapatalk
  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 октомври 2017 - 14:54

Отдолу е колега. Махаш гумата и махаш подкалника и ще го видиш. Една гадна гума която отдолу е с формата на шприц, пълни се с боклуци и не си върши работата. Това в момента е много опасно защото там ти е преден САМ модул. Ако влезне вода там и гърмиш.


  • 0

#3 bsbt79

bsbt79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Севлиево

Публикувано 22 октомври 2017 - 15:14

Отдолу е колега. Махаш гумата и махаш подкалника и ще го видиш. Една гадна гума която отдолу е с формата на шприц, пълни се с боклуци и не си върши работата. Това в момента е много опасно защото там ти е преден САМ модул. Ако влезне вода там и гърмиш.

Значи да махна подкалника...добре....и аз се притесних като видях водата...мерси за помоща

Изпратено от моят PULP с помощта на Tapatalk
  • 0

#4 bsbt79

bsbt79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Севлиево

Публикувано 22 октомври 2017 - 21:57

Готово, махнах подкалника и почистих отвора...да края на гумения щуцер е странен и е нормално да се запушва лесно. Имаше доста кал и мизерия. Като я вдигнах обаче на крика на една страна водата тръгна да тече от друго място... Странното за мен е обаче че има едно "легенче" на дъното, в което остава малко вода и не се оттегля през този доста голям дренажен отвор. Странно е да го изчислят по този начин да остава мъничко вода....?

Изпратено от моят PULP с помощта на Tapatalk
  • 0

#5 bsbt79

bsbt79

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Севлиево

Публикувано 22 октомври 2017 - 21:59

Благодаря ти за помощта!

Изпратено от моят PULP с помощта на Tapatalk
  • 0

#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 октомври 2017 - 22:50

Ами така е измислено. Направи го и от другата страна където е акумулатора. Хубаво е да се прави такава профилактика през няколко години.


  • 0

#7 losho

losho

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Sweti Vlas
  • Автомобил:
    C 200 kompressor

Публикувано 01 ноември 2017 - 20:44

Начи аз имах такъв проблем на Ц200 компоресор, ако говориш за лигнечето в което лягат чистачките... мойто се беше затлачило горе в най ниските точки на самото лигенче. Има 2 пласмасови трабички който трябва да отвеждат водата но се затъпкват с боклуци. та разкачих ги двете трабички и със метална проволка въртях докато не направи някаква дупка. Тази от страната на пасажера е лесна и къса но тази от страната на шофьора си е играчка.... Ако става въпрос за същото място и ако искаш утре мога да ти снимам за коя точно трабичка говоря.


  • 0

#8 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 02 ноември 2017 - 10:48

Тук не става въпрос за това.
  • 0

#9 bativ

bativ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 80 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    S203 C220 CDI 2004 Facelift

Публикувано 06 ноември 2017 - 10:48

Такава игра бях играл преди време. Направо отстраних тези гумички, защото ми се беше напълнила едната страна и наводни отсека с предпазителите. Колата си помиси че е Коледа и светна всичко което успя по таблото. Мисля че и за ядрен взрив изкара съобщение... Суших я няколко часа със сешоар. След като махнах гумичките съм нямал проблеми никакви досега с водата.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни