Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Реставрация W140


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 NAV1

NAV1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 139 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W140 300TD ; 420
    W210 300D
    W211 200k face
    W220 320;320CDI;500
    W221 320CDI
    A209 320
    W218 350CDI 4matic
    W164 350CDI 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2017 - 13:06

Здравейте колеги !
Наскоро се сдобих със страхотен екземпляр от 97-ма година, но има дреболии, които трябва да се оправят.
Тъй като досега не съм ремонтирал толкова стар автомобил, ще се радвам да споделите мнения къде мога да отстраня следните проблеми :
1. Ръжди по предните калници - да купя нови, турско производство или да пробвам някъде (и къде) да възстановя оригиналните.
2. Цялостно пребоядисване на автомобил (можете ли да ми препоръчате къде ще го направят кадърно, цената няма значение, стига да дават гаранция за лак и ръжда)
3. Не светят (и не знам дали, но според мен трябва) врътките за въздуховодите, разположени под чекмеджето в центъра на таблото.
4. Таванът на автомобила е неразличим от нов, но плата на капачето, което открива панорамния шибидах е подгънато в единия край и много ме дразни,
бих искал да го оправят, но мисля че е голяма занимавка да се махне, може би ще трябва да се махнат уплътненията за люка, а даже и самият люк...
Препоръчайте ми някой тапицер, при който да отида. Склонен съм и да претапицирам целия таван с черна алкантара, стига цената да не е над 1000 лв.
5. Освежаване на салон - нямам скъсано по седалките, но имат нужда да се подхранят и боядисат на някои места.
6. Вакуум на шофьорска врата не работи
7. Заключване и отключване на предна дясна врата не работи
8. Вадене на втори ключ
9. Заден десен прозорец понякога заяжда
10. Стърчащата част на единият от датчиците на парктроника на задна броня е счупена, дали се продава отделно или е част от бронята
11. Липсващ капак на тонколона и цялата тонколона в задна врата - мисля че в Авител могат да ми сменят всички колони кадърно, капака вече си го набавих.

Благодаря ви предварително за помощта ! :)


Този пост е редактиран от NAV1: 17 октомври 2017 - 13:07

  • 0

#2 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2017 - 17:34

Ох.. ще падне писане :D

 

1. Взимай нови, не мисля че има кой да ти ги направи както трябва, независимо от цената.

2. Щом цената няма значение може би Овърдрайв (макар че ако колата е уличница и те не дават гаранция повече от 2 г)

3. Трябва да светят, ако си мераклия да ги правиш сам ще се видим и ще ти давам насоки.

4. За това ти трябва тапицер, но за мен лично не си заслужава цялата галимация. Може да си вкараш по-голям автогол.

5. От колега в работата имам един сайт с доста качествени неща за кожа. Скоро обмислям да купя някои неща от там, но и аз бих чул още мнения.

6. Варианти няколко

а) скъсана мембрана на клапанчето - смяна с нова брава (втора употреба) или за по-сръчните смяна само на вакумната част. Залагам, че проблема е тук понеже това е шофьорската врата, а тя, както знаем, вижда най-много зор.

б) реглаж на помпата за вакума (намира се в багажника)

7. От вътре пробва ли дали работи вратата ? Като натиснеш бутона на централната конзола заключва ли се или и от там не се ?
8. Само и единствено Силвър Стар - около 400 лв. И за да не звуча просто така.. то обиколил съм де що има ключар за вадене на та втори ключ... всички се борят сума време и накрая резултата е нулев.

9. Така обяснено предполагам, че няма грам грес по въжето и вече е почнало да яде от пластмасата.

10. Сваля се, но не знам да се продава отделно.

11. Ако си с Босе музика в Авител само ще свалят качеството. Босе-то работи на 2 ома, докато 9/10 от говорители които се продават са на 4 и доколкото знам няма да издържат подобаващо.

 

12. Повтарям една от точките горе. Ако искаш да си ги правиш сам нещата.. само кажи и ще ти давам насоки :)


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#3 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2017 - 08:32

Относно т.10 мисля че имам драсни едно лично да ме подсетиш ще проверя.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни