Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

E60 или W211Кой автомобил да избера?

W211 E60 W211 E60 BMW Mercedes

  • Please log in to reply
65 мнения по тази тема

#1 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 07 октомври 2017 - 21:27

Здравейте, колеги, дойде ред и аз да си сменя возилото.

Спрял съм се на БМВ е60 и МБ в211.
Фен съм и на двете марки.

Въпросът е: коя да избера и защо.
1 - коя от двете е с по-здрав двигател?
2 - коя вози по-добре от 2те
3 - коя е по-добърият избор за градско шофиране (да понася добре трафик) :D
4 - разхода на гориво не е приоротет, но все пак, коя е по-икономична (зависи от мотора, да)
5 - поддръжка - коя е по-евтина за поддържане (отново това не е приоритет)

(Говоря за МБ фейслифт, без сложната система със спирачките)

За мен е най-важно да вози комфортно мен и за пътниците (в града и извън него) и коя е по-безпроблемна (да може да се разчита на нея).

+ Моля, като ми отговорите, да обясните защо, или коя покрива моите изисквания [които никак не са малко, но при покупка на такъв "класен" и "скъп" (поне за мен) автомобил, всеки би искал по-доброто]

Както казах МБ трябва да е фейс, заради SBC проблема.

Моля, ако нещо съм сгрешил/объркал/има подобна тема, да ме извините, нов съм във форума.

Поздрави и предварително благодаря за отгорите.
  • 0

#2 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4530 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 07 октомври 2017 - 21:33

Този въпрос сигурно си го пуснал и в БМВ форума :). Вероятно се сещаш къде какъв отговор ще получиш.

 

По принцип Мерцедес набляга на комфорта, докато БМВ на спортния характер, но напоследък разликите доста са се размили.


  • 0

#3 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 07 октомври 2017 - 21:37

Този въпрос сигурно си го пуснал и в БМВ форума :). Вероятно се сещаш къде какъв отговор ще получиш.
 
По принцип Мерцедес набляга на комфорта, докато БМВ на спортния характер, но напоследък разликите доста са се размили.

Не, не съм пускал в БМВ форума.
Може би си прав, че ако пусна в БМВ, ще ми кажат БМВ и тук така, но с МБ.
Но аз искам мнение от колега, който е притежавал (или возил доста, за да си изгради мнение, коя е по-добрият избор.)

Все пак, благодаря за отговора.
  • 0

#4 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 октомври 2017 - 21:48

Така поставен въпросът съм за фейслифтиво 211. Е60 е доста грозно БМВ.
Сам казваш, че това са “класни” автомобили тоест доста желани и търсени. Намирането на читав екземпляр е ключово в избора. Иначе и двете могат да ти скъсат джоба.
  • 0

#5 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 07 октомври 2017 - 21:53

Така поставен въпросът съм за фейслифтиво 211. Е60 е доста грозно БМВ.
Сам казваш, че това са “класни” автомобили тоест доста желани и търсени. Намирането на читав екземпляр е ключово в избора. Иначе и двете могат да ти скъсат джоба.


На мен ми харесва дизайна и на 2те (преди много мразих дизайна на в211, сега го обожавам, май поумнях :D)

Да, прав си, проблема е че са едни от най-караните коли в БГ до момента и ще си е "късмет" ако попаднеш на читав с реални километри...
  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 октомври 2017 - 22:03

Aз като един БМВ-ист... бих предпочел 211-ката м/у тях двете точно, ако говорим за стандарни бензинови модели, а не АМГ-та, М-ки и такива.
Единстеното много хубаво при Е60 е в пъти по-бързият автоматик от това флегматично недоразумение при МБ.
Също Е60 има версии с мноооого хубави седалки, за разлика от стандартните на 211.
Навигацията/мултимедията може да се поддържа до актуални карти и доста пипнати ъпдейти... при 211 ще си я ползваш за цветно радио ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 07 октомври 2017 - 22:11

Aз като един БМВ-ист... бих предпочел 211-ката м/у тях двете точно, ако говорим за стандарни бензинови модели, а не АМГ-та, М-ки и такива.Единстеното много хубаво при Е60 е в пъти по-бързият автоматик от това флегматично недоразумение при МБ.Също Е60 има версии с мноооого хубави седалки, за разлика от стандартните на 211.Навигацията/мултимедията може да се поддържа до актуални карти и доста пипнати ъпдейти... при 211 ще си я ползваш за цветно радио ;)


Защо, най-новите карти на в211 коя година са?
+ аз искам да е ръчка, да мога да съм една идея по-навътре с нещата, да усещам самата кола.
  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 октомври 2017 - 22:31


Не са достатъчно актуални, не съм сигурен за годината, но доста назад.
На Е60 могат да се наливат (пиратски) съвсем актуални карти.
Това с ръчката означава, че ще е горе долу стандартна.
При Е60 съм виждал комбинации на голям бензин с ръчка и натоварена с екстри, но не и при 211.
Иначе 211 според мен е по-безпроблемна.
То няма какво да й усетиш... кораба майка, мудна, разкачена от пътя, не-директно управление. Просто да се придвижваш комфортно, каквато й е идеята.

Ако искаш кола, която да караш, а не просто много удобна и плавна голяма кола, отиваш на Е60.
Е60 си е БМВ, колкото и да е голяма. Директно управление, много хубава стъпка на пътя, но... не е никак евтина за поддръжка на изрядна бройка.
Ако попаднеш на нещо амортизирано и напудрено... става грозно ;)

На въпросите ти:
1 - коя от двете е с по-здрав двигател?
|Кой двигател?
2 - коя вози по-добре от 2те
|211
3 - коя е по-добърият избор за градско шофиране (да понася добре трафик) :D
|Какво означава да понася трафик? И двете са еднакви, като Е60ката е по-пъргава, дори и с малките мотори, но е субективено
4 - разхода на гориво не е приоротет, но все пак, коя е по-икономична (зависи от мотора, да)
|ъъъ, именно, зависи от мотора, но не ти е проблем това, горе долу еднакви са при съпоставимите мотори.
5 - поддръжка - коя е по-евтина за поддържане (отново това не е приоритет)
|211 e по-евтина според мен за поддръжка.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#9 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 07 октомври 2017 - 23:18

Не са достатъчно актуални, не съм сигурен за годината, но доста назад.
На Е60 могат да се наливат (пиратски) съвсем актуални карти.
Това с ръчката означава, че ще е горе долу стандартна.
При Е60 съм виждал комбинации на голям бензин с ръчка и натоварена с екстри, но не и при 211.
Иначе 211 според мен е по-безпроблемна.
То няма какво да й усетиш... кораба майка, мудна, разкачена от пътя, не-директно управление. Просто да се придвижваш комфортно, каквато й е идеята.
Ако искаш кола, която да караш, а не просто много удобна и плавна голяма кола, отиваш на Е60.
Е60 си е БМВ, колкото и да е голяма. Директно управление, много хубава стъпка на пътя, но... не е никак евтина за поддръжка на изрядна бройка.
Ако попаднеш на нещо амортизирано и напудрено... става грозно ;)
На въпросите ти:
1 - коя от двете е с по-здрав двигател?|Кой двигател?
2 - коя вози по-добре от 2те|211
3 - коя е по-добърият избор за градско шофиране (да понася добре трафик) :D|Какво означава да понася трафик? И двете са еднакви, като Е60ката е по-пъргава, дори и с малките мотори, но е субективено
4 - разхода на гориво не е приоротет, но все пак, коя е по-икономична (зависи от мотора, да)|ъъъ, именно, зависи от мотора, но не ти е проблем това, горе долу еднакви са при съпоставимите мотори.
5 - поддръжка - коя е по-евтина за поддържане (отново това не е приоритет)|211 e по-евтина според мен за поддръжка.


Благодаря за отговора ти.
Не знам и аз. Едни ми казват БМВ, други МБ.
БМВ повече ме влече сякаш, ама за здравина съм признал Мерца.
Иначе БМВ-то: по-актуален вид, тъй като е доста популярна в БГ, има голям набор от автомобили по свой вкус. И по-ми харесва отвътре.
Мерца: Нормален за тогавашните мерцове вид, винаги ми е бил "леко по-прост" от БМВ, има някои гъзарски екстри, ама дотам.

И двете доста ми харесват.

А до двигателите
2.2 ЦДИ ; 3.0 цди (Е280)
И
2.0i/d ; 3.0i/d
  • 0

#10 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 08 октомври 2017 - 00:53

той коцето (кдл) е написал основните неща

 

от моя лична гледна точка е60 ми е неприятно за каране, нямам намиране на добра позиция зад волана,

но пък усещането за вървеж е уаууууу...

 

евтинията в интериора е еднаква... ако не е м или амг...

 

в момента не бих взел нито е60 нито 211, особено ако не са от м или амг девизиите... лично мнение...


  • 0

#11 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 08 октомври 2017 - 06:52

Не съм притежател на нито един от моделите но съм ги шофирал и ремонтирал не еднократно и реших да искажа мнение като не еднократно съм спорил точно по този казус.За мен по-красива е Е60 външно но вътре си е посно като всяко BMW,като да обърна внимание че ако харесваш дизел значи избора е това,най-добрите са там,съгласен съм и за кутията и това е.Що се отнася до W211 много повече са мислили,имат силни бензинови мотори ако си любител на бързо шофиране,лукс в интериор само външно липсва агресивна визия.Но пък винаги давам за пример че BMW нямат отговор на този четирицилиндров мотор с компресор който е евтин за подръжка и с достатъчна тяга и намален разход на гориво.Е60 започва с умрелия за това купе 2.2 6 цилиндъра 170 кс вече 2.5 е по-добре но сравнен с 1.8 компресор ми се струва че не можем да го наречем икономичен и еластичен.Аз лично в този сегмент бих гледал Ауди те там са лидери.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#12 shiny_benz

shiny_benz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град::)
  • Автомобил:
    В процес на търсене...

Публикувано 08 октомври 2017 - 08:27

Не съм притежател на нито един от моделите но съм ги шофирал и ремонтирал не еднократно и реших да искажа мнение като не еднократно съм спорил точно по този казус.За мен по-красива е Е60 външно но вътре си е посно като всяко BMW,като да обърна внимание че ако харесваш дизел значи избора е това,най-добрите са там,съгласен съм и за кутията и това е.Що се отнася до W211 много повече са мислили,имат силни бензинови мотори ако си любител на бързо шофиране,лукс в интериор само външно липсва агресивна визия.Но пък винаги давам за пример че BMW нямат отговор на този четирицилиндров мотор с компресор който е евтин за подръжка и с достатъчна тяга и намален разход на гориво.Е60 започва с умрелия за това купе 2.2 6 цилиндъра 170 кс вече 2.5 е по-добре но сравнен с 1.8 компресор ми се струва че не можем да го наречем икономичен и еластичен.Аз лично в този сегмент бих гледал Ауди те там са лидери.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Не знам, както казах и 2те ми харесват.
2.2 / 3.0 цди изглеждат по безпроблемни от БМВ.
Ауди от тях години ми изгледащ опощени (няма такъв лукс за тази цена. А4 или А6 ама са ми малко грознички, пък А8 накъде отиваме)
2.2 върви ли достатъчно? Искам да си ускорява адекватно, не да летя с него.
Не съм се возил в 2.2 и и не знам дали ще е достатъчен (все пак това не е ц-класа)
  • 0

#13 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 08 октомври 2017 - 08:40

Бензиновите Е60 са много "лигави": известните М54 харчат масло а следващите генерации са с подръжка като на дизел, и харчат разбира се. Остава дизелите които са хубави мотори но имат потенциални проблеми: "пеперуди", колектори, торкове, по 2-3 термостата имат + обичайните проблеми с дюзи, турбини... Имаше една обява в Бмв форума за продажба на 530д, продавача беше писал че е дал 19 000лв за ремонти и "подобрения"!
W211 е по-скучен но не съм чул за подобни проблеми.
  • 0

#14 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 октомври 2017 - 10:57

Нави картите за w211 са актуални към 2017 г.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0

#15 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 08 октомври 2017 - 12:58

Имал съм Е60 и 211. БМВто определено е по-скъпо за поддръжка!


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: W211 E60, W211, E60, BMW, Mercedes

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни