Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W126 420SE няколко думи за конкретен автомобил


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 zeemax

zeemax

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 E220
    Mercedes-Benz W220 S500 sold
    Mercedes-Benz W220 S320 sold

Публикувано 04 октомври 2017 - 23:21

Колеги гледам една 126-ца от бая време в мобиле седи. Кажете ми с няколко думи за тоя мотор 420, не съм запознат особено. Пише че има газ, доколкото знам на такъв мотор сложи ли се газ заминава работата на бензин. Вярно ли е? Също се интересувам вярно ли е, че автоматика е 3 скоростен? Дайде ми малко повече информация за този модел. Благодаря.
П.С. Ето линк към обявата. https://www.mobile.b...21&slink=4tzz46


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2017 - 07:55

За жалост не е снимал мотора ,НО автомата е с 4 скорости - 722.3 - здрава кутия ,но с времето е ясно ,че има шанс вече да не е такава... Мотора би трябвало да е М117 ,понеже колата е фейслифт. Той е много здрав и приятен за каране ,с невероятно приятен звук (идващ от мотора ,а не от гърнетата), не очаквай да си фурия номер 1 ,но не вярвам че си търсиш пура за улични гонки :)

Аз съм имал 126-ца 500SE и това ми беше любимата кола, просто в нея стои духът на времето :)

Въпроса с газта е малко кофти ,трябва да се види на място какво са и направили ,аз лично бих я премахнал още в мига в който стане моя собственост, предполагам че колата я искаш за кеф от време на време ,а не за евридейка нали?

Като цяло ,когато решиш да я гледаш мога да дойда да хвърля едно око и да си кажа личното мнение.


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2017 - 08:16

На мен ми изглежда доста вехта тази и не е измита и изчистена, преди да се снима. Иначе много здрав автомобил, има доста изписано във форума. Това, че е с газ не е добре. Предната броня е преди фейса, но лайсните май са, което е странно, дясната чистачка на фара, стои в горна позиция, може и да не работи. Ако се гледа, трябва да е обстойно, интериора също има кусури.


  • 0

#4 zeemax

zeemax

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 E220
    Mercedes-Benz W220 S500 sold
    Mercedes-Benz W220 S320 sold

Публикувано 05 октомври 2017 - 19:36

Няма да е евридейка. Просто от бая време ми се иска да покарам пура. Падам си по класическата визия на автомобилите, новите също са уникални (говорим за Мерцедес разбира се), но визията която имат 126,124 та и 140 е точно по моя вкус. Ще ида да и хвърял едно око. 


  • 0

#5 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 октомври 2017 - 14:25

Гледай за ръжда под арките на калниците, прагове, под предна и задна броня, гърловината на резервоара. Течове на масло може да има от маркучите влизащи в радиатора от скоростната кутия (ако не е карана дълго време), от капаците на ангренажната верига или от семеринг на разпределителен вал. Ако двигателя пали трудно или работи неравномерно е хубаво да се сменят палец и дистрибуторна капачка, свещи кабели. Може и от инжекциона да е, което е проблем, но има един Васил в София, който ги прави. Части по механиката и мотора има и не са скъпи, има взаимозаменяеми от 124 и 123-а, но при интериор и екстериор цените са безбожно високи (говоря за нови), втора употреба има, но зависи къде са стояли. Задното стъкло е стъклопакет всъщност и ако е бяло в двата долни ъгъла, е тръгнало да се разлепя - няма какво да стане, просто ще белее. Скоростната кутия е бетон. Понякога има виещи диференциали (ако е шпер предимно). 


  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни