Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

E60 или W211Кой автомобил да избера?

W211 E60 W211 E60 BMW Mercedes

  • Please log in to reply
65 мнения по тази тема

#31 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2017 - 08:18

Е60-ката хубава кола особенно за пред кафето и за забиване на п...ци е супер.211-ката пенсионерска работа на визия НО здрава кола имай го на предвид.Имах възможността да покарам Бмв е60 525i (n54 мотор)определен период от време ,не е лош автомобил,обаче ми направи лошо впечатление наливането на пари в него.На собственика му се сгади като почна да го обслужва след закупуването и за капак на четвъртия ден от както седеше вече колата пред тях ,под прозореца му даже ,осъмна без фарове, навигация,климатроник и счупени задно и предно странично стъкло,аре едни бързи 1500лв вътршно.Е60 задължитрлно му трябва гараж, поне според мен.211-а дори и преди фейса да вземеш все си мисля че и на поддръжка и на обслужване ще е по добре от Бмв-то.Моята като я взех влях едни 2500лв ,но аз я взех доста,доста евтино и да ти кажа цените на частите са супер евтини лично според мен.Единственото което ми се стори скъпо обаче и не посмях да рискувам да ебавам колата беше акумулатора -460лв, който разбира се го взех с отстъпка за 296 лв.

Този пост е редактиран от mimo160: 09 октомври 2017 - 08:22

  • 0

#32 aleexx332

aleexx332

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:ВИДИН
  • Автомобил:
    MB E280 CDI V6 w211

Публикувано 09 октомври 2017 - 11:41

Aз като един БМВ-ист... бих предпочел 211-ката м/у тях двете точно, ако говорим за стандарни бензинови модели, а не АМГ-та, М-ки и такива.
Единстеното много хубаво при Е60 е в пъти по-бързият автоматик от това флегматично недоразумение при МБ.
Също Е60 има версии с мноооого хубави седалки, за разлика от стандартните на 211.
Навигацията/мултимедията може да се поддържа до актуални карти и доста пипнати ъпдейти... при 211 ще си я ползваш за цветно радио ;)

Не съм съгласен .. аз моята навигация си е ползвам с карта 2017 и работи мн добре и не я ползвам само за “ цветно радио “ това че на повечето не им се занимава да отделят 1ч да прочете и да си свали карта и да е запише на диск е отделен въпрос !


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#33 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2017 - 11:52

Възможно е. Изхождам от позицията, че се очертава изкл. трудно на фейслифтово 203/209 да се ъпдейтнат картите, която е почти същата с NTG1 в 211.

V17 е за NTG1, която на теория използва същите карти като за NTG2.

NTG2 e с последна версия 18, на която пише:

 

"In Eastern Europe, all countries fully digitized, with the exception of Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Macedonia.

In the following countries the detailed road network is further digitized:
• Albania: +58%
• Bosnia and Herzegovina: + 65%
• Bulgaria: + 8%
• Macedonia: +55%
• Serbia: + 10%"

 

Приемам забележката.

Но нека не задълбаваме излишно в темата за навигациите. Колегата не знае още дали иска дизел или бензин :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#34 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 09 октомври 2017 - 12:59

Предполагам, че волана на БМВ-то е вдъхновен от Стар Трек или Междузвездни войни...
И да ключа на БМВ-то е супер модерна технология не се различава с този от входната ти врата..
Бутоните на климатика са като капачки от Кока Кола, абе изобщо централната конзола е толкова модерна че е изпредварила времот си  :unsure..
Да не говорим за бордовия компютър на километража, виж как хубаво и модерно свети в оранжево от  1991 година, традици :bump2​ 
Единсвеното което харесвам в БМВ - то е скоростната кутия много по бърза и адекватна, но до там всичко друго лично за мен е  :kill_myself

 

MERCEDESBENZE-Klasse-1476_5.jpg2007-bmw-e60-4.jpg


  • 2

#35 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 09 октомври 2017 - 15:58

Е60-ката хубава кола особенно за пред кафето и за забиване на п...ци е супер.211-ката пенсионерска работа на визия НО здрава кола имай го на предвид.Имах възможността да покарам Бмв е60 525i (n54 мотор)определен период от време ,не е лош автомобил,обаче ми направи лошо впечатление наливането на пари в него.На собственика му се сгади като почна да го обслужва след закупуването и за капак на четвъртия ден от както седеше вече колата пред тях ,под прозореца му даже ,осъмна без фарове, навигация,климатроник и счупени задно и предно странично стъкло,аре едни бързи 1500лв вътршно.Е60 задължитрлно му трябва гараж, поне според мен.211-а дори и преди фейса да вземеш все си мисля че и на поддръжка и на обслужване ще е по добре от Бмв-то.Моята като я взех влях едни 2500лв ,но аз я взех доста,доста евтино и да ти кажа цените на частите са супер евтини лично според мен.Единственото което ми се стори скъпо обаче и не посмях да рискувам да ебавам колата беше акумулатора -460лв, който разбира се го взех с отстъпка за 296 лв.

Благодаря за отговора.
Аз, като студент, който е заделил и спестявал през годините за "возилото мечта"
И все пак като го взимам, няма гаражи (общежития, човек..) не искам на първата нощ да го намеря без парктроници, фарове и т.н.
Кефа цена няма :D
  • 0

#36 Dexter

Dexter

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 106 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    '10 W212 Е350 CDI

Публикувано 09 октомври 2017 - 16:02

Благодаря за отговора.
Аз, като студент, който е заделил и спестявал през годините за "возилото мечта"
И все пак като го взимам, няма гаражи (общежития, човек..) не искам на първата нощ да го намеря без парктроници, фарове и т.н.
Кефа цена няма :D

Ти като студент въобще не си за такава кола, ако ме питаш мен, ама айде ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • 0

#37 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 09 октомври 2017 - 16:03

Ти като студент въобще не си за такава кола, ако ме питаш мен, ама айде ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не съм, ама нали трябва да си направя кефа :D
  • 0

#38 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2017 - 16:10

На е60 не свалят парктрониците ,а волана ,навигацията ,фаровете и някой модулчета от багажника на комбитата.На w211-ката преди фейса огледалата и парктрониците заминават за мигове ,но българина е умен и ги заковава, замазва и горе долу оцеляват,при фейса вече няма тези притеснения ,всичко вече е направено да не се краде,освен цялата кола,ако хареса на някой крадец.Взмай мерник и не го мисли.
  • 0

#39 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 09 октомври 2017 - 16:17

На е60 не свалят парктрониците ,а волана ,навигацията ,фаровете и някой модулчета от багажника на комбитата.На w211-ката преди фейса огледалата и парктрониците заминават за мигове ,но българина е умен и ги заковава, замазва и горе долу оцеляват,при фейса вече няма тези притеснения ,всичко вече е направено да не се краде,освен цялата кола,ако хареса на някой крадец.Взмай мерник и не го мисли.

На колега му откраднаха огледалата на E60.
  • 0

#40 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2017 - 17:39

На х5 се свалят с поглед ,за е60 не знаех.
  • 0

#41 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2017 - 17:40

Възможно е. Изхождам от позицията, че се очертава изкл. трудно на фейслифтово 203/209 да се ъпдейтнат картите, която е почти същата с NTG1 в 211.

V17 е за NTG1, която на теория използва същите карти като за NTG2.

NTG2 e с последна версия 18, на която пише:

 

"In Eastern Europe, all countries fully digitized, with the exception of Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Macedonia.

In the following countries the detailed road network is further digitized:
• Albania: +58%
• Bosnia and Herzegovina: + 65%
• Bulgaria: + 8%
• Macedonia: +55%
• Serbia: + 10%"

 

Приемам забележката.

Но нека не задълбаваме излишно в темата за навигациите. Колегата не знае още дали иска дизел или бензин :)

 

Между другото най-новата версия 18 също излезна. Скоро очакваме пиратските копия.

 

https://shop.mercede...ode=A2118270701


  • 0

#42 nostradamus

nostradamus

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 октомври 2017 - 19:04

Възможно е. Изхождам от позицията, че се очертава изкл. трудно на фейслифтово 203/209 да се ъпдейтнат картите, която е почти същата с NTG1 в 211.

V17 е за NTG1, която на теория използва същите карти като за NTG2.

NTG2 e с последна версия 18, на която пише:

 

"In Eastern Europe, all countries fully digitized, with the exception of Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Macedonia.

In the following countries the detailed road network is further digitized:
• Albania: +58%
• Bosnia and Herzegovina: + 65%
• Bulgaria: + 8%
• Macedonia: +55%
• Serbia: + 10%"

 

Приемам забележката.

Но нека не задълбаваме излишно в темата за навигациите. Колегата не знае още дали иска дизел или бензин :)

Аз съм с NTG-1 в 211-ка работи перфектно с карта за 2017г.Неоригинална записвана на диск.


  • 0

#43 restart

restart

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък

Публикувано 20 декември 2017 - 00:13

Доста съм се интересувал от е60. Аз бих го предпочел заради външния вид. 211-ката ми е ужасно грозна.

 

211-ката е може би една идея по-здрава и надеждна, особено ако е преди фейслифт.

 

е60 има по-спортно усещане. xDrive се намира по-лесно от 4 матика, ако това ти е желана екстра. е60 има по-бърз автоматик.

 

При е60 забравяш за бензиновите мотори, освен 3.0и. Другите са гробарници. 3.5и е много добър и върви, но колите са много скъпи с този двигател. Бензиновите осмаци на БМВ от това поколение са дроп-сърма.

 

3.0д ти е най-здравия мотор, но в България повечето са на баснословни километри.

 

И е60 забрави да го държиш на улицата. Ще замине до 2 седмици. Много лесно им порастват крачета :D

Какво му е хубавото на битурбо бензина, имал ли си такъв или си чувал просто, че много върви, е60 не се крадат много от години, дори и фейслифт с пакет,По-бързата кутия при е60 се компенсира от слабия торк(предимно на колите с много момент) и скапания ръчен режим, 7г на мерцедес е сравнително слаба кутия при силно каране, а 5г доста бавна за сметка на надеждността си.3.0д преди фейслифта при е60 е точно толкова здрав колкото и останалите, те са почти идентични.При w211 слабостите са по-малко.СБЦ модула отдавна се прави евтино и надеждно, проблема при този мерцедес е, че всички мотори освен АМГ са недвижими имоти и ако слизаш от по-сериозен автомобил динамиката не е силната им страна.Аз съм настоящ собственик на 535д и е500 от изброениете, моя съвет е ако стигат паричките и си спортист, фейсово 535д със спортната кутия задължително, ако пък не и искаш да се возиш евтино и комфортно-избери 320цди с много екстри и 5 скорости.


  • 0

#44 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 20 декември 2017 - 00:19

Както казваш че не се крадат вече, в нощта в която ми разбиха колата едно е60 в Младост е изчезнало. е60 и е90 са масови коли, частите се търсятбкато топъл хляб и ги крадат като разпрани. Донякъде и защото са много лесни, през обд-то става всичко.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#45 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 януари 2018 - 08:04


  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: W211 E60, W211, E60, BMW, Mercedes

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни